Upravljanje compa preko neta

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by pac, Nov 10, 2008.

  1. pac

    pac Komšija

    Koji je najjednostavniji nacin da upravljam svojim PC-om sa nekog drugog PC-a?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Remote Desktop
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    remote desktop connection. Sastavni dio je svakog windowsa. Radim s njime svaki dan.Iako postoje mocniji alati od njega, ovaj vishe nego dobro me sluzi.
     
  4. Lamagician

    Lamagician Komšija

  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    vnc
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja nekad igram EVE s posla preko UltraVNC. Treba ti pojak upload, minimalno megabit, al radi samo tako :)
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa mozda treba Mbit za igranje... ali za normalni rad preko remote-a je dovoljno i 128k (tj. komp na kojeg se spajam ima 128kbit upload).
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma


    ja danas da nesto odradim kaze "istekla..verzija" ova, idi na windows update da dobijes full verziju tog programa.


    jah.. da sam je mogao naci :(

    originalni windows naravno:)
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    slazem se s kolegom apdejt. teamviewer radi i kroz natovanu mrezu i zaobilazi firewall. za ove ostale ne znam, ali sam nekad koristio Remote Control Administrator, za koji sam morao iskljuciti FW i znati ip adresu. ovaj radi sa ID-om i passwordom koji ti odaberes (quick verzija svaki puta izgenerise novi ID i pass od 4 cifre). naravno, free je :)
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    nije direktna komunikacija prema serveru..., ako se ne varam podaci prvo idu do njihovog servera pa tek onda to tvog... Nekome se to ne svidja.
     
  12. Zlatan

    Zlatan Komšija

    koristim remote desktop i radmin, jos sam prije probao vnc ili tako nesto, brzo sam ih sve skuzio a sa ovim teamviewerom sam se ziv napatio( nije mi bio potreban nego sam ga probao bas na preporuku, da je najjednostavniji/najbolji) ne znam kako neko moze reci da 'ne moze jednostavnije od njega'.... opet mozda je do mene i do mojih specificnih uvjeta/okolnosti :)
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ne kontam sta nije jednostavno.
    Pokrenes program (cak ga nemoras ni instalirati) na oba racunara, dobijes ID i pass i to dvoje ukucas prilikom konekcije i to je to.
    Prolazi kroz vecinu FW, jedino istina je da se podatci prvo idu na njihov server prije nego dodju do tebe kao sto Moncho rece, pa ako se kome to ne svidja morati ce traziti druge opcije.
     
  14. Zlatan

    Zlatan Komšija

    nazalost ne sjecam se sad samo znam da nije htjelo proraditi, ma mora da je do mene nesto bilo kad ga tako hvalite ;)
     
  15. JasonH

    JasonH Aktivista

    Meni također tv radi sasvim uredu..
    koristim samo ponekad.