Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    M.M i J.L ladno uzeli muske oskare .
    Kate B isto , za sporednu je bilo se tesko odlucit .
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Drago mi je za McConaughey. Nisam gledao film ali po seriji i dosadašnjoj glumi, zasluzio ga je.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    u filmu "dallas buyers club" ga je itekako zasluzio ;)
    pogledaj film,solidan je a gluma je vrhunska i MMa i JLa
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Heh gravitacija 7 oskara, zasluzeno, mislim da je lako mogao biti i film godine da nije rasnih problema u USA. Za Cate Blanchett sam predvidio cim sam pogledo Blue Jasmine :), i meni je drago za Matthew McConaughey-a.
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    [​IMG]

    McConaughey me podsjeća na Paula Newman-a, nekako se doima slick i cool tek tako, bez ikakvog truda :D
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    M.M. je se jedno vrijeme previse trudio da bude playboy u filmovima, gdje mu je vaznije bilo kako ce izgledati. Sad, kada je se bacio na istinsku glumu, rezultati se odmah pokazuju.

    A vidim da bi se opet mogao vratiti Playboy ulogama, sa ulogom Dallas-a, u nastavku filma Magic Mike 2.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa zavisno od uloge, sta se zahtjeva od njeg, ne odlucuje on :) Zamisli da je od sad uvijek neki ozbiljni u svakoj ulozi? Ja bih bas volio sad vidjeti neku komediju s njim da vidim je li jednolican ili raznovrstan glumac.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa imas njegovu romanticnu komediju sa Kate Hudson: How to lose a Guy in 10 Days. Pa imas i: Ghost of Girlfriends Past, isto romanticna komedija sa Jennifer Garner. Jos jednu romanticnu komediju/avanturu sa Kate Hudson: Fool's Gold. Tu je i cista komedija: Surfer, najgori od ova cetri sto sam naveo.

    Nije to zanr za njega.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znam to al je dosta napredovo zadnjih par godina. Bas bih sada volio vidjeti kako se snalazi u necem drugom.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Bio je on uvijek dobar glumac, samo je u dosta slucaja izbor njegovih uloga bio los. Kao ova 4 gore filma sto sam naveo.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Et sad rodjen ko dobar glumac :) Pogledaj njegov govor kada je dobio oskara pa da vidis sta kaze o svom heroju i napretku :)
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pogledaj film: "A Time to Kill", iz 1996., pa ces vidjeti da je i tada dobro glumio. Isto tako je imao zapazenu ulogu te godine i u filmu: "Lone Star". A to mu je bio neki pocetak karijere. Imao je uloga i prije toga, ali te dvije su ga proslavile.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jedno je biti dobar, a drugo dobiti oskara :)
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne kontam.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    kako?
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa tako. Jedno je biti dobar, a drugo dobiti Oskara.

    Jel to znaci onda da je i Leonardo DiCaprio samo 'dobar', i da su njegove glume samo 'dobre', jer nije dobio Oskara?

    To sto neko ne dobije Oskara, ne znaci da njagova gluma nije na tom nivou.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Oskari nemaju toliko veze sa dobrom glumom, dobrim filmom ili za sta se vec dodjeljuju. Nekad pogode, nekad ne. Nekad svi nominirani zasluzuju oskara. Nekad nijedan.

    Mislim da je to @dmr htio reci.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima i tog sto srv rece a ima i tog da je konkurencija toliko slaba da pobjednik jedne godine ne moze primirisat pobjedniku druge godine, ocito dicaprio nije imo srece u tom pogledu. Al meni dicaprio i nije do sad imao uloge vrijedne oskara osim mozda u "What's Eating Gilbert Grape (1993)". Ali je MM definitivno dosego vrhunac u karijeri u posljednjih par godina i zasluzen oskar.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    E Gravity je baš film za sedam oskara. Meni nije ni za jednog. Solidan radi atmosfere, ostalo truba.
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    Fail film xD