Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. zalizani

    zalizani Aktivista

    Da, slobodno. Pazi da prilikom pokretanja instalacije udjes u recovery, zatim cdm, pa kucas diskpart. Zatim list vol, select volume 0, clean. Izbrisace sve particije sa primarnog drive-a.
    Onda list disk, select disk 0 (C:), clean, create partition primary, active, format fs=ntfs quick. Poslije ovog svega instaliras i kreiras ponovo particije po zelji, bez bojazni da prilikom boota zaglavi bios prilikom detektovanja AHCI porta.
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ide sad Win 7 pro verzija sto ja imam, gdje sam imao najmanje problema i ta verzija navodno ne pravi tih 100 mb sistemske (boot) particije..

    Oj ! zalizani sta ti meni napisa :)

    Ima li kakav link sa slikama o tome sto govoris ? Evo u ovom fazonu ; http://www.ic.ims.hr/win7/install-win7.html

    To ubacim disk, pokrenem boot sa CD-a i kad se pojavi prvi prozorcic idem na Repair your comp.?

    Kroz OS : Control Panel\All Control Panel Items\Recovery\Advanced recovery methods ?
     
  3. zalizani

    zalizani Aktivista

    To ti govorim :)
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Nesto citam i ne nalazim nigdje legalan download sedmice. Sjecma se prije da je bilo od MS-a na njihovom sajtu. Eventualno ima ako si pretplatnik itd.

    Nakon dizanja sistema mi treba sahat da pokrpim sa update-ima i SP1. Ima li gdje skinuti frišak ISO ?
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Guglao sam jasta radi ali nisam gledao ostale sajtove vec sam trazio ofišl microsoftov download. Izgleda da su ih ugasili nakon osmice. Valjda ih ima na torentima sa PS1 itd ali me interesovalo ovo od MS-a.

    Hvala u svakom slucaju. Downloadovat cu to.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa ovo ti je ofišl MS download. Ovi hostaju za MS. Ne znam šta to ti posebno tražiš, ali drugačije od ovoga ništa nećeš naći, jer je to to.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha.. nisma znao. Znam da je bilo na njihovom sajtu pa kao sto rekoh, to sam trazio/odnosno nisma znao da su ovo oficijalni linkovi.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma imam neki DVD koji je spržen kada je jos sedmica bila friska pa mi trebalo da ga zamjenim. Hvala na link takodjer.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    zoi - Pa ovo su gore linkovi samo sa updateom i SP1 a ne cijeli win 7 + SP i update-i ?
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Piše sve na linku:

    Dakle sedmica + sp1.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Izgleda da im pucaju veze. Vidim ne prihvata mi onaj MS-ov alat za pravljenje butabilnog diska/USB-a a poslije pogledah fajl tezak 2GB.
     
  15. JaLa

    JaLa Komšija

    @ NAILS

    Jesi li uspio rijesiti ono sa zvukom? Znam na sta mislis i meni se desava pa zato kad' igram ne palim muziku...
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Odustao.. nista dalje trazio. Nije sada toliko strasno ali eto, ako nadjes rjesenje, javi.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li je moguce ( i da li od toga ima koristi) sprijeciti instalaciju grafičkih drivera windowsa ? Znaci kada obrisem drivere iz safe moda pa udjem u sistem normalno, on odmah pokrece instalaciju svojih drivera te nakon toga trazi reboot. Gašenje neta nije pomoglo misleci da ih skida sa itog.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nema nikakve koristi.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Ako ti treba, otvoris Local Policy Editor, nadjes tamo negdje na Administrative Settings, System, Devices, Installation ili kako vec. I mozes da zabranis instalaciju.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator