Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. Esh

    Esh HWB

    Tema je zamisljena kao mjesto u kojem mozete iznositi misljenja o filmovima koje ste gledali, uz razne linkove, trailere i sl. Bilo bi lijepo da se za nove filmove malo potrudite te ponudite informacije poput linka na zvanicni web site, trailer (kojeg mozete integrirati i direktno na forum - dovoljno je da iskoristite youtube bb kod te kopirat iz URL polja na youtube stranici!) uz kratki opis i sl.

    Jedan takav primjer nalazi se ispod. Spam i off-topic se, naravno, nece tolerirati.


    ---

    Film: Hot Fuzz (2007)

    Director: Edgar Wright

    Plot: Nicholas Angel, an extremely dedicated and over-achieving police officer in London's Metropolitan Police Service, performs his duties so well that he makes everyone else look bad. As a result his superiors send him to a place where his talents won’t be quite so embarrassing: the sleepy and seemingly crime-free village of Sandford, where there hasn't been a recorded murder for twenty years.

    [​IMG]

    IMDB || Zvanicna || Trailer



    Prvi put kada sam gledao trailer, ucinilo mi se kao neka glupost i preskocim film. Par sedmica kasnije kolega mi javlja kako je film izvrstan i da se mora pogledati, sto sam i ucinio. Film je parodija na akcione filmove, sto uz engleski akcenat daje poseban stimung. Ne sjecam se da sam se vise smijao uz neki film ove godine.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. monK

    monK Komšija

    Eh, parodija. Zar može dalje od Die Hard. Hajde pogledam, pa javim utiske.

    Možemo li napravit jedan filmski thread, ono kao za formulu...
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    i ja sam razmisljo... npr da se stavljaju ovakvi postovi kao enisovi, sa par linkova, i stanju o "dostupnosti" u nasim videotekama :D

    a moram pogldat ovaj film. nista nista gledo evo mjesec. nesto nemam vremena na raspustu :D
     
  4. Esh

    Esh HWB

    postoji razlika - die hard je sniman kao ozbiljan film =)

    ideja ja na mjestu, ali ne bi bilo lose da se slijedi nesto k'o sto sam ja sad nabacio, tako da imaju neki infosi jer ce u suprotnom biti tesko pronaci konkretne informacije medju desetinama postova.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ko jos ide u videoteke pored interneta i raje koja ima sve moguce i nemoguce video zapise... :roll:
     
  6. monK

    monK Komšija

    Ne znam, brate. Ono, da ide u komediju ne ide, ali ja se pošteno ismijah.

    Die Hard zaista pokriva ozbiljnu temu tipa ŠBBKBB i ova opća informatizacija društva i post 9-11 paranoja, ali pored nje

    kako čovjek ozbiljno da shvati da neko sa autom može oborit' helikopter, i još gore, da lik preživi ekploziju helikoptera u zraku neoprljen!

    Da ne pričam o onoj sceni u liftu, ili balansiranje na repu aviona.
    ----------------------------------------------------------------------------------------

    Za ideju, fino postaviti uslov, bar tri složene rečenice vlastitih utisaka o filmu (zašto valja, zašto ne valja), ili ako ne može to, copy-paste interesantnih detalja o filmu sa Rotten Tomatoes, ili neke druge stranice o filmovima. BTW, Rotten Tomatoes ocjena za Umri muški 4 > 79% - :shock: :shock: :shock:

    EDIT

    Hot Fuzz 90% > e to se mora odgledati...
    ------------------------------------------------------------------------------------

    BTW, pošto ponude videoteka mahom nisu drugačiji od onog što se može nać' na kod nas aktuelnim free zonama, stvarno nema smisla ić' u videoteku.
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    Ma dosta tog nasilja ba. :D Meni je recimo serija ''Policajac sa Petlovog brda'' 10 puta jaca od serijala ''Policajac sa Beverli Hilsa''. :smt003

    Inace, niko nije jaci od MacGyver-a. :smt003 Prokopa tunel ispod Prenja čakijom, digne cunga-lungom most u zrak i bombom, koja je napravljena od pljuvacke, praska za pecivo i one ljuske od kinder jajeta, obori helikopter. :smt003
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nisam jos pogledao ovaj live free or die hard
    al cim sam cuo od jarana da ga je neka cura prebila ko ljeb i da je
    autom oborio helikopter.....
    mislim nisam gledao al vec mi je shega...

    usput gledao sam trailer zvuci zanimljivo...oce bit u kinima?
     
  9. Esh

    Esh HWB

    vjerovatno hoce, samo pazi da te prevod filma ne zavara. ko zna sta ce izmislit :D
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    bilo vec... :roll:
     
  11. Esh

    Esh HWB

    ccc, nemojte mi sad poceti sa talasom razocarenja kad svakako niko ne ide u kina...
     
  12. monK

    monK Komšija

    Samo za SFF idem (dokumentaraca niti na netu, niti u videoteci) i ovako kad baš nešto naiđe.

    Simpsone recimo nikada ne bih gledao u kinu. Fino je to objasnio Homer na samom početku...A ona Barthova rečenica na tabli me ukočila sa smijehom!

    Večeras Hot Fuzz!
     
  13. postal dude

    postal dude Aktivista

    dobar film...
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sorry na offtopicu ali recenica na tabli je bila zestoka (pogodite otkud mi film), a kad Homer uleti u onu prostoriju i stoji jetpack i on uzme ljepilo ja sam ostao bez zraka :lol: :lol: :lol:

    Hot fuzz nisam pogledao, ali kazete da vrijedi nesto pa cu pogledati...
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    idu oni koji jos imaju dial up (jer ADSLa jos nema) i oni koji zive u gradu u kojem nema spacnog kina... :D
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Re: Hot Fuzz

    daimmyo, gdje su ti utisci? :mrgreen:
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Harold & Kumar 2

    Film: Harold & Kumar 2 (2008)

    Directors: Jon Hurwitz & Hayden Schlossberg

    Plot: Follows the cross-country adventures of the pot-smoking duo as they try to outrun authorities who suspect them of being terrorists when they try to sneak a bong on board their flight to Amsterdam.

    Starring:
    John Cho ... Harold Lee
    Kal Penn ... Kumar Patel

    IMDB || Trailer



    Pretpostavljam da su neki od vas imali prilike da gledaju Harold and Kumar Go to White Castle, a ovo je drugi film sa istim glumcima i prema prvom traileru, ponovo bi trebala biti dobra zafrkancija. Film se ocekuje pocetkom naredne godine.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Grindhouse
    Film : Grindhouse

    Režiseri : (dva glavna segmenta Planet Terror, Death Proof) - : Robert Rodriguez, Quentin Tarantino
    Drugi režiseri : (kao trailer-i filmova između ova dva segmenta/filma) - Rob (ZombieWerewolf Women of the S.S.") Edgar Wright (fake trailer segment "Don't") Jeff Rendelly & Eli Roth (fake trailer segment "Thanksgiving").

    Priča : From cult movie directors Quentin Tarantino and Robert Rodriguez comes a unique film experience: a double-bill of thrillers that recall both filmmakers' favorite exploitation films. "Grindhouse" (a downtown movie theater in disrepair since its glory days as a movie palace known for "grinding out" non-stop double-bill programs of B-movies) is presented as one full-length feature comprised of two individual films helmed separately by each director. Tarantino's film, "Death Proof," is a rip-roaring slasher flick where the killer pursues his victims with a car rather than a knife, while Rodriguez's film "Planet Terror" shows us a view of the world in the midst of a zombie outbreak. The films are joined together by clever faux trailers that recall the '50s exploitation drive-in classics
    Ako ste voljeli kultne filmove poput "Od zore do sumraka" (prvi dio), "Sin City", "Pulp Fiction", "Reservoir dogs", "Kill Bill" - ovo je film koji morate pogledati. Robert Rodriguez i Quentin Tarantino zajedno čine najjači tandem (ako ga tako možemo nazvati) režisera.
    "
    Uloge : Rose McGowan, Freddy Rodriguez, Naveen Andrews, Bruce Willis, Kurt Russell, Rosario Dawson, Jordan Ladd, Mary Elizabeth Winstead, stuntwoman Zoë Bell, and Vanessa Ferlito, Nicholas Cage, Donald Sutherland ...

    Trailer : Grindhouse - Death Proof


    Grindhouse - Planet Terror


    "Don't"


    "Thanksgiving"


    "Machete"


    "Werewolf Women of the SS"


    "Hobo With A Shotgun"


    Da, sve je ovo u jednom filmu !
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Film: Zodiac (2007)

    Director: David Fincher

    Plot: Based on the Robert Graysmith books about the real life notorious Zodiac, a serial killer who terrorized San Francisco with a string of seemingly random murders during the 1960s and 1970s.

    Starring:
    Jake Gyllenhaal -- Robert Graysmith
    Mark Ruffalo -- Inspector David Toschi
    Anthony Edwards -- Inspector William Armstrong
    Robert Downey Jr. -- Paul Avery
    Brian Cox - -Melvin Belli

    IMDB ||||| Trailer



    Evo ja se isto poceo vracat u formu sa filmovima. Elem, zapade mi za oko film u videoteci i sreca bio orginal DVD pa sam fino odgledo. Uglavnom fin film o serijskom ubici. Malo je podug (nesto oko dva i po sata) al vrijedi odgledat.

    I btw sto se tice tog Grindhousea. Gledo sam neku najavu na TVu al nisam dosad stigo to pogledat. Sutra cu uzet to pa javit utiske. To treba da je dobro cim taj "tandem" rezira.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Film je fenomenalan. Jeste da je ultra nasilan (sin city je mala maca), ali film je za desetke