tv tuneri

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by AhmeT, May 12, 2005.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    bas i nije. po cem si to zakljucio?
     
  2. Pacino

    Pacino Novi član

    limunada=siromasno opcijama, ima malo dugmica, strah te da ga ne zdrobis malo jacim rukovanjem, itd.
     
  3. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ni Ati-jev chip nije nesto man zeman... testirao sam kuci All in Wonder 9600, na filmu od 2h 38% gubitak frejmova (AMD3000+, 512RAM, SAT disk) to nebi smio da radi. Prilikom gledanja i snimanja slika, gdje ima dosta kretanja, trza... kod Leadtek-a to nije bilo.

    @Pacino zanima me koristi li ta tvoja kartica interlacing, i u kolikoj rezoluciji mozes da snimas... mislim da je sve isto ali eto nek Ahmet cuje i od tebe...

    P.S.: Ode ova tema u nedogled :) Izgleda da se Ahmedu ne kupuje ;)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jel' ko probao all-in-wonder X800XT? kako se Rage Theater Chip ponasa u takvim stvarima?
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ma kupuje se meni

    evo bas danas sam malo prosvrljo gradom i na tri mjesta sam naso sljedeće:

    u ammaru(genelec) su mi rekli da ima samo matroxov tv tuner od 92km i da je bio intexov od 56 i da nema vise. modzda ce dolazit roba sljedeće sedmice ali nije sigurno

    u it computersu imaju samo "Much TV" (mislim da magic prozvodi) koji je standardan: ima daljinski. teletext, snimanje, fm i najvise mi se svidja sto moze da podijeli ekran na 16 dijelova i da prikazuje unutra kanale sa 15fps

    u ELSOFT-t : tu imaju dvije vrste: INTEX i neki Super (valjda je tako nesto). posto je taj intex jeftin (62km) nije me bvas zanimalo al sam malo razgledo i ima fm, teletekst, snimanje (samo neznam rezoluciju), daljinski koji je dobar, standardan i stvarno nije los. taj super je skoro isti: daljinski je isti, uputstvo isto samo sto je ovaj 81km. i jos u oba tunera je EASY TV softver u samo on dodje.
    pito sam za asus i trebao bi doc u cetvrtak jer trenutno nije bilo.


    dali je iko probo ovaj INTEX
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ako ima tako kod tebe da se Matroxov tuner uzme, mislim da bi trebao ici na to.
     
  7. Pacino

    Pacino Novi član

    Zavisi od softvera. Trzalo je na Chris TV-u dok na onom InterVideo Home Theater-u ne trza (720x576). Onda recimo, na ovom intervideu sam moro svaki kanal manuelno popravit (fine tunning), dok toga kod fly2000 nije bilo. Neznam mozda su u pitanju driveri il' nesto sedmo. Al' na tvom mjestu (Ahmet), ako imas 20 marki viska,bi kupio ovo sto ljudi kazu.
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    chris tv nema podrsku ni za matrox, intex a ni za onaj treći jedino za asus
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ja imam dva tv-tunera ono manje vishe no name
    genisu nesto video III
    i neki mercury da bog sacuva
    sa originalnim software-om vrlo neupotrebljivi tuneri,da nekazem nestabilni.
    Instalacijom chris tv pro sve se drasticno promjenilo,rade extra dobro
    nisam drndao na max rezoluciji snimanje al sam prezadovoljan slikom.

    p.s.koristio sam ati 9100 vivo i nisam bio zadovoljan kvalitetom tv in signala (loshiji od signala sa prosjecnog tv tunera)
    :D