Ultimativni HWB vodič za knjige i književnost

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Haker, Dec 16, 2011.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma


    Pusti Hakera, hejter obični ;) Da nije F1, držo bi se za ruku sa XT Rageom.


    Ove godine što sam pročitao preporučio bih Metro 2033, Ime ruže, 1984. Ostalo mi mrsko pisat.
     
  2. extibo

    extibo Komšija

  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    ROFL :mrgreen:
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pročitao već, ja više nego zadovoljan završetkom :)
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma


    Informacija, da treba da izadje nastavak ove knjige :D

    a druga stvar, jel ko vidio u Sarajevu ili TZ, gdje se ima uzet nova stephen king knjiga united 63 ?
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Moš mislit kakav će bit nastavak s obzirom da je autor mrtav preko 10 godina.

    Što se tiče Kinga, sačekaj aprilski Sajam Knjige i Učila pa onda potraži :)
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jubilarni 25. sajam knjige od 17. do 22. aprila u Sarajevu

    Sajam je za posjetioce otvoren od 10 do 19 sati, a svečano otvaranje održat će se večeras u 18 sati. Cijena ulaznice je 1 KM.

    KJP Centar Skenderija


    Idem si uzet neke nove naslove, izmedju ostalog:

    Stephen King, i ona nova od nekog svedskog pisca, na fazon one Tattzo...
     
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja sada čitam sva djela od Isaac Asimov-a. Ako neko voli SciFi literaturu slobodno neka čita, knjoge su OK.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Sva sreća pa sad imam u planu nešto drugo kupovati, inače bih zijanio na ovom sajmu jedno stotinjak KM :D

    Pročitao sam Gommoru, neko je tu knjigu ovdje davno preporučio, i eto tek sad dođe na red. Sve u svemu, preporučujem knjigu. Neka niko ne očekuje Kuma ili nešto slično, jer knjiga to nije, ne može se reći da je baš roman. Ko želi saznati šta sve radi napuljska mafija, ovo je obavezno štivo.

    Za ljubitelje fantastike, Hronike Ambera nisu loše.

    Biblioteka mrtvih od Glena Kupera obavezno zaobići, trash žestoki!
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    The Pillars of the Earth nije loša, onako, za opuštanje.
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pazarih,
    SK, Dalas 63,

    CHE a graphic biography
    Jens Lapidus Laka Lova

    Sve snizeno -12 km min u odnosu na knjizare :D dobar deal
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li moze par preporuka (da imam vise izbora) nekih "ne-tipicnih" naslova samo da nije "bila jednom jedna.." ovo ono.

    Sorry sto nisam precizan. Citam jedan "krimic" od nekih 470 strana. Ubijstvo jednog bogatasa iz perspektive inspektora. Nazva ga ubica sa telefona svjedokinje a on ni manje ni vise otisao na selo kod brata da se izlufta. Kontam jesam li preskocio par listova. Ako ovako nastavim prestat cu citati knjige. Po ko zna koji put citam nesto sto mi se ne svidja ma kako knjiga rangirana bila.

    Znaci moze da je I dubiozno kao Poe ili lagano stivo kao 11 Minuta samo da se odmaknem od klasicnih prica. Volim sirovu realnost kao I u filmovima ali neke stvari me bas iritiraju.

    I da, da je dobavljiva na "balkanskom" jer mi se ne cita na engleskom posto me smara a nisam ljubitelj ni SiFi tematike.

    Lovac na zmajeve mi je recimo legla pravo koja je ta klasika ( sa priznajem par kliseja) koju bih izbjegao ali sumnjam da mi se opet nesto tako dopadne. Imam osjecaj da bi mi sjela neka sirova bolescura.

    Planiram recimo uzeti onu triologiju "zena sa tetovazom zmaja-covjek koji mrzi zene.." kako se vec zovu dijelovi.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    To su smece knjige, dobre samo da se film po njoma snimi.

    Erivh Maria Remarque - Na Zapadu Nista Novo

    Tu mozes nabavit u svakoj biblioteci.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako voliš krimiće onda Umberto Eco - Ime ruže, a može i ta trilogija što si konto. Imaš je kod nas u biblioteci, a i imam je ja, samo nije sad kod mene. Sirova je pravo :D

    Ako voliš zombije- World War Z od Max Brooxa. Ne znam kako je kod nas prevedeno, ali totalno netipična zombie knjiga, sa zanimljivim konceptom pisanja.

    Borilački klub od Chuck Palahniuk ti je isto sirovina, nije velika knjiga tako da i ako ti se ne svidi, a hoće, brzo ćeš je preletiti.

    I ako bi nešto stvarno realno, istraživačku priču, onda čitaj Gomoru od Roberta Savijana. Nemoj se zavarat da je ovo neki mafijaški roman ala Kum, jer mu nije ni nalik.

    U svakom slučaju, nemoj odustajat od knjiga ;)
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne preferiram ni jedna žanr, svejedno mi samo ne volim fantastike, vise sam za svakodnevnicu ili neku dubiozu. Mozda i ova koju citam bude dobra posto ima potencijala al' eto.

    A taj Fight Club. Nekada davno pogledao film gdje se gotovo ničega ne sjecma dok sam nedavno ponovo upalio i ostavio na sredini. Predpostavljam kako ce se zavrsiti ali se nadma da nisma vidio mnogo spoilera.

    Hhvala na preporukama. Potrazit cu navedene a i prelistat cu temu vidjeti ima li sta.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nema veze što si pogledao film, nisu skroz isti tako da ako ti se svidio film uživat ćeš i u knjizi vrlo vjerovatno :)
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Knjiga.ba
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Tnx, bas je listam ali cu se strpiti do sajam u avgustu onih iz Srbije sto budu u gradu. Desetak markica budu knjige.