Viza za uk

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Sena, Jul 30, 2016.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pozz raja, hoću prije USA, da odem malo u London na venting, oko 2 sedmice sa mamom.

    Znaci viza me zanima, koliko košta, koliko se čeka i i šta sve treba od parira, jer logički gledano meni treba turistička viza.

    edit: izgleda da treba hrpa papira, da se čeka vise od tri sedmice, barem tako na Klix forumu piše, može li ko potvrditi?
     
  2. pac

    pac Komšija

    Mislim da ti je najbolje otici do ambasade i dobiti prave informacije čisto da skratiš vrijeme.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx na odgovoru, ipak ću u Pariz ici, jednostavno nemam vremena da čekam vizu i da se peglam dva puta oko toga, jer moram i za USA tražiti.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    ja u Pariz ne bi da mi platis, vidis sranja koja se desavaju pogotovo tamo.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Šta ću, kontao sam u Rim, nema aviona, tj. ima, ali na aerodromu čekaš 20 sati, onda na Maltu, ima avion, ali nekako bez vodica imam feeling da bih se pogubio. Andaluzija ima grupno, ali tek od 10 oktobar, a ja idem u USA oko četrnaestog.
    Jedino možda mother russia :mrgreen:
    Tako da izbor se smanjio, ako netko ima bolji prijedlog, nek napise.

    Edit: sad sam još jednom pregledao karte, ima Rim sa normalnim vremenom čekanja, tako da ću tu ici.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa ako ti je bitna komunikacija, kako ima smisla ici tamo?
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dobro neću sad nešto puno pričati, eventualno restoran ili shop neki da kupim nešto, obično toliko engleski znaju prodavači, iako se opet dvoumim, fakat mi se ide u London.

    Razmislit ću još.

    Btw zanemarite sto se stalno premišljam, ocd i poremećaji ličnosti to rade od mene, jbg u rasulu sam.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sena brate izdrzi!
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Aha, mislio sam da treba dosta komunicirati kao dio terapije. Cisto sumnjam da ce to tablete same rijesiti.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa treba, heheh, ali ovo je samo odmor, u oktobru idem u Houston na 2 mjesečni tretman.

    Znaci sada u septembru turistički London, a u USA na liječenje u oktobru.
    Malo sam zakomplikovao, hahah.
    Thx forza.
     
  11. DSA

    DSA Aktivista

    Jao Sena sta nam sve naprica. Imas li jos koju destinaciju u planu ovo ljeto?


    Sent from my iPhone using Tapa
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sumnjam, sljedece godine neko krstarenje(trebao sam ove godine, ali ocd mi poremitio planove) i Japan, mozda jos nesto, moram za faks vidjeti. Putovanja mi stvarno gode, ocd oslabi, i barem se tih par dana osjecam bolje.
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    UK viza je ekstra peglativna i kontrola na aerodromu kod njih je koma, dodje Rajesh Varun kojem su oba roditelja odrasla u curryu i pita te smijesnim naglaskom "What are you doing in my country?" jer je on kao British citizen, a ima veze sa europskim naslijedjem ko ja sa aboridzinskim...

    Malta je gotiva destinacija, super sredjeno, svi pricaju Engleski, cijene nisu strasne ko po zapadnoj i sjevernoj Evropi. Ja sam isao ove godine preko Istanbula, povratna nesto manje od 700KM... ali je bilo van sezone.

    https://drive.google.com/file/d/0B3IHIU ... VCVms/view
    https://drive.google.com/file/d/0B3IHIU ... llLTQ/view
    https://drive.google.com/file/d/0B3IHIU ... 1Sa1E/view

    Sretno sa terapijom, nadam se da ces dobiti ono sto trazis u USA.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx na infu, razmotrit cu sve opcije.