Windows phone - koje aplikacije koristite

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by ElectricSound, Jul 5, 2015.

  1. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Nisam nigdje vidio da ima konkretna tema o ovome, pa eto da otvorim, da se ne trpa sve u glavnu temu. Kao donedavni korisnik Androida, prelaskom na Windows sreo sam se sa odredjenim nazovimo ih poteskocama, koje u dosta slucajeva i nisu neki problem. Znamo da su Google i Microsoft na ''ratnoj nozi'', tako da na Windows telefonima ne postoje aplikacije tipa You Tube - umjesto nje ja konkretno koristim MetroTube, umjesto Gmail aplikacije MetroMail itd. Zanima me kako se vi ostali korisnici nosite s tim, i kakva su generalno vasa misljenja i ocekivanja od Windowsa po pitanju aplikacija i iduceg sistema. Kojim ste aplikacijama zadovoljni, kojim ne, i mislite li da Windows ima sansu da udje medju velike igrace po pitanju zastupljenosti uredjaja.
    Od osnovnih ''socijalnih'' aplikacija licno koristim Fb, Messenger, Skype, WhatsApp, Viber, Instagram beta, i do sada nisam uocio neke poteskoce u radu, osim sto odredjene notifikacije ne stizu bas na vrijeme kako bi trebale, ali i to kako kad. Pik olx je sada vec dosta dobar, stabilan i pregledan. Od video plejera tu su VLC i Moliplayer pro (hvala kolegi na preporuci), za status baterije koristim Battery insider. Cortana, s obzirom da je beta, me je odusevila.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Meni je TubeCast bolji od MetroTube
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    MyTube, readit, vlc player, tapatalk, za mail koristim nativnu mail aplikaciju, kao i player. Lumia Storyteller za pregled slika i lumia camera za kameru. Tu su jos myappfree, windows central aplikacija, N1, AlJzaara Balkans, Oslobodjenje, i naravno RapDialer za smart dial ( koji ce sa dolaskom desetke postati visak ali je sada nezamjenjiv)...
     
  4. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Kod mene je tapalk classic, radi super. Btw, trazih nesto maloprije na piku, aplikacija mi je bukvalno usijala telefon. Na pocetku mi se to desavalo i sa tapalkom, ali sad je ok, ali crni olx..ko da sam igricu pokrenuo.
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    navikni se, ima dosta aplikacija koje to rade, ja npr. ako koristim navigaciju moram telefon staviti u drzac koji se kaci na otvor za ventilaciju da ga klima hladi sad dok je ovo ljetno vrijeme inace se pregrije i restartuje :mrgreen:
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Snapdragon S4/S4 Plus kakav je u svim starijim Lumia-ma je procesor koji se hoce zagrijat. Ali su mu zato performanse u nivou A7 quad-core i to kod multithread aplikacija.

    To je jedna od stvari koje je Microsoft dobro pogodio kad je postavio minimum za CPU sto se Windows Phone 8 tice.
     
  7. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    @anel007, ma navikao sam se, samo mi cudno, prije ovog zadnjeg update-a je pik radio normala. Mislim, grije se telefon ali ne ovako. Sta ja da radim, nemam klimu u autu :smt003
    @Stevie_Ray Snapdragon 800 je kod mene, i on voli malo da poprzi :D
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    onda ti nema druge nego otvoriti prozor i drzati telefon vani :mrgreen: :mrgreen:
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene ima ona zastitina futrola i nikada ne osjetim sta grije telefon a sta ne :D
    usput,nosim je skoro godinu ipo,od kako sam kupio telefon...nisam ga nikada nosio bez futrole,kao da je sastavni dio telefona haha
    a boja je zelena a telefon crni...bas fin kontrast :D

    a sto se tice aplikacija,koristim:
    messenger,fb beta,windows central,windows novosti,evernote,accu weather,pc remote,sport tracker,runtastic,defaultni email,my app free,itd
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    da ne ponavljam, vecinu i ja koristim, dodao bih 6tag za instagram, onedrive za pohranu haman svega, app dodje predinstalirana u sistemu

    i files od microsofta kao file manager.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ove sto dodju predinstalirane ne brojim.

    Viber
    FB
    BH
    9GAG
    Liveleak
    BHMobileSMS
    Duolingo
    Flashlight-x
    Google mail
    Mega privacy
    Metro File Manager
    Metro Mail
    my Tube!
    PC Remote
    PDF Reder
    Perfect Music
    RBA na dlanu
    Runtastic
    Skype
    Solitaire
    Speedtest.net
    Tapatalk Classic
    Teamviewer
    UC Browser
    Viber
    VLC
    WhatsApp
    Zedge
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    SofaScore za pracenje rezultata svih sportova
    FlashVideo za gledanje filmova i utakmica live
    Games TV ili Live Gaming za Twitch streamanje
    MoHoo reader za ebooks
    OneReader za pdf fajlove
    Remote Device Manager za dijeljenje fajlove preko wifi mreze
    UC Browser
    Epiphany za upravljanje GoodReads accountom
    ooVoo Video Call za video pozive, moze se pricati i ako je neko na androidu ili iOS.

    Ima jos, ali to koristim jako cesto.
     
  13. v33dran

    v33dran Novi član

    6tag za Instagram je mnogo bolji od Instagram Beta :)
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne kontam zašto kad pretražujem store npr. za ovaj FlashVideo ne izbacuje mi ništa? To mi se često dešava sa aplikacijama. Treba staviti možda lokaciju UK ili USA?
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja imam instalirano garant 100 aplikacija, ali ono sto najvise koristim je Tapatalk, Nextgen Reader i Viber, ponekad da jos nesto otvorim.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam na USA, puno vise aplikacija ima.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To da, otkako sam kupio telefon je na USA regiji.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    I ja sam na USA regiji zbog one rospije :) pa me jebe ono placanje, nece ma sta da mu radim... a prije regularno prebacim na BiH i radi, kupim, i onda vratim na USA i mirna Bosna...


    A Viber koristim samo kad moram, jos sad WhatsApp sa pozivima 1000 puta kvalitetniji od Vibera..
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Koju aplikaciju koristiti za pristup filmovima na mrežnom hdd-u?
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mislim da je Moly Player dobar...