USB problem Nokia n95 8 GB

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Moncho, Aug 2, 2008.

  1. Moncho

    Moncho Komšija

    Ukratko, vishe mi PC ne prepoznaje doticni mobac kada ga skopcam preko USB, jednostavno izbacio poruku USB device is not recognized i tacka. Nema sta nisam probo. Je li moguce da je kablo otislo ili je crko USB konektor na nokijici.
    Neko imo neki slican problem ? :roll:
     
  2. GW

    GW Moderator

    Može biti bilo šta. Probaj na drugom portu/računaru.
     
  3. vnm_

    vnm_ Komšija

    jesi li probao na vise racunara? moj odjednom nije htio da prepozna w800i, dok su ga racunari od stare i sestre prepoznavali bez problema. nakon formata je opet proradilo.
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija

    Probo sam na vishe racunara i vishe USB protova, nece jednostavno, svugdje ista poruka.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Onda drugi kabl/ drugi modovi na mobitelu.
     
  6. vnm_

    vnm_ Komšija

    ja bi pokusao od nekoga posuditi kabl ili bluetooth dongle, pa da spasis sta imas na mobitelu i da ga resetujes na fabricke postavke. ipak je to lakse nego da nagadjas da li je do kabla ili konektora.
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    1. mobite je resetiran na tvornicke postavke nekoliko puta.
    2. bilo koji mod pocinje sa vec pomenutom porukom.
    Sve sam ja isprobo prije nego pito, ali reko mozda je neko ima slican problem. :roll:
     
  8. vnm_

    vnm_ Komšija

    pa mogao si reci da si sve isprobao, nismo vidovita dzemila. :mrgreen:

    ne znam sta da ti kazem, nije to mobitel bizhuterija klase, tako da bi ja uvijek zadnje posumnjao u konektor, ali eto...
     
  9. GW

    GW Moderator

    Probaj očistiti konektor alkoholom. Meni se jednom uvukla nekakva pasta u njega ( ne znam kako niti koja) i nije mobitel nikako radio dok nisam očistio.
     
  10. Moncho

    Moncho Komšija

    ajd probam ovo sa rakijom, no ako se ne javim za par dana znate gdje je rakija zavrsila :) :lol:
     
  11. GW

    GW Moderator

    Pusti se rakije i koristi medicinski alkohol. Ako ti je drag taj mobitel. Ako nije... well...
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako su bakreni konektori ona je bolje koristiti apotekarski benzin.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Dajte ba ljudi, kakav crni alkohol. Ko ima love za N95 ima i cvaju za servisera da ga pogleda :) Ako je jos pod garanicjom - odnesi ga gdje si ga i uzeo i kraj price
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    Nema garanciju mobac, ma nista samo dok se uhvati malo slobodnog vremenea, rastavim ja njega boom. :lol:
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Koraci koji se primijenjuju u ovakvim situacijama:

    - Reinstalacija USB drivera (standardna procedura enable/disable/remove/install)
    - Provjera rada na drugim USB portovima i racunarima
    - Provjera kabla
    - Hard reset uredjaja na default postavke
    - Servis
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Pokusaj reinstalirati Nokia cable driver na mobitelu, i ja sam cesto imao problema s tim na 6630. Ako ne pomogne ono gore, onda napravi backup, i onda updejtuj telefon preko NSW-a, pa makar sa istim firmwareom, prije toga si naravno izbrisao PC suite i sve sto ima veze s njim. Sretno ;)
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kako ce to da izvede kad ga komp ne prepoznaje!!!!
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Backup na telefonu moze uraditi. Za ono drugo sam ja sam kriv jer sam nikakav ovih dana. Uglavnom, u add/remove programs izbrisi onaj Nokia cable driver, mislim da i na telefonu imas pod "manager" da izbrises neke stvari koje su vezane za povezivanje. Izbrisi i to, restartuj PC i telefon, i onda ga probaj spojiti, trebao bi zatraziti da instalira ponovo taj Nokia cable driver...
     
  19. Amer

    Amer Aktivista

    Meni je to izbacivalo cesto, radio sam samo restart racunara i moba :) i proradi
    Znaci resetuj komp i mob i trebalo bi bit OK.
     
  20. samomafia

    samomafia Novi član

    problem se inace javlja kod kopija... china copy 1:1 :x
    i da ne mora odma znacita da ju fush mozda je neki problem ftk...