Ubrzavanje masine

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Lovac07, Jul 3, 2007.

  1. Lovac07

    Lovac07 Novi član

    Skinuo sam i ugradio TuneUp 2007. Nakon skeniranja komletnog sistema za ciscenje, pokazao mi je mnogo Mb koje treba ocistiti, najvise toga ima u memoriji. Da li smijem bez problema nastaviti postupak bez bojaznosti da ce mi nesto zeznuti u sistemu, tj. ocistiti nesto sto ne bi trebalo. Da li taj program sam automatski pravi sigurnosni bekap, a ako on to sam odradjuje, kako vratiti izbrisano ako bude potrebno. :?:
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    u 3-4 godine koliko koristim tuneup nisam ni jednom posezao za backupom, tako da samo kreni.
     
  3. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ja vec duze vremena koristim Tune Up 2006 i jednostavno receno, prezadovoljan sam. U 2006-ici imas opciju 1st Click Maintenance, samo kliknes na nju i prog sve sam odradi. Opcija se ubila za pocetnika. :mrgreen:
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Ako se ne varam, Tuneup napravi nešto kao backup file-ova ali to bude daleko manje nego što izbriše. Radit će sve bez problema, samo naprijed ;)
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    evo na vašu preporuku skinuo sam ovaj tuneup2007 trial version i dosta stvari sam već odradio ali imam dva pitanja:

    1. smijem li, tj. jeli sigurno pokrenuti onaj registry defragmenter? nešto me šuhva uhvatila kad sam pročitao da pravi potpuno novi registry i da mora restartovati comp.

    2. kada sam pokrenuo onaj network optimizer, napisao mi je da mi tcp/ip nije optimalan i da mi internet explorer nije optimalan?! e sad ne znam da li da pokrenem tu aplikaciju i ima li uopšte svrhe, jer sam na kablovskom internetu.
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    Previše se kočiš. Sve će to raditi dobro, i uradi optimizaciju networka za sve što ti ponudi. Registry defrag je sličan kao i defragmentacija diska, tako da bi trebao da je odradiš jednom mjesečno.
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    okej, samo sam htio da provjerim je li ko od vas radio to dvoje i da se nekom nije nešto zajebalo.

    kažeš trebao bih jednom mjesečno odraditi... ali kako kad je program 30 dana trial?

    imam i ja jedan program za preporučiti, a zove se regseeker 1.55, nije trial, nego je besplatna full verzija.
     
  9. burner

    burner Aktivista

    Dajte se uozbiljite, kakav TuneUpe i 1st Click Maintenance... Stvarno sam mislio da su ovdje malo napredniji korisnici (čast izuzecima).
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    otvoren sam i za druge prijedloge :wink:

    dakle, šta ti predlažeš?
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator



     
  12. burner

    burner Aktivista

    Nisam ja previdio ništa. Sami će se prepoznati oni na koje se ovo odnosi.
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa ok. Samo komentari tipa "ja sam mislio da su ovdje napredniji" ne pomazu nikom. Konkretni konstruktivni prijedlozi su uvijek dobrodosli.
     
  14. iskusni

    iskusni Komšija

    Evo sad se sjetih i System Mechanic. Verzija 6 je najkrcatija opcijama, a u 7 su gotovo prepolovili količinu opcija.
     
  15. zilo

    zilo Komšija

    PC Booster. Par klikova, a rezultati su fakat vidljivi. :mrgreen:
     
  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    dobro, ima li išta da je freeware od takvih alata?
     
  17. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Zamolio bih te da se manje pravis pametan i da budes korisniji siroj drustvenoj zajednici. Svako od clanova ovog foruma ima svoj kapacitet poznavanja IT, koji ce se prateci aktivnosti ovog foruma sigurno proporcionalno tome povecavati. Sudeci po broju postova, covjek je tek poceo koristiti ovaj forum i trazio je pomoc. Prema nacinu na koji je postavljao pitanja, preporucio sam najlakse rjesenje problema. Zato, procitaj jos jednom prvu recenicu ovog mog posta. Bez ljutnje.

    :wink:
     
  18. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Čudi me da CCleaner niko ne spominje. nije u Klasi ovih gore spomenutih po borju opcija, ali je besplatan, čisti smeće i registri (dva glavna uzročnika sporosti). Pa ako to ne pomogne onda ljuljaj dalje :D.

    Stim ako se več odlučiš za CCleaner, ubaci ga u Startup sa dodatkom u kratici:
    "/auto", dakle na kraju putanje ovo dokucaš (bez navodnih znakova). I onda će pri svakom paljenju da čisti smeće.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    ccleaner je beton. zakon stvar, moze se lijepo podesit sta da cisti. moguce je i blokirati pojedine programe sto se dizu sa sistemom.
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    primoran sam da ponovim :)