Unaprjedivanje kompa

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Fake, Dec 1, 2007.

  1. Fake

    Fake Novi član

    Ovako imam sljedecu konfiguraciju

    Intel Core 2 duo E6300 1.86Ghz
    ECS p965-a - ( ploca )
    Nvidia 7600 GTS 256MB - Pci-ex
    HDD 3 x 250 GG MAXTOR
    1 GB rama ddr2

    sada bi htio pitati sta mi je kritcno i sta bi bilo najbolje promjeniti ? Imam oko 350 KM do 400 KM maximalno ... Sta predlazete da uzmem, inace razmisljo sam o 8600 GTS da uzmem
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Samo graficku i jos gigabajt memorije.

    ATi RAdeon 3850 or 3870
     
  3. daco87

    daco87 Aktivista

    naravno jos rama i graf :D
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    1GB DDR2 50 KM
    HD 3850 360 KM
    Nikakav 8600 gts.

    Naslov malo.. :smt006
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Momak je na ovom forumu prodavao 8800GTS 320MB za 400KM (ne znam jel' otisla), uzmes nju i jos gigu rama (50KM) prodas tu svoju 7600 i ostane ti jos love ;)
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    otisla je grafa vedo davno i to davno.......
     
  7. Loki

    Loki Komšija

    Kont'o sam i ja stavit' 8800GT (recimo onu sa Crysisom :D ) ili HD3870 (dok vidim kakva će biti situacija s lovom), pa samo da pitam šta mislite ima li smisla da mijenjam sad. Konfa u sig-u.
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    FSB ploce 1066, ostani na tom procesoru, dakle samo stavi jacu grafu a sa tim procom ti je dovoljno upariti 3850. Evo jaran mi je uzeo Powercolor 3850 i osim na vecim rezama ma nikakve razlike, odlicna kartica! Idi na planinu za ostatak love
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Podrzavaju te ploce ovisno o reviziji i 1333MHz FSB. Ali Penryn ne. :mrgreen:
     
  10. Nani

    Nani Komšija

    Ne znam koja mu je revizija pa pricam generalno, super ce mu lec 50-ka na njegovu mashinu.
     
  11. Loki

    Loki Komšija

    Revizija 1.0 znači 1066 :) Nani kad sam vidio naše avatare jedan ispod drugog skontao sam da je i tvoj "prilično dobar". :twisted: :D :D
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

  13. Nani

    Nani Komšija

    @Loki
    Jos nam fali Master Joda aka hardware guru :)

    Sulu bolan ne diraj nam SW, proglasit cemo te za neprijateljem republike i poslati u klonjske ratove
     
  14. Loki

    Loki Komšija

    21:20 FTV Return of the Jedi :D

    Ne smijem više off topic da ne počnu radit' lightsabers... :D