x530...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by VR6, Oct 17, 2007.

  1. VR6

    VR6 Komšija

    imam mali problemcic , kad malo tise slusam ziku na ovim zvucnicima nesto mi puca iz njih....
    a sinoc su mi cak i radio stanicu neku italiansku nasli hahahaha



    do cega moze bit ?
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    standardni logitech problem... nema baš nekog lijeka.
     
  3. Venom

    Venom Aktivista

    isto mi se desava na ovim mojim geniusovim, kad sam skontao da nema rijesenja pomirio sam se sa tim...
     
  4. Zlatan

    Zlatan Komšija

    koje zvucnike kupiti a da sigurno nemaju tog suma/krcanja?
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Z serija
     
  6. Zlatan

    Zlatan Komšija

    thn xsulu
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    z5500 :smt003
     
  8. Amash

    Amash Aktivista

    Imam iste zvucnike i slican problem. Kod mene puca iz zvucnika kada god neko upali svijetlo u bilo kojoj prostoriji u stanu, pucne kada frizider prestane i pocne da radi, konstantno krcka iz zvucnika kada ves masina pere, bruji kada su smanjni skroz i kada punim mobitel u sobi itd., ma nemoze im nista umaci :lol: Niko u stanu ne moze koristit struju na bilo koji nacin bez mog znanja :twisted:
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    To je problem i za Z serijom.
    Evo ja imam Z5500 i također se cuju ti zvukovi pri ukljucenju nekih jacih potrosaca, to je normalno.
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Onda su vam kita instalacije, evo ja uzivam sa svojim bez puckanja i krckanja.
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    same here... a instalacija čak nije ni uzemljena, što u biti nije bitno za z5500 (doduše i to malo ne-uzemljene old instalacije sam samostalno prespajao na panciru i brojilu, pa sada to na nešto liči).
     
  12. Amash

    Amash Aktivista

    A kako ce biti dobre kada su pravljene za vrijeme socijalizma :), barem kod mene.
     
  13. GV

    GV Komšija

    Sve su pravljene za vrijeme socijalizma, kod mene na jednoj (doduše dvostrukoj) utičnici su komp, monitor, fax, zvučnici, tv, dvd, pojačalo, cd, kasetofon, video, stolna lampa i punjači prema potrebama i ps2 tokom raspusta i sve fercera bez klikova i padova napona, vaše instalacije su zrele za dobrog električara.
     
  14. ming

    ming Veteran foruma


    Kakve veze ima socijalizam sa gradjevinom, koliko ja znam ljudi su te stanove dobijali djaba. Hajde da ti sad neko da stan.
     
  15. Amash

    Amash Aktivista

    Takve da iz socijalizma nije izaslo nista dobro pa ni gradjevine :)
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Pitaj starce kako su prije zivjeli i kako sada zive ili pitaj nanu kolika je bila penzija i kolika je sada :wink:
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    zasukat rukave... nema druge ;)

    preuredio sam pola kuće sa savjetima starijih, nešto teoretskog i praktičnog znanja i malo google-a... popravljao sam rad 2 prethodna "električara" kad sam u konačnici dobio fazu na obje strane pancir-osigurača (dablju-ti-ef?!?!), osigurači iskakali svake zime kad je load bio jači... na kraju pola instalacija promijenio, renovirao kompletnu sobu vizualno i funkcionalno, napravio pošten load-balancing na 6 osigurača kod brojila, a vozim se samo na 2 faze od elektre (prije bile 3 i sve zaqrac).

    jest da mi je trebalo 2 tjedna za sve ovo, ali imam osjećaj da sam uštedio pošten novac, bogatiji sam za jedno iskustvo i znam da sam za svoje dupe radio.
     
  18. VR6

    VR6 Komšija

    ma dobro ako roka kod sviju , nek roka i kod mene hahahaha


    instalacija je oke vjerovatno , al skontao sam fazon , smanjio sam sub. na minimum na njemu , i zvucnike drzim na 1/3 i winamp na 2% i ne krci ne puca ne rafala hahahaha


    a Z seria cuo sam da se grije :D pa nebi preporucio da uzimate , osim ako vam ne treba grijanje hahaha
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    To babe po brijacnici pricaju jel?
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    ma griju se... ja kad glasnije slušam, moram prozor da otvorim, a preko ljeta samo na headphones.