Ultimativni HWB vodič za knjige i književnost

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Haker, Dec 16, 2011.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Osim ako stvarno želiš da imaš knjigu, ne vidim razloga da je kupuješ. Učlani se u biblioteku, imaš veliki izbor knjiga.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Znam nego čejf..
     
  3. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Ne čitam baš knjige, ali da ne bude da nisam nijednu pročitao izvan zacrtanog plana i programa, evo ova.
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Danas uzeo da procitam Il Principea od Machiavellia..javim utiske..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    I knjige spadaju pod pirateriju. Jesi siguran da je ona knjiga free?
     
  6. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Osho Rajneesh, još je za svog života sav svoj usmeni/pismeni materijal namjenio besplatno za sve, kao i njegova fondacija koje je poslije njegove smrti nastavila sa dijeljenjem besplatnog, copyright free sadržaja.

    ŽIVOT, LJUBAV, SMIJEH
     
  7. nFare

    nFare Komšija

    Dokopah se "World according to Clarkson" zbirka tekstova koje je objavljivao u Sunday Times-u. Za ljubitelje njegove satire kratke priče i osvrt na dogadjaje u njegovom stilu.

    Evo jedan odlomak:

    [​IMG]

    Naručio sam i drugi dio sa Bookdepository.com
     
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja sam se nakanio da pocnem slusati WoT. Nisam nikada prije slusao knjige i moram reci da, ako je dobro uradjeno, pruza sasvim novo iskustvo koje nije nimalo lose :D
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma


    Pokušao sam i ja jednom tako slušati WoT, i išlo mi je presporo za moj užitak, +što tako nisam mogao preskočiti Jordanove bespotrebne opise :D
     
  10. xman

    xman Komšija

    Dva puta,svih 5 komada. :D

    Chuck Palahniuk,ponajbolji satiricar danasnjice i meni licno No1 moderni pisac. Vecina ga zna kao autora Kluba boraca koji je ekranizovan. Medjutim naslovi tipa PREZIVJELI ili ZAGRCNUT su lako nabavljivi a genijalni.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    U toku je velika promocija na www.bookdepository.co.uk (inače prepruka za stranicu ko čita na engleskom), gdje će u toku 2 sati na rasprodaji biti 100 knjiga, dakle svakih 15 minuta nova knjiga. Prije su akcije bile 24 sata 24 knjige, i znalo je biti stvarno dobrih dealova, tako da bacite pogled na ovo. Ko ne zna, s ove stranice je poštarina besplatna!
     
  12. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Mali update...

    I dalje preslusavam Wheel of Time serial :D ... Knjige su do jaja ... ne mogu da vjerujem da do sada nisam cuo za ovaj serijal :D
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Onaj osjećaj kada se završi dobra knjiga...

    Upravo sam završio sa zadnjom knjigom WoT serijala... Predivno putovanje. Trebalo mi je skoro 7 mjeseci da preslušam knjige i apsolutno sam oduševljen...

    Mogu samo reći wow...
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja sam dva puta :)
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Čita li se šta?

    The Martian - Andy Weir
    Astronaut ostane nasukan na Marsu tokom NASA-ine misije te pokušava da preživi u habitatu sa opremom koju ima na raspolaganju. Dobar mix trilera i komedije.

    Starship Troopers - Robert A. Heinlein
    Nije loša Sci-Fi knjiga

    Console Wars - Blake J. Harris
    SEGA, Nintendo i rat koji je obilježio cijelu generaciju. Definitivno knjiga za sve koji volimo igre
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Može li me neko uputiti na ebook, pdf ili slično, nešto na fazon "How to win every argument"?

    Hvala unaprijed :smt023
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    A Song of Ice and Fire done.
    Nabavio sve knjige The Wheel of Time serijala. Treba se sad psihički pripremiti za ovo :D
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Jesi nabavio na engleskom ili bhs?
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bosanski, AZW3 format.
     
  20. aeRo

    aeRo Komšija

    Ekipa, moze li mi neko "pomoci" da dodjem do PDF verzije knjige Daniel Chidiac - Who says you can't? You do.

    Hvala!


    Sent from my iPhone using Tapatalk