Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jebeni majmuni znaju li ista napraviti kako treba. Reset traje vec sat I po. Doslo do 99% I tako stoji. Odabrao Sam da zelim sve obrisati, I podatke I apps.... I govno ne mice s 99%
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Radi li hdd lampica?
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kod mene na SSD-u je sve bilo gotovo za 20-tak minuta, malo zakocio na 66% nekih 10 min i onda krenuo.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Blicne lampica svakih 5 sec. Sve sam ja formatiro. Digo Win8 sa DVD, uradio upgrade na Win8.1 I sad ponovo imam onu sugavu ikonicu da rezervisem win10. Hajde rezeevisem opet sa istim mailom I sta sad? Cekati? Win update kaze da nema nikakav update vishe,nakon sto je poskidao I instalirao pronadjene updates.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Skines Win 10 ISO sa MS downloada, sprzis ga na DVD ili HDD ili odmah na USB kao install disk, pokrenes instalaciju iz Win 8 izaberes upgrade i uradis upgrade.

    Prilikom upgrade na 10-tku samo preskaces unos Key-a.

    Nakon toga uradis Clean install iz Win 10 reset opcije i gotovo.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    je li jos ko primjetio da je puno ugodniji cleartype fonta nego na win 7?
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    veoma su pozitivni dojmovi kod mene što se tice ovog windows-a 10 :)

    za ovo neko vrijeme još nisam imao grešku, radi sve glatko mnogo bolje nego win 8.1.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma


    Mozes li pojasniti sta to radi glatko na 10 a ne radi na 8.1 ?
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja još uvijek nisam dobio upgrade a imam win8 od kako je izašao. Valjda nekad dođe.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma


    koji win 8 imas ?
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Opcenito osjetno mi je racunar brzi, otvara mi sve brze definitivno.

    na win 8.1 firefox sam znao cekati nekoliko sekundi da mi ga otvori a sad na win 10 ide odmah ( mozda smijesno ali zaista najvise koristim net trenutno) :D

    Mozda je i zbog formatiranja racunara jos sve super, najvise me iznenadilo brzo paljenje racunara siguran sam duplo brze da se sad racunar upali :)
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ne znam bas, meni je ovo isto ko 8.1 samo promjene u interfejsu, jedino poboljsanje vidim u startu, i to je sve.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Objektivno, win10 nema killer app, nema funkciju više zbog koje vrijedi prelaziti. Promjena ima dosta ali ne nužno u korist. Nije ni vizualno primamljiv, naprotiv, ružniji windows nikada nije bio. Ruku na srce, sve je ovo cisto hajp koji je natjerao raju da masovno prelazi. Sa jedne strane win10 izgleda ono sto je osmica trebala da bude dok sa druge strane imamo sve manje i manje kontrole dok win sve vise i vise lici na freemium proizvod sa gomilom servisa za farmanje koji se ne mogu totalno ugasiti.

    Meni neke sitnice nisu radile i onda kontam, sta to lično gubim sa desetko (to jest' ništa) dok opet znam da je 8.1 bulletproof.. pa se cimnuh nazad na 8.1 Ko do sada nije presao na desetku, ne vidim razlog da prelazi. DX12 manje-više, vidje'cemo kada dodje mada nije sve ni u gejmingu.

    zoi Win8 ili 8.1 ? Pošto nema upgrade za win8.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Podrazumijeva se da je 8.1 sa zadnjim updateom :)
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovaj win 10 ima neki fehler. Nakon sat-dva koristenja, sve uspor, kao da imam integrisanu grafu, pa u Adobe Readeru, 3d maxu, cak i u file exploreru, kad switcham na njih svaka ikonica se pojedinacno izcrtava jedna po jedna. Ono, bukvalno vidis kako se jedna po jedna ikona/tab loada. Restart PCa to rjesi, al se opet nakon sat-dva desi.
    Origi Win 10 + SSD
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    jesi li stavio kakvu zastitu, zvuci ko virus.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ili jednostavno GPU (ili pripadajući driver) pravi problem.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    @dmr - imam origi Norton instaliran
    @Baha - 770gtx je u pitanju, da je AMD posumnjao bi u driver grafe
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima i Nvidia problema sa driverima u zadnjih par mjeseci.
     
  20. igor.g

    igor.g Komšija

    Win 10 driveri su rasulo, ne znam kakav je ovaj od neki dan.