"USB Device Not Recognized"

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by StaticX, Jul 3, 2007.

  1. StaticX

    StaticX Novi član

    Molim vas pomagajte, imam problema sa USB, dobivao sam stalno poruku "USB Device Not Recognized - One of the usb devices has a multifunction ...blablabla" i USB nikako nije mogao prepoznati uredjaje (bilo da su uopste ukljuceni) , a nakon nekog vremena uopste nije radio. Formatirao sam PC, ali nista nije pomoglo. Potom sam kupio PCI/USB Kontroler (4+1 port) ali mi sad stalno javlja istu poruku "USB Device Not Recognized". Jel zna neko kakvo rjesenje??

    Sta da radim ???
     
  2. GW

    GW Moderator

    Mislim da ti se taj USB uređaj (sta god bio) pokvario.Probaj ga na drugom racunaru.Ako ne bude radio,baci ga u smeće.Peace.
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    bas suprotno mislim da ti je USB na racunaru crkao, imam doticni problem sa jednim USB utorom, sto god da kacim na njega ne radi, dok na ostale USB utore ti uredjaji rade!
     
  4. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Pogledaj u BIOSu pod "integrated peripherals", da li ti je uključeno "legacy USB storage". Možda ima neke veze.
     
  5. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Dajte ljud ne bombajte.
    Tako da sva tri prethodna odgovora nemaju veze sa čovjekovim problemom. Jer se ne radi o jednom uređaju, već više uređaja ne radi. Ne radi se o integriranom usb kontorleru (jer je kasnije kupio nov kontroler), tako da postavke u BIOS-u i slučaj Moncho-a otpadaju.

    Ne znam riješenje, ali da je do integrisanog USB kontrolera, novi bi trebao raditi kako treba, onda ostaje sumnja da je do sistema, ali kažeš da si ga reinstalirao... pogledaj ovo i isprobaj:
    http://www.hat.net/geeky/node/221

    - Trebaš biti 100% siguran da su ti uređaji, koje kopčaš na USB, ispravni.
    - Taj kontroler što si kupio, probaj kod nekog drugog, jer znaju da prave baš takve probleme "Unrecognized USB Device". Nije rijetkost da dva uređaja budu pokvarena, tako da se bezveze oslanjamo na taj (novi) kontroler a on (možda) pokvaren.
    - Ko ji ti je OS i SP?
    - Ako si nakon reinstalacije sistema kopčao uređaje na taj pokvareni USB, moguće je da Win pohrani ".ini" datoteku sa postavkama za "Nepoznati uređaj", i kad god uključiš ta uređaj, WinXP ga prepozna na osnovu Dev. uniqe ID i poveže sa tim ".ini" fajlom i završiš sa istim belajom., makar imao novi kontroler.
    - Drajveri od čipseta su važni, nedavno sam sa inetelovim čipsetom imao isti problem, kada stavim na USB2.0 ne radi a USB1.1 radi.
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    pa o tome ti pricam jarane da kod mene jedan USB utor ma sto god na njega upiknem nece da radi, dok svi ti uredjaji rade na ostali USB utorima, ne znam rjesenje ali kazem ti da mozda ipak nije do USB uredjaja nego do USB utora( crko , pregorio sta vec looopam sada :)