Visok ping preko Wireless-a

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Clint Eastwood, Sep 3, 2009.

  1. Clint Eastwood

    Clint Eastwood Novi član

    Pozdrav,
    prebacio sam se sa kablovskog na wi-fi internet.
    PC je direktno spojen na uredaj sa antenom, signal extra dobar.
    Download pici u full brzini i sve ok.
    Problem nastaje u igranju online, narocito BF2 i sl.
    Ping skace sa 60 na 200+ na 500+, pa na 90+, pa na normalu od nekih 50-60 i to se desava non stop.

    Koliko sam vidio uređaj je Planet Wireless AccessPoint 4033 ili 4035, dobijen od isp-a

    Koje bi bilo rjesenje za ovaj problem?
    da napokon zaigram vise od 6 minuta prije kickanja zbog visokog pinga.

    Mnogo hvala
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Jesi li kontaktirao providera po tom pitanju?
     
  3. Clint Eastwood

    Clint Eastwood Novi član

    jesam,bio je tehnicar prije desetak dana. Rekao je da ce naruciti opremu od 5ghz, ali dok to dode...

    Mislio sam ako ima rjesenje da se podesi nesto, da ne cekam, jer sto se tice "sirovog" downloada, surfanja, stabilnosti, to pici.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Cim je spominjao nabavku nove opreme, pretpostavljam da su svjesni da je problem "do njih". Inace problemi sa pingom (i lagom) su uglavnom vezani do providera te su rijetki slucajevi da je problem do modema/routera ili slicno.
     
  5. Clint Eastwood

    Clint Eastwood Novi član

    ok, zahvaljujem. Mislio sam da ima neko rjesenje jer je ovo trenutno za utopit se u kadi.

    Sutra cu sjest na tel dok ne dode, a onda ga ne pustam iz stana dok ne napravi ping -30 ;)

    Jos jednom hvala.
     
  6. zalizani

    zalizani Aktivista

    Nazovi podršku, reci kakav je problem u pitanju, i neka ti pokušaju promijeniti kanal tj. frekvenciju istog.
    To je jedan od nacina da trenutno rijesis problem, dok oprema od 5GHz ne dodje i rijesi probleme sa ping-om.
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    e taj ping od 30ms ces postici tek kad provider digne gameserver u svojoj lokalnoj mrezi. nemoj ocekivati na wirelessu ping ispod 50-60ms, kakvu god opremu da ti donesu.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    probaj sa najnovijim drajverima za wireless i update windowsa. imao sam sličan problem i ovo mi je riješilo problem.
     
  9. Tyger

    Tyger Aktivista

    Kao sto kolege kazu, velika je vjerovatnoca da je do WISP-a, ne do opreme. Postoji mogucnost da ti se malo popravi ping zbog manje zagusenosti 5Ghz mreze ali nemoj ocekivati ispod 45-60 ms.

    Kao WISP providera za Mostar preporucujem Pincom
    Odlican ping (32 do 55 ms) rijetko kada se ostane bez konekcije(a i kada se to desi u roku od 5 min se vrati), strucni radnici i koristan Helpdesk te prihvatljive cijene (paket od 70 KM 4096/1024 kb/s limit 100 GB) a cak i kada se limit prede nekih 15-20 GB ne prave frku.
     
  10. Almir

    Almir Komšija

    Problem sa pingom je do provajdera, nemora se prelaziti na 2.4 već analizom i proračunom postaviti određen broj korisnika i daljom konfiguracijom mreže.

    Da se razumijemo problem može biti i do tebe, možeš provjeriti sa ping ip tvoj bazne

    @tyger, čini mi se kao jako dobar paket ali nigdje na site nisam vidio tu ponudu u cjenovniku.
     
  11. Tyger

    Tyger Aktivista

    S obzirom da je ta konekcija u internet klubu zamolio sam ih da propuste malo veci upload, ali je cijena ostala ista.
     
  12. Clint Eastwood

    Clint Eastwood Novi član

    onaj ping (minus 30) je naravno sala:)
    ocekujem da mi bude 50-70 na europskim serverima, a ne da skace do 800 svake 3 sekunde.

    Bio sam kod Pincoma, nemaju opreme ovo ono, opremu bi ti trebao uzeti bla bla.

    vidit cemo kad postavi tu novu opremu pa javim rezultate
     
  13. Tyger

    Tyger Aktivista

    Opremu su oni prije iznajmljivali, ali kako su presli na NanoStation2 i Nanostation5 poceli su prodavat(nakon raskida ugovora AP ostaje tvoj). Takoder mozes i ti uzeti negdje drugo opremu i reci im da ti dodu postaviti.