Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    extra članak :D i dosta pozitivnih promjena
    thump up
     
  2. Esh

    Esh HWB

  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma bo ti ovaj win :D on brzo radi, ali pola igara ne mogu pokrenuti. pogotovo neke starije. sinoc mi nije htio GRID sa 1.2 patch-om, nece lock on, nece DCS: Black Shark.... malo malo, moram na xp ako hocu igrati. oni samo na sminci rade izgleda :evil:
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Koline, Windows 7 je beta OS koliko ja znam. Nerealno je ocekivati da ce biti full stabilan i da ce raditi sa apsolutno svakim programom :roll:
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Ako ti nije mrsko, probaj GRID sa 1.1 zakrpom pa vidi kakva je situacija.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    grid bez ikakvih zakrpa ide ko zmaj, ali se nas par sa foruma sakupilo sinoc da igramo, i svi imaju 1.2 patch, hajd reko da i ja instaliram. i mrka kapa, valjalo ga nabacit na xp-u. doduse, win je jos u beti, ali je previse igara s kojima se ne voli. siguran sam da ove iste igre bez problema rade na vistagi :D
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Sto ti kazuje da je problem vjerovatno vezan uz noCD crack.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a kod drugih na xp-u i visti taj isti crackic radi :D ne moze covjek vise biti pametan. instaliras 64-bitni sistem, i kamara problema sa igrama, driverima, a sve to da bi imao na raspolaganju svih 4+GB ram-a. na 32-bitnom sistemu sve to malo bolje i stabilnije rade, ali si bacio 700+ MB ram-a. sa 64-bitnom vistom nisam imao bas srece, drugi govore da na 64-bitni xp i ne pomisljam....
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Nisam ovo gore tek tako nabacio, vec upravo jer sam pretpostavio da bi problem mogao praviti neka treca arhiva koja nije najbolje napisana, tako da tesko u konkretnom slucaju mozes baciti odgovornost na Microsoft.

    Rasprava 32 vs. 64-bit + kompatibilnost ne moze ici u ovu temu jer je operativni sistem jos u beti (mada je veoma blizu RC faze) pa se za gotovo svaki problem moze navesti ta cinjenica, loshi driveri i sl. Trebam li napominjat koja je firma i u kojem procentu bila kriva za probleme sa Vistom nakon predstavljanja?
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Prema ovom dokumentu koji se danas "slucajno" pojavio na TechNetu, Microsoft ce RC verziju Windowsa 7 izdati pocetkom maja.
     
  11. Esh

    Esh HWB

  12. Esh

    Esh HWB

    Problemi sa video codecima u Win 7 b7057:

    Vise o problemu: http://forum.corecodec.com/viewtopic.php?f=3&p=9675 te http://i.gizmodo.com/5185390/windows-7- ... deo-codecs
     
  13. GW

    GW Moderator

    Neka izdaju ovakav OS u Evropi... Ima da ih EU odere za još koju milijardu. :)
     
  14. Esh

    Esh HWB

  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    dere njih dovoljno sama bosna :D ja prvi necu nikad kupiti i masno platiti onako neoptimizovan OS (vista), ili XP koji aktiviras ogranicen broj puta. dok ne postanu fer, bit ce im kako je sad. kad naprave normalan os, po normalnoj cijeni (i za nas standard, ne samo za americki) prvi cu ga kupiti. velika vecina ljudi u bih mora izdvojiti platu do platu i po, da kupi licenciran os. gdje je to normalno.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Daj kolinsb kakva je ovo sad suplja prica na ovoj temi? Bez ikakve potrebe podizes pricu kuku lele, jadna majko i warez na ovoj temi. Prozvakano stotinama puta. Drzi se teme, a za takve zalbe obrati se OHR-u.
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    izvinjavam se, necu vise :smt006 :smt006
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Samo da pitam, postavio sam post sa linkom na chip.de o Google-ovom OSu za desktop PC-eve, text na navedenoj stranici opisuje taj OS kao direktnog konkurenta Win 7. Post mi je izbrisan, zasto?
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Ja sam obrisao jer si trebao otvoriti novu temu. Tekst je poprilicno baziran na prici "Google ima para, Google hoce, Google moze" pa s obzirom da ovdje bacamo Win 7 raspravu, za nesto sto tek dolazi ili se "kuha", bolje je otvoriti novu temu pa pratiti eventualni razvoj.
     
  20. Esh

    Esh HWB