Upravljanje novim porukama

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Nihad, Jun 18, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Nihad

    Nihad Aktivista

    Patim se sa sistemom obavjestanja novih poruka na forumu.


    Ja kad dodjem ispregledam sve kategorije foruma gdje je bilo novih poruka (te kategorije budu oznacene zutom slicicom naspram onih sivih kod kojih se nije desilo nista novo).

    Znaci nakon toga ja sam pregledao sve nove poruke na forumu.

    Eh kad dodjem sutra vidim da je skoro svaki podforum zut, znaci bilo je dosta novih poruka.
    Problem je sto vecina tih poruka mene ne zanima, tj. mene uopste ne zanima neka tamo tema "kladjenje na SP-u", ali to je vruca tema i ljudi stalno odgovaraju, tako da ja stalno moram ici u tu kategoriju da provjerim radi toga.

    Kako da je neki "tred" (raspravu) obiljezim kao nezanimljivu tako da mi ne oznacava da je tu bilo novih poruka?

    Kontate?
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    nikako. pomiris se sa cinjenicom i to je to :)
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    nikako... čitaj kompletan forum ko sav normalan svijet :D

    ja recimo u igre nisam ušao odkad sam regan tu na forum :wink:
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    procitas sto te interesuje, i prije nego sto odes dalje kliknes na dnu "mark all forums read" i to je to...
     
  5. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    Takodje, mozda i jesam, al ne bih rekao.
     
  6. Nihad

    Nihad Aktivista

    Pa stalno i radim to "mark all topics read" ali nije mi to dovoljno jer stalno dzaba ulazim u podforume (jer udjem i vidim da je samo ona tema koja me ne zanima dobila nove poruke).


    Mogu li webmasteri ovoga sajta do doraditi?
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    ne vjerujem da su webmasteri neki uber-pr0-vele-majstori phpBB-a ...
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma i da su kako ti kazes uber-pr0-vele-majstori phpBB-a, nemoguce je to uraditi.

    On bi ustvari htio da forum njemu cita misli, odnosno da sam forum skonta koje se njemu teme svidjaju a koje ne, te da mu one koje mu se ne svidjaju ne prikazuje.
     
  9. 3125

    3125 Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  10. Nihad

    Nihad Aktivista

    Dog father, mojne kakit majke ti.

    Fino sam napisao sta hocu. Da oznacim one teme koje me ne interesuju i da mi ubuduce za njih ne vodi evidenciju da li ima novih poruka u njima, tj. da mi ih ne oznacava kao zute.

    Cuj hocu da mi cita misli. Naljutio si me covjece pravo :evil:
     
  11. Nihad

    Nihad Aktivista

    3125, znam za to i ne pase mi ni to.
    Napisao sam sta hocu. Ja znam da je citav ovaj forum vec "pokupljen" sa drugog mjesta jer bar jedno 30% foruma na interneut koristi ovaj isti sablon.
    Zato se vala i ne nadam ce neko od webmastera ovdje sjesti i malo ga prepraviti, jer ne treba dirati ono sta radi (a sta i ne znas stimati).

    Heh
     
  12. zilo

    zilo Komšija

    Forum je prva liga i sve fercera.

    Ko hoce neke dodatne mogucnosti nek Enis&companija naprave premium account koji se placa mjesecno. :smt002
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Ljudi koji su kreirali phpBB i citav niz slicnih foruma zamislili su da se koristi opcija View posts since last visit na osnovu koje mozes vidjeti nove poruke od zadnje posjete te bez provjere svake pojedinacne kategorije provjeriti threadove koji te zanimaju.

    Ja nisam primijetio da postoji hack za phpBB koji radi to sto ti trazis, no ako neko nadje, nek me obavijesti. Ja cu kasnije ponovo instalirati hack za message preview uz eventualni dodatak polja za opis threada, sto bi dalje olaksalo ignorisanje threadova koji vas ne zanimaju.

    I Nihade, molim te da nas postedis svog cinizma, jer niko ovdje ne dolazi da bi to citao. Forum - phpbb je open source, kao i svi instalirani moduli, i to se nigdje ne krije, kako se tebi izgleda ucinilo. Ako malo pazljivije pogledas (na zasto bi se trudio, zar ne?), vidjet ces i da je autor templatea koji se koristi na forumu uredno potpisan...
     
    Last edited: Feb 11, 2018
  14. Nihad

    Nihad Aktivista

    Bas zbog toga sto je ovaj sablon javno dostupan cudi me kako se neko prije nije sjetio da to ugradi. To je ustvari trebalo da bude od pocetka, jer je to po meni standardna funckija.

    Isto kao sto ima ono "watch this topic" trebalo bi i da ima "ignore this topic". To naprimjer imaju ticati newsa.


    Raspitat cu se malo na netu oko toga.


    Sto se tog cinizma tice, to je odgovor na gore iznesene tvrdnje drugih posjetilaca da je to nemoguce uraditi. Cuj nemoguce, ko da sam bas pitao moze li se ugraditi citac misli heh.


    Valjda ljudi lose citaju ono sta neko pise, pa pogresno shvate i onda lose odgovore, i onda onaj kome je odgovoreno se pocne ubjedjivat, i ode to onda u ...
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Ma nema frke, samoj nemoj(te) dizati tenzije bez potrebe. Dodao sam i preview threada tako da jednostavnim prelazom kursora preko threada, dobije se preview poruke (do 500 karaktera) tako da nema potrebe za trosenjem klika (haha)..
     
  16. Nihad

    Nihad Aktivista

    Hajd i to je nesta.
    Gledajuci u odnosu koliko se stvari u drzavi pomaknu kada neko zada inicijativu, ovo je usluga ko u cevabdzinici.
     
  17. Nihad

    Nihad Aktivista

    Enise moze li se srediti i ovo:

    kada kliknem na "Mark all topics read" u nekom podforumu, onda mi se prikaze ona "medjustranica" koja kaze "oznacavanje je uspjesno, sacemo te presaltat nazad ili klikni ovdje da predjes sam".

    Ta stranica me proslijedi nakon nekoliko sekundi, ali meni dodje kao visak jer uvijek klikam na onaj rucni link da se vratim.


    Uglavnom, moze li se srediti da se ona stranica ne prikazuje nego da odmah osvjezi onu na kojoj se kliknulo "mark all topic read"? Potpuno je nepotrebna. Pa valjda svako zna sta je kliknuo. I ako pogrijesi jednom u 100 puta, to je njegov problem.
    Ne isplati se peglat 99 puta radi jednog puta, zar ne?
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ima normalno nekih sitnica koje svakom ne odgovaraju, ali onda bi trebao svako svoju verziju foruma da ima. bezze. :|
     
  19. Nihad

    Nihad Aktivista

    Cekaj, koristis li i ti funkciju "Mark all topics read"?
    Ako ne koristis, onda se ovo tebe ne tice.


    Ako koristis, onda reci da li tebi pase da imas onu medjustranicu svaki put kad kliknes ili ne?
     
  20. emir.a

    emir.a Administrator Staff Member

    Enise prijatelju, nemoj slucajno da bi izvrsio izmjenu za ovaj zadnji prijedlog, jer meni odgovara da imam onu mejdustranicu :D

    Hajmo, svi svoje zelje iznesite (al' i one najamnje bitne, zapravo pogotovo njih), jeri Enis & co. ispunjavaju zelje.
     
Thread Status:
Not open for further replies.