VIROZA ILI STA??

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by pentium4-athlonxp, Nov 29, 2005.

  1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Imam problem, veliki ili mali neznam, slusajte!

    Desilo se jos u petak, izbaci mi poruku kako u registry-u ima spyware i treba ga ocistiti! Od tada konekcija ne radi kako treba, odnosno onaj faktor recived! Na MSN nema sanse da se konektujem isl jos nekih gluposti. U principu mi je na pocetku otvaro prozor veliki na ekranu i to je to ja ok i on se ugasi radilo sve ali neta nisam imao! I formatiram ja sve, cas posla, i instaliram sve ponovo, radio nedjelju po danu, i navece na msn, kad ponovo uvuko se, i evo nisam formatirao, skino neke registry cleanere ali nista ne pomaze, jos sad mi u tray-u izbaca X kao registry je zarazen spywarom, ali eto ko fol klikni pa ima ono plavo here, gdje bi ja trebao kliknuti da on skine antispyware ali nista nemogu da kliknem na here :D ! Dalje evo nekako radi net, buduci da sam iz task managera iskljucio sve sto mi se cinilo da mi ne treba. Onda dalje evo instalirao SOKER, nece da ga pokrene, instalirao sad nei novi registry nece nema sanse! Ah poceo mi se pojavljiati plavi prozor kad se konektujem i startam IE, on satro otvori neki plavi prozor i haba me bezveze! Nesto ko neko ima pristup mojim podacima ko unistice mi ih ako nesto ne instaliram, helem ja udjem i sve te secure fajlove pobrisem! i evo radi sad net ali nista ne merem instalirati. Jel moram formatirati, i oceli ovo njosra opet zakucat na vrata. Mislim da mi se uvuce preko MSN-a, ali ne kontam kako? Nemam nikakve zastitne alate, pravo me nerviraju, kad njih instaliram, gore se s njima boriti nego sa virusima. ETo ljudi pozdrav neznam sta vise pomozite!
     
  2. zilo

    zilo Komšija

    Tako ti je kad koristis IE.To it iskacu naki pop-up-i.
    1.Predji na Firefox;
    2.Instaliraj neki AV,zatim Ad-Aware i SpyBotS&D pa malo procesljaj comp.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kako je zilo rekao, jos dodaj CCleaner, registry mechanic i bug doctor
     
  4. GV

    GV Komšija

    TuneUp Utilities, skini se sa interneta, ugasi kompjuter, prereži kablove i ostale drastične mjere. Šalu na stranu, prije neki dan jedan poznanik je dobio SMS poruku kao: zvali ste ovaj broj (0065.....) pa vam se nisam mogao javiti nazovite ponovo i sl. sranja. Zovnem ti ja poštu i dobijem slijedeći odgovor. To je broj sa Nove Gvineje, tj BH Net je pokupio nekakav virus i raširio ga dalje, nisam nigdje pročitao da su nas o tome obavijestili tako da ako vidite taj broj na telefonskom računu neka nam je bog na pomoći, jer bog prašta, a BH Net ne.

    Firewall obavezno instaliraj.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ot: bilo i kod nas prošle godine "imate poruku od tajnog obožavatelja... bla-bla" kad ono spoj na mars, a i takav telefonski račun.
     
  6. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Webroot SpySweeper + Dobar AV. Mislim da mu nece iza zuba promaći ništa. EDIT:(01.12.2005, vidite obrazloženje dolje)Tako se ja rješavam te podle i smrdljive i, dapače i nadasve, zločudne gamadi. :D (mogao bih u parlament BiH sa ovim jezikom)
     
  7. monK

    monK Komšija

    Izvinjavam se zbog off-topica

    Ispravka:

    Tako se ja rješavam te podle i smrdljive i, dapače i nadasve, zločudne gamadi.

    Objašnjenje:

    Gamad je zbirna imenica koja nema oblik jednine i deklinira se kao imenice ženskog roda i-vrste.

    U skladu s tim u rečenicu je potrebno na isti način uvesti i kongruentne atribute kao što su u ovom slučaju podle, smrdljive i zločudne. Dakle, obratiti pažnju na kongruenciju (slaganje atributa u rodu, broju i padežu sa imenicom koju opisuju).

    Nagomilavanje modalnih riječi kao u ovom primjeru je izrazito stilski obilježeno zbog hiperkarikiranja. U normalnim okolnostima dapače i nadasve u istoj poziciji su izraz redundancije (suvišnosti) te bi ih trebalo izbjegavati.

    Zaključak:

    U parlament BiH mogu dospjeti nepismeni zastupnici koji su završili Fakultet političkih nauka, ali sa ovim forumom to, bogami, neće biti slučaj.