Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. senad_986

    senad_986 Komšija

    Evo dva filma, s kojima nema fule ako ste filmofili, talijanskog rezisera Paolo Sorrentina.

    La grande bellezza je divan film koji uvodnom scenom nagovjestava remek djelo koje slijedi. Govori o vremesnom visokoprofilnom art novinaru koji pod stare dane shvata da zivot nije samo hedonisticko podilazenje strastima, vec da tu ima i nesto jos. Evidentna je Sorentinova sprdnja na racun nekih savremenih konceptualnih umjetnika kao i na racun citavog tog high class drustva i establishmenta oko umjetnosti.

    Youth je slicne tematike kao i Velika ljepota, ali prikazano na drukciji nacin kroz evociranje uspomena u oronulom planiskom domu-hotelu (ciji su gosti mahom poput samog hotela - orunuli) dva dugogodisnja prijatelja, dirigenta-kompozitora i rezisera od kojih se prvi pomirio s prolaznoscu, dok drugi jos traga za besmrtnoscu. Ovdje je i nasa Luna Mijovic ostvarila ulogu.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    zadnje sta se pogledao:

    Ant Man - 7/10. Mislio sam da Paul Rudd kao superheroj nema logike, ali nije lose u opste to odradio. Ok film.

    James Bond Spectre - 7/10. Ofucala se Monica Bellucci. Ovaj Bond, malo previse preseravanja. Sto je neobicno za ovu seriju od kako je Craig... Podjesti me odmah na one Bondove kad je Brosnan skakao za avionima niz litice.

    Hitman Agent 47 - 6/10 (jedva). Previse brate. Pa ovaj je zajebao i Brosnanovog Bonda. Zar on nebi trebalo da je silent killer?

    Minions - 7/10. Onako. Moze se nasmijati, ali sam ocekivao iskreno vise.
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

  6. dmr

    dmr Veteran foruma

  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Odgledah sinoc, *ebo film za koji ja moram na kraju googlat da mi neko pojasni na sta sam potrsio 2 sata zivota :lol:
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: Ultimativni filmski vodic

    Ja sam ga odgledao dva il tri puta u nadi da cu skontat ono sto nisam prvi i drugi put,medjutim sto bi rekao Djura: Pokusao sam da pokrenem avion,nije mi poslo za rukom :D
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: RE: Re: Ultimativni filmski vodic

    Jao filma, price, postage uh 10ka
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja ga upravo gledam. Uzivam maksimalno. Kud je kvalitetan i u tehnickom pogledu. Slika i zvuk odkidaju.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: RE: Re: Ultimativni filmski vodic

    Ma I ja ev hahahahhahahha uzivam dugo nisam gledao jaci film na ovu temu mozda od end of watch
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    A cuj radi se o jednom od najboljih filmova ikada, tako da bi bilo bezveze da je tako lagan za skontat i da je prihvatljiv za svakog. Isto je i sa najboljim knjigama, slikama, muzikom....
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne bi se slozio, mozes sam skontat jedno 30% filma,ostalo nema sans bez misljenja nekih kriticara.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Fazon je sto su i to samo misljenja :). David Lynch nije nikada dao svoju interpretaciju filma. U tom i jeste snaga filma, protumaci sam na svoj nacin i povezi se sa filmom. Fazon je sto je Lynch postigao tako snaznu vezu koja te tako jako prigrabi da ti na kraju gotovo da i nije bitno razjasnjenje price, a jos kad i to apsolviras na vrhuncu si :)
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa iskreno da li bi ga kome preporucio -i ne bi, nije mi wow film nit sekunde.

    Ev sad odgledao Sicario, mnogo dobar.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jep slazem se oko preporuke za MD, rijetkima bih preporucio, samo za probrane je. Iskreno mene iznenadi kada se neko odusevi ovim filmom, iako ga smatram jednim od najboljih. Jednostavno sam se naucio sta su odlicni filmovi a prihvatljivi masama, kao sto je recimo Sicario, a sta vrhunski a prihvatljivi manjinama.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene je vec na torrentu,skida se...ako uspijem veceras pogledati,valjalo bi,ako ne ...u iducim danima
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: Ultimativni filmski vodic

    Ako nije SPARKS pristavi ga ponovo... :D
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nemam pojma koji je...velecina je skoro 4 gb...nasao na piratebayu u top 100 :D
    mislim da je dobar snimak a sada nisam kuci da provjerim
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Taj MD onda moram pogledati, bas takve filmove volim gledati :D