windows 10 driveri i rezolucija problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by zippoo, Aug 21, 2016.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav raja
    evo meni anniversary update napravi probleme,ebem ga a obrisao sam stari windows folder da vratim na prijasnju nadogradnju
    naime,ima vec 3-4 dana kako sam i desktop prebacio na ovu zadnju nadogradnju i sinoc primjetim da mo youtube video steka,sjecka,slika ledi i pokusam otvoriti catalyst centar ali ne ide i ne moze
    skinem neke drivere ,pokusam instalirati,ni jedni se ne mogu instalirati
    obrisem sve drivere i evo sada imam problem sa rezoluciom,nema mi 16:9 rezolucija,samo one genericke defaultne a meni treba full HD,to je nativna monitora

    pokusao sam sve uraditi ali nece ni jedne drivere da instalira
    evo sada sam skinuo catalyst 15.7.1. on je navodno za win 10 i ne mogu ni njega instalirati
    graficka je stara HD 4670 512 MB

    ima li nacina da vratim na onaj predzadnji update,prije ovog anniversary a da ne izgubim podarke,tacnije da ne moram formatirati
    i zasto ovi driveri jedva rade ili ne rade sa win 10,ovi od radeona
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Jesi li probao rucno instalirati?
    Ima ova neka fora oko editovanja inf-a, a prije toga ti savjetujem da ides ovo zadnje tj Disable driver signature enforcement, te da probas rucno instalirati preko Have Disk...

    http://www.getdriver.com/how-to/2410/ma ... dding.html
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja bih prrobao uninstall drivera sa display driver uninstaller iz safe moda pa onda install nanovo.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    probao sam svasta,nisam mogao dobiti full hd rezoluciju
    na kraju sam fakticki ponovo instalirao windows 10 ,obrisalo mi sve programe i app a ostali mi svi moji fajlovi
    ima sada ta opcija u win 10 i evo i bez drivera sam odmah dobio full hd rezoluciju
    problem je sto evo opet ne moze da instalira amd drivere a skinuo sam i za win 10 i za win 8 i na kraju i za win 7 ali nista ne moze
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    onda grafa crkala!? Moze li na win7?
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kako mislis moze li na win 7
    sistem win 7 ili ?
    ne bi trebalo da je crkla,jer je sistem vidi,preko device managera je vidim ,samo ne mogu ati catalist centar niti jedan instalirati
    ali bas ni jednu verziju ne moze ,ni za win 7 ni win 8.1 ni win 10
    http://icecream.me/cc85889cc7084f387c039147ff7f942d
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj je istekat iz pcie pa malo ocisti konektore alkoholom pa vidi onda, inace ako ne moze ni na jedan sistem crkla je.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja bas htjedoh da napisem da je mozda graficka krepala ali nisam podrobno citao. Uglavnom iz mog iskustva to se vrlo cesto desava sa grafickom kad crkne jednostavno radi ok sa generickim drajverima od windowsa a kad trebas instalirati bilo nvidijine ili ati drajvere dodje do belaja. Valjda ne radi sa max taktovima i punom snagom na tim generickim pa nekako gura.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ako je tako onda da ja ne diram "mecku",nego neka drzi vodu jos malo
    nisam igru pokrenuo bas bas zadugo,tako ne znam da li moze gurati igre,jer tada radi na loadu
    inace komp je kupljen nekada 2008-9te ,radi svaki dan po par sati,tako da nikakvo cudo i da je crkla ,mada se zadnjih godina ne igra nista
    ali eto,nekako se poklopilo da sam primjetio nakon ovog anniversary updatea,poceo stekati youtube
    evo sada sam fakticki instalirao nanovo win 10 i instalirao programe koji mi trebaju,rezolucija je OK i onako na prvu sve radi pa necu sada nista vise dirati a ako budem sta cistio od prasine,istekati cu pa ustekati graficku...nisam kuciste otvorio vise od godine,bog zna sta sve tamo sada ima :D
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj instalirati samo drivere bez catalysta, iz device managera


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nista druze najbolje zamoli nekog jarana da ti isproba karticu da se ne patis ako je prnula :D
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma necu je ni dirati za sada,nije mi ni bitna graficka kao graficka,evo nemam ni jedne igre na racunaru instalirane
    nego mi je bio problem sa rezolucijom,fakticki mi je windows bio neupotrebljiv
    sada sam to rijesio i neka stoji ovako dok ne rikne skroz...ako mi izleti kakve love,treba vidjeti i kakvu novu centralnu,nista posebno,uglavnom za neta i ovako za standardan rad a da moze gurati i u narednom nekom poriodu
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj pokrenuti instalaciju samo drivera iz foldera C:\AMD\Non-WHQL-Win7-64Bit-Radeon-Software-Crimson-16.8.2-Aug11\Packages\Drivers\Display\W76A_INF
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne moze ni ovo
    otvori i pocne instalirati i kao instalira a onda se ne moze pokrenuti
    mozda je MS ukinuo podrsku za drivere za starije kartice iz serije HD 4000
    vidim da su ukinuli podrsku za neke video codece a ubacili podrsku za neki svoj codec

    sigurno je ovo
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    Vjerovatno je da je kartica oslabila u svakom slučaju možeš probati Linux sa usba recimo Ubuntu

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa sto ce mi linux,sta cu postici sa njim ?
    windows mi radi normalno sada,nakon sto sam ga "restartovao" ,tacnije nanovo instalirao win 10 i radi preko defaultnih win 10 drajvera,mada ne mogu nista podesavati ni raditi
    ako je i riknula,win nekako radi i imam nativnu rezoluciju
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    Probaj pokrenut neku 3d igru

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jedina koju imam instaliranu,danas skinuo je asphalt airborne 8 i evo iako pomalo steka,moze se igrati
    znaci radi
    i na 1511 prethodnoj nadogradnji su mi radili driveri,samo sada na ovoj zadnjoj nema sanse da se instaliraju