u Srbiji - Čim đak dobije „keca” roditeljima stiže SMS

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Sep 5, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    ...izmedju ostalog:

    Code:
      Škole u Srbiji će uskoro slati automatske poruke kad dete dobije lošu ocenu ili pobegne s časa...  
    
    Roditelji osnovaca i srednjoškolaca u Srbiji uskoro će, ako to žele, dobijati SMS i mejl poruke čim njihovo dete dobije lošu ocenu, pobegne s časa ili zaradi opomenu nastavnika ili direktora. Ova „dodatna usluga” elektronskog dnevnika, koji je u primeni u Srbiji već tri godine, prvi put će biti primenjena u osnovnoj školi „Žarko Zrenjanin” u Novom Sadu.
    nesto vise o ovome link
     
  2. Ace_

    Ace_ Aktivista

    to bi IMO trebalo uvesti u sve skole
     
  3. zilo

    zilo Komšija

    U nasem skolstvu ima MNOGO vaznijih stvari za uraditi, tako da bi uvodjenje ovoga bilo samo jedno veliko preseravanje i naprdjivanje.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    pa mi nemamo knjiga za sve ucenike a kamoli ovakve gluposti da uvodimo..
    ma tzavrsili smo mi i bez toga tako da to i nije neophodno nego.. cudime zasto su to srbi uveli.. ja za ovakvo nesto prvi put cujem
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ovo je glupost
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma


    Sto, ovo je jedan korak ka prevenciji zlodjela koje danas omladina cini. Ja bih uveo zabranu pusenja u kruugu skole, na 100 m, uz policijski nadzor, kazne zestoke, itd itd..

    pih.. tito je bio.. TITO:)
    Cvrsta ruka danas treba svima.
     
  7. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Nije lose, ali sto neko rece ima pametniji stvari uraditi u nasem skolstvu.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ovo je super pocetak. cim stoka pobjegne s nastave i ode igrati kantera ili pusiti drinu, odmah babo dobije notifikaciju i usta mu okrene naopako kad se vrati kuci...
     
  9. Sale

    Sale Aktivista

    propast ce ta skola :mrgreen: (salu na stranu)

    dobro je to... ali da je to toliko ucinkovito pa i nije, jer ako ucenik nemoze sam da razmislja o svojim ocjenama i postupcima onda nece nikada ni odrasti :roll:

    ali da sam roditelj bilo bi mi drago, da se takvo nesto uvede svugdje (u suprotnom ne :mrgreen: )
     
  10. zilo

    zilo Komšija

    I sta bi sa tim postig'o? Pusio u skolskom parku ili na Vrelu Bosne isti djavo. Cigare su najmanji problem i njih ne treba uopste zabraniti, nego podsticati i govoriti ''PUSI I CRKNI, KO TE J***''! Vidjeli bi ste efekat.

    Stalno se o ucenicima raspravlja, a o strucnosti, znanju, ponasanju i kulturi profesora niko nista. Kad profesor duhanja - sto ne bi i ucenik? Kad profesor preziva zvaku na casu - sto ne bi i ucenik? Kad profesor prica na mobitel na casu - sto ne bi i ucenik? Kad profesorica obuce minjak - sto ne bi i ucenica? Ne zelim ovim da kazem da opravdavam ucenike, ali ako cemo u reforme ''reformisimo'' obje strane.

    Tek kad izjednacimo odnos profesor<>ucenik, mozemo pricati o reformama i ostalim cudesima Zapada.
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    pravi profesor mora da puši i pije, još ako je žensko pa može da minjak obuče - sreći nema kraja... inače mu se ne isplati raditi za tolike novce :)
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Ja znam da su pred razrednicom sukali ganđu na ekskurziji :lol: Kakvi bi SMS-ovi dolazili u moje vrijeme :lol:
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kao oni su sukali a ti si gledao i cudio se, :mrgreen:
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    baš pitao profesoricu iz matematike kakav je to čudan miris i zagrizao u sendvič :D
     
  15. monK

    monK Komšija

    Eh, sad mene češe konflikt....Naime na fakultetu profe sa studentima sukali ganjaš (ja samo gledao :smt005 )....Koju vrstu SMS-a bi trebalo tu uvesti.

    Šalim se...Ali kod nas, problem, prije svega...oko 50 školskih ustanova gdje djeca idu na odvojene ulaze i imaju odvojenu nastavu zboga toga što su ovakvi ili onakvi...

    Rasizam i aparthejd i kečevi, to jesu problemi, ganjaš manje-više :smt004

    -------------------------------------------------------------------------

    Joj, pardoniram, syss...tija san citirat' Sulua....
     
  16. ming

    ming Veteran foruma


    Ja mislim da znam koji je to sukač ganđe, bio je u novinama glava mu viri iz klonje.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    ma ja sam potegnuo ovo gore jer mi stara radi u školi za prilično mizerne novce sa svojih ~25 godina staža... tako da ti jedino tobacco i alkohol ostaju :)
     
  18. monK

    monK Komšija

    Ne smijem reći, nije fer, ali nije taj lik...Glava mu viri iz ladice, BTW, ne iz klonje...
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    kakvi profesori takvi i ucenici a opet kakve plate takvi i profesori pa se opet vracamo kakva drzava takve i plate a opet.. to za drzavu je vec ofucano dobro tak oda.. o tome s ene moze raspravljat sem sto mi ide na zivce je gdje je u mojoj tehnickoj bilo profesora koji glume nenormalno neku strogocu a opet imao sam profesora s kojim sam pio pive i pricao kako je on zbario zenu.. ili ovaj drugi prica kako mu zene govori jest mu mali ili jest mu veliku.. Boze ti ga sacuvaj tako da.. sta onda da covjek ocekuje od ucenika..
     
  20. zilo

    zilo Komšija

    Dobre su im plate. Qratz dobre - ODLICNE!