winamp ili.....

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Guest, Mar 25, 2006.

  1. Guest

    Guest Guest

    isao sam na search ali nema takve teme

    da li mi preporucujete da koristim za slusanje muzike winamp ili windows media player

    koji manje opterecuje
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sta je tebi draze i cime ti je lakse. Ima jos milion playera pored winampa i wmp.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Winamp 2.91 je odlicna stvar ako ti treba nezahtjevni player...
     
  4. reni90

    reni90 Aktivista

    ma real player je najbolji
    po mom misljenju
    ali imam sva tri
    real player winampo i wmp10 :)
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Media Player 10, koristim ga jer mi sam ubacuje u play listu sto sam slusao tako da onda searc dobro obavlja svoju funkciju. Plus multimedijalna dugmad na tastaturi rade na WM10.

    Nemam zivaca da podesavam player tako dam mi media player najbolje odgovara.
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Isto kao sto Sulu rece koristim WMP 10 jer sam navikao na njega a i radi onih gore razloga :) .
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    Ma winamp je dosta brzi od WMP-a.Jos kad mu nastimas multimedia dugmice,ihhh..... :)
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Pitao bih te da imas 2645 pjesama u playlisti kako se winamp otvara :wink:
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Meni ove multimedijalne tipke na tastaturi rade po defaultu u winampu. Ali inace vise koristim wmp.
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Ma media player je zakon, winamp je spor sa video fajlovima do bola. Plus dere DVD, ripa muziku itd sve instant out of the box.
     
  11. zilo

    zilo Komšija

    5695

    [​IMG]
     
  12. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Eh to je fakat problem, jos ako ih ucitavas sa CD-a kao moj drug :roll: .
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    cca 15 000 - otvori za sekund. Samo je stvar u tome kako ga namjestis kad prvi put ucitavas pjesme. Onda je malo sporije, al kasnije se otovri odma playlista.
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    mp3 - winamp 2.91
    hd trial videoz - wmp 10 :D
    audio cd - wmp 10 jer onda vidim cd omote i review, da ne bi neko pomislio kako slušam preko toga audio :D
     
  15. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    WMP jer je bolji glede playlista, a ima mi bolji i ostriji zvuk od winampa,a pogotovo ako imas instaliran Speaker Enhancement na WMPu :wink:

    a da negovorim o niskim tonovima koji na winampovom EQ-u idu samo do 60Hz min, 8)


    Ali zvuk je vec stvar ukusa. :wink:
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    bilo kakav enhancer ubija zvuk i odmiče ga od orginala :wink:
     
  17. monK

    monK Komšija

    Winamp može svirati i .ogg i .wav > za ozbiljnog audofila itekako bitna stvar

    Ovo sa brzinom otvaranja nema nikake veze, gotovo je ista brzina, search je čak brži u Winampu, a bogami i aktiviranje playliste ide puno ljepše...

    I ovo što syss kaže, radije spucati dobru kompresiju prilikom ripovanja nego se mučiti sa EQ-om

    [​IMG]
     
  18. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    pa i WMP moze svirati wav, ali ne i ogg.

    a i taj ogg format meni osobno nezvuci lose, ali mi je bolji wma koji moze WMP10 enkodirati,tj na 480-940Kbita, tu se najmanje gubi kvaliteta zvuka i vecinom CDe enkodiram tako, jest da vise zauzima, ali vrijedi toga :wink:

    A glede EQ-a meni je zvuk bezze na bilo kojem playeru dok si ne nastimam EQ po svom ukusu :wink: a na winampu to nikako nemogu da postignem. :( bar ne glede nizih freqvi :(
     
  19. zilo

    zilo Komšija

    Ja samo znam kad u WMP ukucam ime pjesme ili artista pa search da comp sav zastopa.

    Winamp> J >pjesma i pici ko avion.
     
  20. Chem

    Chem Komšija

    BSplayer najlaksi za sistem a moze i video . Jest da je oskudan s opcijama al je medzu laksim. Moj prijatelj ga koristi na PII bez prrrroblema .
    napravis playlist i lagano.
    Ja ga koristim isto.