Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ili je do mene, ili ja ne kontam tvoju recenicu zela?

    Znaci uvijek si bio primoran na format?
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Nije da MORA odraditi format ali samom promjenom ploce dodje do mijenjanja pun klinac kontrolera, drivera itd. to vrlo lako moze usporiti ili cak zastopati rad racunara... najcistija i najbolja opcija nakon mijenjanja MBO je format :) .. ako ni ja nisam skontao sorry :)

    Sent from my GT-I9100G
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Windows 7

    Ili predjete na linux. Izvadim disk iz jednog laptopa ubacim u drugi odradim instalaciju vratim u onaj prvi i boota bez problema.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nisam imao ponudjen Safe mod ...

    E, ja nisam formatirao nista :smt017 , dali bi trebao?

    Sad radi normalno, samo je HDD bucan, cesto nesto vrti ... instalirao sam sve "utilities" sa CD od maticne ploce i vidim u taskbaru da radi Intel Rapid Storage Utility !?
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sto nisi reko odmah :) Pritisnes F8 i imas ponudjen safe mod.
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    :oops: :oops: :oops:

    Ejs, gotovo sad...nisam znao...joj, kako banalno :D
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Gdje jeftino nabaviti Windows 7 Home Premium?
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Imas eno link u win8 temi sa nekim super dobrim cijenama i tu je i win7 licenca. cini mi se nekih 30ak dolara.
    koliko je sad to sigurno,ostaje da se vidi.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Evo citiraću momka koji je odgovorio za kupovinu na drugom, ali sličnom sajtu:

     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Evo jedan info za raju koja bude planirala/radila reinstalaciju OS-a.

    Imao sam plocu socket 775, pa presao na sc.1155 i HDD je sada na AHCI/SATA3.

    Reinstalirao sam OS, Windows 7 pro i imao sam pod labelom C: stari windows.old folder sa gotovo svim aplikacijama, programima, igrama i sve drugo...

    Pokretanjem opcije Disc Cleanup navedene labele C:, obrisao sam citav windows.old folder.

    Zato, kada reinstalirate sistem pazite da sacuvate podatke iz tog foldera, prije nego li pokrenete ciscenje diska.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nisi formatirao particiju prije instalacije sistema? :shock:
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nisam..niko to nije ni napisao da napravim...

    Razmisljam = isti OS je u pitanju, a sada sve radi :D (bar ja nista ne primjecujem :D )

    Sta sad predlazes ? Nije meni mrsko ispravit :)
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Eh pa druže ako nisi format uradio nisi ništa uradio. To je obavezno jer formatiranjem pripremaš particiju za instalaciju i brišeš sve sa nje. Pri instalaciji nudi ti 2 opcije upgrade i custom/advanced. Ideš na custom i dobit ćeš opciju da formatiraš particije. Formatiraj sistemsku particiju i spreman si za instalaciju. Samo oprez da ne pogriješiš particiju da ne bude belaj.
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    I onda se pita zasto mu graficka nije na 99% loadu u igrama i da li je u pitanju bottleneck od CPU-a//
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    forzamilan, bas sam tako nekako odradio...Koliko se sjecam, ide izbor lokacije gdje da snimim / koja particija ; system backup 100 MB, C ili D.

    Odabrao sam C i dobio sam poruku kako je instalacija prepoznala "stari windows" i da ce formirati folder "windows.old"...

    Nisam siguran u kojem dijelu instalacije treba odabrati format....sigurno nisam nasao tu opciju, jer ju nisam ni trazio :smt017

    Radio sam HD Tune bench. i HDD je nesto malo brzi nego prije...

    KingT, drug nisi razumio "taj" problem...ubacim sliku prije nego opet pokusam sa format, pa pogledaj molim te da ovaj put budem siguran sta radim. Ok? Hvala.
     
  16. Majesco

    Majesco Aktivista

  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Majesco, hvala.

    Sad vidim gdje sam "preskocio" ...drive options (Advanced)...format...

    Ima posla brate oko novog sistema, haos...posebno ako pogresis kao ja....
     
  18. josip122

    josip122 Novi član

    Pozdrav,imam problem sa updateom na win 7 ultimate 32-bitni,slika u prilogu koje update vec jedno vrijeme nece nikako da mi uradi,uradi on update i onda ide restart i kad instalira te update samo izbaci da ne moze instalirati i opet me vrati na pocetak,da li netko zna kako bih i s cim mogao rijesiti ovaj problem??

    http://ultraphoto.org/images/1ycmmt8fknc9b9kbynvb.jpg
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koji ti je win, 32 ili 64 bitni?
     
  20. josip122

    josip122 Novi član

    32-bitni