WD 120Gb JB za 17oKM?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ||NeX||, Oct 30, 2003.

  1. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

  2. Xan

    Xan Aktivista

    pa to je BB verzija...
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    nikad wd ne bi uzeo (nije da sam na strani maxtora jer je i on drek), seagate je već druga priča...
     
  4. abasi

    abasi Aktivista

    E ni ja ne bih uzeo WD , mada mi je WD u kucistu :D :D

    Maxtor MAJKA diskova.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    pa wd mi više neće uć u dvorište, a kamoli u kućište.

    tepsija brijem da maxtor ima više poziva na službi za korisnike nego poznati tajvanski proizvođač zabavne tehnike fujiyitsu :)
     
  6. abasi

    abasi Aktivista

    SIEMENS :D :wink:
     
  7. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Kakve su ovo izjave? Ne lupajte ludosti. Svaka firma ima svojih lošijih i dobrih diskova. Svaka!
     
  8. Xan

    Xan Aktivista

    da, to je istina...
    pojedine serije su bolje, druge pak lošije itd.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    ja još nisam čuo za lošu seagateovu seriju (imao sam barakudu 3 i 4... prva liga), maxtor diamond plus 8 i 9 bad sektori nakon mjesec dana (diskovi iz dućana!), wd 3 komada u ormaru otvorena... ibm je bio dobar do one gxp serije, mislim... hitachi je navodno ok (makar je to samo naljepnica preko ibm-ovog naziva).
    bilo je već jednom rasprava na forumu o diskovima i netko je rekao da mu je od 15 maxtorovih diskova oko 10-ak završilo na reklamaciji... tak neke brojke su bile.
     
  10. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Baraccude su ok, ali ostale znaju biti hantrage. Recimo ovaj u mene.
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    a to je vjerovatno 5400 malo starije serije, ja govorim o novijim 7200 modelima.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    morat cu se sloziti da jednostavno svaki proizvodjac ima poneku losu seriju.

    Evo par primjera, imao sam IBM-ov 20 Gb oko 9 mjeseci dok nije zavsio svoju karijeru uz klik-klik-klik zvuk : )

    Zatim sam ranije imao par Seagate-ovih diskova sa kojima stvarno nisam bio zadovoljan, a cak i jedan od novijih Baracuda je otisao putem svjetlosti (120 Gb) u roku od 2 sedmice, a recimo model na 80 Gb radi super vec godinu +..

    Trenutno imam Maxtor 80 Gb (DM 9 Plus) koji evo vec 6 mjeseci slusa.. Pa vidjet cemo dokle : )

    I da, imao sam i par WD-ovih modela sa kojima licno, nikad nisam imao problema, kapa dolje.
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    a onda nema pravi odgovor na to koji disk je najoptimalniji... namjerno tu riječ koristim jer to sa diskovima je već presmiješno... žrtvujemo performanse radi pouzdanosti, koju smo uredno platili. bez bilo kakvog diska nema rada na računalu, nije jeftin, a tretira se kao potrošna roba... nešto tu ne štima, a da ne pričam o tome kako nema čovjeka na forumu koji nije imo neko sranje sa diskom.