Ubrzavanje masine

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Lovac07, Jul 3, 2007.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jesi probao nesto od toga? Sve je free, barem osnovne verzije.
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    jučer sam skinuo tuneup 2007 i zasad njega koristim dok mi ne istekne trial.
    također sam skinuo i windows one care v2 št je stihoklepac preporučio, pa sam ga mislio instalirat kada mi istekne tuneup, osim ako ccleaner (koji je jedini free uz regseeker koji sam ja spomeno) nije bolji od ovog windows one care-a.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    sto se mene tice nije los ni SafeXP nije nest napredan funkcijama i to ali fino pomogne :) free je i ne fali nista da probas.a probaj i ostale programe koji su ti preporuceni ;)
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Za vistu ide TweakVI, a može i TuneUP. Ovaj bi se thread mogao lagano pretvoriti u thread o programčićima za optimizaciju.
     
  5. Ice32

    Ice32 Novi član

    Kakav TuneUp?To je isto Nero,natrpaju stvari svakakvih ali pola stvari nevalja.
    Jedino se od system utilitija moze koristiti system mechanic 6 (na sedmicu se svi zale).
    Meni je najbolja ova kombinacija:
    -registry mechanic
    -CCleaner
    -System mechanic 6
    a od antispyware-a Ad-aware,Spybot S&D i avast.
    A tune up samo lijepo izgleda i ima ono one-click maintance.
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    TuneUP je ok, dobar za sve vrste korisnika. Ako baš hoćete da derete svaku moguću opciju u OS-u onda uzmite X-Setup.
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    možda ovo što ću sada da pitam neme neke direktne veze s naslovom topica, ali u svakom slučaju mislim da ima indirektne, pa da ne otvaram topic, ako je već bio... uglavnom, nešao sam u task manageru jedan proces, pnkbstra.exe. pretpostavljam da se radi o punkbusteru i koliko se sjećam to ima neke veze sa cod2 multiplayerom, ali me zanima šta ta aplikacija radi u sys32 direktoriju i zašto je sistemski proces?
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    uglavnom ako ti ne pravi probleme ne diraj je, jer u protivnom neces moci da igras igru ako je ukines preko task mangera. Naravno postoji nacin kako se mozes deinstalirati sa PC a, jer koliko znam to je neka beta "opcija" ili sta vec.