Vista cudan problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Nani, Feb 7, 2007.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Pokusat cu bit sto kraci...

    Na C particiji je XP, na X particiji (prva particija drugog diska je svjeze formatirana i spremna za instalaciju Viste).

    Na toj istoj prvoj particiji je bila Vista al mi je trebao protstor pa je particija formatirana.
    Sad hocu da vratim Vistu na tu particiju medjutim prilikom instalacije kada se kopiraju fajlovi sa DVD-a na HDD javlja mi se poruka...
    [​IMG]
    DVD nema male ogrebotine al opet sam ga prekopirao na 3 particiju odakle sam pokusao da opet pokrenem instalaciju i opet ista poruka mi se javila.
    Cak sam skinuo sve fajlove sa neta i napravio replace al opet isto.
    Instalirao sam direktno iz Win XP-a prvi put i sve je bilo u redu.
    Pokusao sam da instaliram direktno sa DVD-a prilikom bootanja la trazi mi drivere na HDD-u jer se ne moze konektovati na net tako da sma odustao od toga a vjerujem i kad bi dosao do kopiranja fajlova da bi mi istu poruku izbacilo.
    Izbrisao sam Vistin image iz hive foldera u XP-u misleci da nije nesto s*eban registar XP-a al nista...
    Po forumima kazu da nema niko nikakvih ideja=Vista is a BIG SHIT!
    Jel se kome isto ovo dogadjalo :?
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    mozda ti je memorija defektna... obicno je to slucaj kada dodje do greske u kopiranju
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Provjerio sam je sa memory diagnostic toolom i ok je, evo po forumima jako se puno raje zali na ovaj problem i oni sto su dali po 250 $ za Vistu. Microsoft down
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    mozda mu neodgovara tip particije,ide driveri viste...
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Ptice znaju, evo trazim cijeli dan po forumima i niko nije nasao rjesenja. Sad me zanima kako to da se prvi put bez problema instaliralo a drugi put nece cak ni sa hard diska :roll:
     
  6. Esh

    Esh HWB

    ako sam dobro razumio, imas dva hard diska?

    teoretski, postoji mogucnost da je instalacija viste nesto zapisala na disk ili particiju koja nije formatirana, te da zbog toga dolazi do greske.

    zbog toga bi preporucio da probas instalirat vistu sa samo jednim diskom (ukoliko su dva prisutna), a druga opcija je da napravis backup podataka te formatiras citav disk prilikom vista instalacije.

    nije mi jasno ni trazenje drivera koja spominjes kad si boota s dvd-a? kakve drivere trazi?
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Dobar zaista savjet oko diskova, probat cu da unplagam prvi disk i da je onda instaliram, pa cu probat i zero feel da odradim na drugom disku za svaki slucaj.

    Ne znam Enise kakve mi drivere trazi kad dizem Vistu direktno sa DVD-a a ne iz XP-a. Trazi mi drivere pa pomislim da nisu driveri recimo za grafulju pa posto ih imam navedem putanju i Vista mi javi da ne moze naci drivere i ceka na novi rescan ili da joj navedem novu putanju :?
     
  8. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Meni je bila instalirana na D:, s tim da sam imo XP na C:. Ujedno je ona svoj boot loader BEZ PITANJA stavila na C: iako sam ja radio instal na D:. Eh kad sam je format sa D: odradio fixboot C:, ostao mi je folder c:\boot. Koji i unlocker nije htio brisat, pa sam u vise navrata iso onu opciju brisi po sljedecem bootanju compa, furo i safe mode, i evo sad gledam i nema ga. Al je veoma tacno da stavlja stvari gdje ne treba, i gdje joj niko i ne kaze. :mrgreen:

    Edit: Ipak je folder jos uvijek tu. :mrgreen: Izgleda sam uradio rename i zaboravio.
     
  9. maniac

    maniac Novi član

    Ma i Vista je zensko , sta ces, jednaka prava pa sad imamo i OS sa zenskim imenom :)

    Nego, meni se desio isti problem ali samo kada sam htio da instaliram iz XP-a, a kada sam pokusao direktno sa DVD-a pri bootanju sve je radilo. I ja sam kopirao DVD na disk pa pokusao iz XP-a ali opet je isti problem bio.
     
  10. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    U dure to i ja sam samo mogo boot DVD pa instal. Nije moglo iz XP ni sa DVDa ni sa diska. Doduse ko original. :mrgreen:
     
  11. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    I kod mene je XP na jednoj particiji, a VISTA na drugoj particiji na istom disku.

    Također ne može da prođe instalacija direktno prilikom boot-a već samo direktno iz XP-a. Probaj definitovno sa particijama, odnosno instalacija na drugu particiju istog diska od min. 60 GB i podesi je kao primarnu particiju.

    P.S. Ne znam je li ko od vas imao iskustva u radu sa aplikacijama u VISTI, imam čudan problem da se Adobe Acrobat Professional sam "gasi" nakon cca 6 sec., ali eto to je za sada jedini problem koji sam primjetio. Sve ostalo radi ko ludo, igre, prepoznaje svaki USB stick itd...
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    ne vidim sliku... ako je ono tipa "ne valja ti nešto zbog xyz razloga, restartaj instalaciju" može biti da ti je ram banana ili (puno vjerovatnije) da samo moraš format napraviti.
     
  13. Mixx

    Mixx Novi član

    Instalirao sam do sada Vistu (RC1) na 4 mašine, uvijek na svježe formatiranu particiju i na istom disku sa XP . Nikada nisam dograđivao na XP.
    Problem sam imao na jednoj mašini kada sam pogriješio u CD-keyu. Instalacija mi je došla do finalizacije, a se dalje nije mogla nastaviti zbog greške... Tada sam stvarno imao problem da izbrišem sve Vistine fajlove koji su bili upisani na hard, pa čak i nakon formatiranja particije negdje je nešto " ostalo" što mi nije dozvoljavalo da ponovo instaliram Vistu. Bilo mi je kao zona sumraka: instalacija dođe gotovo do kraja i onda mi izbaci upozorenje da se zbog greške ne može nastaviti. Kako sam riješio? Formatirao particiju instalirao na nju XP, a na drugu particiju gdje je bio XP poslije formatiranja instalirao Vistu.
    Potrošio sam dosta vremena i živaca, iako je u biti ako sve ide "po loju" instalacija Viste vremenski i po automatizaciji vrlo ugodna.
     
  14. Clark Kent

    Clark Kent Novi član

    U mene radi svakako bez problema, ja sam cak imo xp prije i instaliro vistu booto je kao xp i onda sam otiso da neprepise xp i ona mi je taj folder napiso kao windows.old tako nesto al mi radi sve bez problema u mene je verzija build 6000
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Imao sam slican a mozda i isti problem ali bilo je do lose kopije windowsa! Jesi li prvi put bas instalirao s tog istog dvd-a?
     
  16. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Upravo to ... ostecena instalacija Viste 100%
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Rijesio sam problem davno, sory sto nisam postao ranije. Naime jednostavno sma unplug disk gdje mi je bio instaliran XP i instalirao Vistu na drugi hdd, onda sam joj jednu čarlamu opalio i sad sve fercera. Ne trpi Xp Vistu na nekim racunarima nikako 8)
     
  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

    A svasta ... M$ stvarno zna kako da zabiberi ...