Windows 8.1

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Vedo, Dec 23, 2010.

  1. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: Windows 8

    XP je samo bio lagan :lol: sjecam se da sam non stop obarao sistem radi virusa . dok na 7 nisam nikad nista pokupio ( slucajno )
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Windows 8

    Da nije igara i dx11 još uvijek bi xp bio zastupljeniji sistem od 7. Ja i sad imam instalaciju od prije 4-5 godina.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Windows 8

    Da nije poslovnih korisnika, XP bi ispuhao u prvoj godini nakon izlaska sedmice. Gledajuci odnose u procentima, preko 90% masina koja su jos uvijek na XP-u su poslovne masine koje iz ovog ili onog razloga nisu prebacene na noviji OS.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Windows 8

    Do prije 1 godine je xp bio u većini kod običnih korisnika ali igre ograničenje na dx9 i konačno pojavljivanje dobrih dx11 igara je učinilo svoje. Bilo je puno anketa na netu koje koje su to potvrdjivale. Dovoljno je bilo pogledati po forumima sirom svijeta u my PC.
     
  5. _amar

    _amar Aktivista

    Re: Windows 8

    Meni se ovaj win 8 cini ko sranje obicno. Pola sata sam trazio Shut down :D
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Windows 8

    Ne trebaju ti nikakve upitne ankete i forumi. Postoje zvanicni podaci od kompanija koje se bave istrazivanjima od trzisnim udjelima poput Gartnera, iSuppli i drugi. Nisu igre natjerale korisnike da predju na sedmicu, natjerala ih je logika. Novi laptopi se isporučuju sa sedmicom, nove OEM masine se isporucuju sa sedmicom itd. Niko normalan nece na novu masinu instalirati XP.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Ima people aplikacija kao MSN. Ali kako da mi stoji aktivna u taskbaru i da je imam kao prozor ?
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Naravno natjerala je i politika microsofta. A govorim o obicnim desktop korisnicima koji racunare prvenstveno koriste za "zabavu"
    Evo tacno prije 1 godine :)
    http://news.softpedia.com/news/Windows- ... 6994.shtml
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Nema sanse da bih sad isao na Win8, nakon sto sam istresao lovu za Win7.

    Cak su iz Microsofta rekli da za one na Win7 nema potrebe prelaziti na Win8.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Windows 8

    Pa dobro, svakako će biti neka Upgrade opcija sa nižim cijenama, kao i prošli put.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Malo cudan problem sa bootom.

    Imam spojen LCD tv na kompu i prilikom paljenaj računara, sav "sadržaj" prije windowsa mi bude na tv dok se monitor pali tek kada ulazi u win7. Sto mi nije bio prob dok nisam instalirao osmicu. Monitor bude ugasen dok je na tv-u boot meni gdje biram da li osmicu ili sedmicu.

    Zamjenim mjesta na krati tv-u i minitoru i sada je obrnuta situacija. Monitor se odmah pali ali.. kada dodje boot meni osmice, ekran se zacrni a slika menia bude opet na tv-u.

    Zna li neko zasto opet baca boot meni na tv i ima li drugog nacina da se ovo rjesi osim pokusati ponovo podici osmicu ?
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Windows 8

    Probaj monitor ubost u drugi dvi na grafi.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Uradio sma to:

    I sada bi se tv trebao ponasati kao sto je monitor, ali se boot screen opet pojavljuje na tv-u. Znaci post screen i ostalo je bilo na tv-u do ulaska u windows, sada je post screen na monitoru ali kada dodje do boot menia, zacrni se monitor dok se na tv-u opet pojavi boot meni.

    Sad' ne zam da li znate kako izgleda boot meni posto nije onaj klasicni vec je to boot meni osimice. Tacnije, mislim da se osmica aktivira, izbaci boot meni jer je prepoznala drugi os, kada odaberem win7, restartuje pc i onda ulazi u sedmicu.

    Na grafi imam dva DVI prikljucka i da, zamjena mjesta ne utice samo na boot meni.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Windows 8

    A da ti nije monitor analogni a tv je naravno hdmi digitalni pa da digitalni uzima kao default.
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Windows 8

    Kod mene je monitor na DVI a TV na HDMI i ista situacija. To je problem do sistema. Vjerovatno se nesto moze kroz Catalyst srediti, medjutim ja nisam instalirao ovaj paket od AMD-a, tako da nisam siguran.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Ja mislim da je do ovog što dino spominje, da HDMI uzima kao default, bez obzira je li ovamo VGA ili DVI. Meni tako i sedmica sama promjeni, pa onda ganjaj u dnevnu da naštimaš monitor da je default :D
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Sredih ovo.

    Samo ici na screen resolution i za monitor staviti da je main displey. Vjerujem da je u mom slucaju TV defaultni radi vece rez.

    A kako je main OS osmica, kroz EasyBCD sam stavio da mi je sedmica defaultni OS.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Kako je nastao Windows logo :D

    [​IMG]
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Dobar..