veliki problem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by universal_, Dec 25, 2009.

  1. universal_

    universal_ Novi član

    Veliki problem...
    Prije 2 sedmice sam instlirao win7 na laptop HPPavilion, i sve je funkcionisalo savrseno.
    Sinoc mi se laptop odjednom ugasio i otvorio se onaj plavi prozor smrti i kao nesto virtula memorija... to je nestalo nakon 2 sekunde
    Danas sam ga normalno upalio i radio 20 min i opet isto...
    Nakon toga cim ga upalim odmah mi se to upali i restartuje mi se
    U Safe modu mi je radio normalno, i kad deinstalirm drajver od grafičke normalno radi
    Nakon toga sam skinuo noviji drajver sa Nvidia stranice i instalirao ga, jos jednom mi se restartovao na isti nacin
    I sad nece nikako da se upali, cak mi ni bios ne pokreće...
    Sta da radim????
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    viewtopic.php?f=28&t=15924&p=168722&hilit=bsod#p168722

    S tim da moras prvo da ugasis restartovanje:
    Desni klik na my comp pa properties, tab advanced, kliknes na settings kod startup and recovery, i iskljucis automatically restart.

    Ali eto vec ima neke naznake da je do drivera od graficke, ako ti bez njih normalno radi. Jesi brisao drivere iz safe mode-a sa driver cleaner-om ili sweeper-om nakon obicnog uninstalla iz control panela?

    EDIT: Sad sam tek procitao do kraja, da nece nikako da se upali trenutno, ocigledno je nesto hardverski. Je li se makar pocne bootat? Daje li kakve znakove zivota? Beepove i slicno?
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. universal_

    universal_ Novi član

    kad se upali samo tamni ekran, kad ubacim cd pocne da vrti ali nista nakon toga, migaju mi prednje lampice...
    koliko je moguce da cekam da pocne boot, posto nisam dugo cekao?
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Pa cekaj ko i inace sto si cekao :) Ocigledno moras u servis nosit, sumnjam da mozes ti sta ispravit. Da je desktop, pa da istestiras memoriju itd, ali posto nije pravac servis :)
     
  5. universal_

    universal_ Novi član

    hm OK.
    Koji servis mi ti preporucujes u Sarajevu?
     
  6. wudu

    wudu Aktivista

    Di si kupio laptop, i imas li jos garancije na njega?
    Najbolje bi ti nilo nositi na servis di si ga kupio (naravno ako je kupljen u BiH)!
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Javit ce ti neko ko je iz Sa. A i ovdje na forumu ima dosta ljudi koji rade u servisima.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Izgleda da ti je graficka izdahnula. Imao sam slican problem, samo sto sam ja uradio force install XDDM drivera za Intel Extreme grafiku od Viste na 7ici. Laptop sam nosio, kazu ploca, odnosno int. graficka na ploci, tako da je laptop historija. Nadaj se boljem da ti je graficka izmjenjiva, iako je i to tesko naci, jer u suprotnom, ploca kosta vise nego pola vrijednosti laptopa.

    HINT: Probaj da izvadis bateriju i tako bez baterije i naravno prikljucenog adaptera drzis 10ak sekundi i probaj opet upaliti, ako ne, probaj izvaditi RAM module (ako znas gdje se nalaze) i vratiti nazad dok je baterija izvadjena. Vrati sve nazad i pokusaj ponovo, mom prijatelju je tako proradilo (isto HP laptop, zaboravio sam koji model) kada sam mu to savjetovao da to uradi.
     
  9. genius_

    genius_ Aktivista

    Pozdrav,
    Da ne otvaram novu temu !

    Imam acer aspire 5715Z sa 1.86 ghz 533 procesorom!
    Sa men. koja je dosla sa njim i radi na 533 sve je ok!
    kad stavim 2x 1 GB 667 men. ona crkava posle odredjenog perioda?!
    Cujem da je kao 533 vise optereti slot pa onda napon dodje na koliko treba
    a 667 manje vuce struje pa je napon veci i zbog toga kao crkava mem.?!
    Da li je ovo tacno a ako nije u cemu je problem?
    Ne mogu da nadjem novu 533 mem od 2 Gb il 2x 1 GB?
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Jesi probao Bios update?
     
  11. genius_

    genius_ Aktivista

    Nisam,vidis to je dobra ideja ?!
     
  12. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    To ti je jedno 15-20 minuta posla, trebalo bi sve automatski da odradi, nemoj da se prepadnes ako ti ekran ostane crn na par sekundi nakon restarta :)
     
  13. genius_

    genius_ Aktivista

    Odradio sam update BIOS-a,bila je verzija 1.43
    a sad je 1.45 :)Problem je sto je bios i dalje star preko 2 god. ?!
    Sta dalje?
     
  14. toster

    toster Novi član

    Pokusaj ga upaliti kad je potpuno hladan.
    Vidi koliko ce raditi.
    Moguce da ti je hladnjak zaprljan.
    Ako primjetis da, kad je hladan radi maloduze nego kad je ugrijan, onda je to.
    Ako jeste, dobar kompresor pa ga izduvaj, sacekaj da se osusi jer postiji mogucnost da kompresor izbaci vlagu.
    Ako vidis da nije u tome problem.
    Pokusaj full format pa novu instalaciju.
    Bilo bi pozeljno da pobrises particije i napravis nove.
     
  15. genius_

    genius_ Aktivista

    Laptop savrseno radi samo mi crkava memorija koja nije dosla sa njim?!
    E sad mozda nije ni valjala ta mem.sto sam je stavljao ali jbg bila je transdent
    sa dozivornom garancijom!Bilo me vise sramota da vracam mem.posle par mjeseci.
    Sada je u njemu 2x 512 i radi ok ali zelim da ubacim bar 2x 1 GB ali ne moze !
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    da i ja ne otvaram temu novu...

    sinoc sam igrao malo managera pa onda odgledao film sve extra islo i picilo i ajdee jos koju reko da odigram utakmicu na manageru igrao sam 10 tak minuta kad odjenom slika postade mutna...
    probao sam rezoluciju promjenim al ista stvar, jel problem software il ipak hardware ?

    nekako isto kao da je 16-bit boja a ne 32-bit nema slika ostrine tj boje izgubile svoj sjaj

    Evo edit, ja mislim da je ipak hardware nastradao

    jer pokusao evo instalirat win7 i kad bootujem dvd opet ista stvar slika nije jasna boje nemaju svoj sjaj

    ako ima neko kakvu ideju ajdee da cujem :wink:
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Koji je laptop ? Slican problem sam imao davno na P1, kada je monitor dao svoju dusu, i boje su se izgubile. Moguce da je kod tebe ili graficka ili ekran.