Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja mislim da ne mozes birati sta ces instalirati,ali ono sto ti instalira,mozes birati sta obrisati...jest komplikovanije ali na isto dodje
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    stvarno nikako svariti izgled ove desetke, mada ne vrijedi o ovome više raspravljati

    nego, apple predstavio nove macbook pro laptope, sa oled stripom, a unazad prije 6 godina bio je valjda jedan koncept od strane microsofta za nešto slično a vjerovatno i bolje da se nastavila razvijati.



    [​IMG]
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Predstavio je MS i vrhunski all in one komp,surface studio
    jest da je masina za profesionalce,meni je dizajn i funkcionalnost vrhunska
    na "studiu" je i neki vrhunski ekran

    a sto se tice ove trake na macu,meni je ovo dobar dodatak i koristan
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    I meni se svidja ovaj oled strip

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Surface Studio je zvjerka zbog koje bih naučio dizajniranje da je mogu koristiti :D
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Microsoft UX expert talks about Windows 10

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Uzeo sam laptop prije nekih 10 dana, na njemu trenutno nema skoro nista jer sam ga slabo koristio, medjutim od jucer kada ga upalim pojavi mi se crna slika sa mojim misem. Mogu ga pomjerati i sve ali nista se ne desava. Nema windows boota niti icega, samo crna slika i mis.
     
  8. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    To je black screen of death :D Isto sam imao problem davno na desktopu i koliko se sjecam da je sfc /scannow rijesilo problem. Ili probaj otvoriti task manager pa ici run new task i ukucaj explorer.exe. Ako to ne moze, probaj uci u cmd i ukucat sfc /scannow.

    Sent from my SM-T230 using Tapatalk
     
  9. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    nista ne fercera dok u tako u crnom. samo mis.

    nakon par minuta sam se otvori explorer...

    do cega moze biti? laptop je fakticki iz radnje
     
  10. k0ST

    k0ST Aktivista

    Ma moze biti do svega - najbolje je da nosis u radnju na reklamaciju...
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ubacim HDD iz laptopa u PC, prebacim neke podatke i vratim HDD u laptop. Laptop ne moze da ih prikaze. Kada pokusam da otvorim prebaceni folder, izbaci ovo:

    [​IMG]

    Nakon toga nestane folder ali ostane popunjeno mjesto na disku. Ima li iko ideju do cega bi moglo biti ? Sad mi fali prostora na HDD-u a ne mogu obrisati prebacene fajlove.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    jesi li prebacio sa ono send to ili si isao klasika copy paste?
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Klasicno copy-paste.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    imam jedan problem na ovom "novom" racunaru
    iznenada mi se poceo rusiti sistem i pojavi se onaj plavi ekran i sam se resetuje za 5 sekundi
    onda opet radi sve normala i ne restartuje se vise
    a onda drugi puta se restartuje,ja pokrenem ponovo,pa se za redom zna opet 2-3 puta tao srusiti sistem

    ovo mi se nije prije desavalo...dole svaki puta izbaci da je neki drugi error
    primjetio sam da kada opteretim browser,otvorim puno tabova,da se mi se tada najvise rusio a imam 12 GB rama,tako da nije nedostatak RAMa sigurno
    pokusavao sam uslikati ali nema bas vremena,brzo se restartuje
    sta bi moglo biti ?
    ne desava se svaki dan i bas je ono random...nekada 3-4 puta za redom a nekada niti jednom
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Problem sa ramom, ako si radio OC onda probaj spustiti taktove i "olabavi" tajminge ili je neki od keksova rama u kvaru.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nisam nista dirao...ali provjeriti cu ramove,izvaditi pa opet ubaciti
    uglavnom,od kako sam napisao ovaj prethodni post,sistem se srusio 3 puta od tada a evo od zadnjeg puta sve normalno radi
    i sve je pocelo odjednom ,iz cista mira...nisam nista dirao,nije bio nikakav update,nista nije dirano ili mijenjano
    bas cudno
    edit:
    evo opet se srusi i sada mi se pojavio ovaj error,tj. code
    SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Probaj sa samo jednim keksom rama, i tako svaki pojedinacno testiraj.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    izgleda da jeste neki problem sa ramom
    sada sam odradio RAM test i izbacuje mi da ima hardwareskih problema a i windows izbaci pop up gdje pise da je problem sa memorijom

    sta bi konkretno moglo biti...nadam se da nije otisao jedan keks ?
    inace imam 2 x 4 GB i 2 x 2 GB ddr3 keksove
    [​IMG]image upload no compression
    [​IMG]picture upload sites
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moras svaki pojedinacno testirati, jedino tako ces naci problem. Ako su razliciti moduli u pitanju, razliciti proizvodjaci ili razlicitih latencija/bzina onda je mozda i problem da ih maticna u toj konfiguraciji ne podrzava.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa fazon je sto su ovo originalni ramovi koje je sam proizvodjac ugradio i koji su radili uredno mjesec dana kod mene i sada poceli praviti problem
    znaci nisam nista dirao,nista mijenjao...problem se pojavio sam od sebe
    sada sam izvadio jedan keks od 2 GB i uradio test i nije pronaslo gresku
    sada sam ga opet vratio pa cu ponovo uraditi test....da vidim je li do ovog keksa