X-COM

Discussion in 'Igre i konzole' started by AdoSA, Jun 24, 2010.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    http://e3.gamespot.com/story/6266429/xc ... first-look

    Stariji gameri se vjerovatno sjecaju jedne od najboljih Turn-based strategija svih vremena. Stari X-COM (UFO Defense, Terror from the deep), pa cak i Apocalypse, stavljali su igraca pred izazov odbrane svijeta od napada vanzemaljaca i bio je kombinacija detaljnog base menagmenta, istrazivanja vrhunskih vanzemaljskih tehnologija, uzbudjujuce takticke borbe i odlicne price. Voditi svoj tim operativaca da se odbrani grad koji je pod vanzemaljskom opsadom ili ici po oboreni UFO da bi se dobila njihova tehnologija je, po meni, jedno od najuzbudljivijih trenutaka u svijetu gaminga ikad. Tako da je vijest da ce novi X-COM biti FPS docekana sa mnogo skepticizma od strane X-COM fanova (ukljucujuci i mene) ... ostaje da se vidi sta ce biti od ovog
     
  2. GW

    GW Moderator

    Ja ne znam kakve veze ovo ima sa X-COM serijalom?
    Odmah da kažem da sam igrao samo Terror from the deep tamo neke godine (kompletan serijal ima trenutno na steamu), ali ovo što sam vidio u traileru mi se nikako ne uklapa u x-com svemir. A i grafika je više nego očajna za 2011. godinu. Ko da gledaš trailer iz Mafie (2002.)
    Po meni veliki fail.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Jos ne znamo kakva ce na kraju igra ispasti, ali mi se na prvu cini kao muzara jednog legendarnog branda.
     
  4. RaP

    RaP Komšija

    Bravo enise prava "muzara" izmusti sto se moze i tako dobar naslov baciti u ocaj i meni nesto ovdje nestima pravo
     
  5. BoLa

    BoLa Aktivista

    Ja sam veliki fan serijala

    Ovaj naslov naravno necu ni pogledati. Nazalost igre se danas prave kao filmovi u holivudu: samo zbog para. rjetke su igre koje su napravljene kako bi bile inovativne igrive i zanimljive.

    Jebi ga, korporacije sjebase sve, evo i X Com franchise.
     
  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    takva potraznja , akcije i fps su sada hit . uskoro ocekujte pac man fps :lol: koliko bi sada ljudi kupilo old school x com ? daj bože 50 k :(
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Mislim da nisi u pravu. Kombinacija starog gameplaya sa danasnjom grafikom i mogucnostima bio bi pravi hit :)
     
  8. GW

    GW Moderator

    Zamisli sad fakat pac man fps. Niko ne bi mogao završiti prvi nivo. :D
     
  9. BoLa

    BoLa Aktivista

    takva je potraznja zato sto je fps najlakse napravit i to je no brainer igra koja se najbolje prodaje na konzolama. Isto ko i sa holivudskim filmovima: stancaj filmove koji nemaju nikakve logike/price/radnje al dobro izgledaju i zgrci lovu.

    Jebi ga, danasnji svijet takav naviko da sto manje misli...
     
  10. jeretik

    jeretik Komšija

    Ovo ce biti najbljolji FPS u zadnjih 10 godina

    :)