Xbox 360 prezentacija u Becu

Discussion in 'Igre i konzole' started by Lamagician, Nov 29, 2005.

  1. Esh

    Esh HWB

    ma dobro, sad vecina ukazuje na neke greske.
    ja kazem da se saceka da izadje pristojan broj igara pa cemo onda suditi.

    kad ps3 izadje bit ce tehnicki jaci, ali ce vrlo vjerovatno biti i duplo skuplji, nece biti dovoljno igara, online servis je slab itd. dok ce se za to vrijeme x360 solidno razviti.

    ko ne zeli da ceka, zna se :)
     
  2. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    vecina ih procjenjuje nako iz prvog pogleda a predpostavljam da niko nije igro
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa cemu mi onda sluzi internet nego da vidim kako se nova konzola ponasa i kakve su igre. dosad nije dobro. PS3 nece biti duplo skuplji od X360 vec maksimalno 100 dolara vise sto je sasvim prihvatljivo jer prakticno dzabe dobijas blu ray player. a kao sto postoje dvije verzije X360, izgleda ce PS3 izlaziti u ni manje ni vise nego 3 verzije.
     
  4. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    e internet mi nije bio ni na kraju pameti ali ja sam gledo bas na TV-u i fale je a i grafika mi se cinila dobrom pa sam na osnovu prvog pogleda zaljkucio da je dobra konzola ali nisam nista detaljno cito


    kad tacno se ocekuje PS3 :?:
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    April-Maj u Japanu.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    sad se aktivno govori o 10. Martu. vidjecemo.
     
  7. kamikaza

    kamikaza Aktivista


    nestrpljivo cekas 10. mart predpoostavljam da ces odma sutradan kupit konzolu
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    a vidjet ces ova PS-ovce :D kad izadje trica, i ako bude kakvih mana, presutit ce, ono pravit se englezi :D:D:D
     
  9. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    tako to uvijek bude ali jednostavno nesmije bit mana
     
  10. maxy

    maxy Novi član

    bit ce mana vidjeces kad ima Xbox imat ce i PS
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    naravno. Microsoft je sinonim za high-end stabilne proizvode. 10 Mart je datum izlaska u Japanu. mene interesuje USA i EUR premijera. cak i ako bude felera u prvoj japanskoj seriji, bice ispravljeni do evropske i americke. MS to nije mogao uraditi jer je lansirao konzolu skoro istovremeno u vecem dijelu svijeta. evo ima na netu friskih navoda o krahiranju konozla u EU.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    vec se brane :D
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kardinalnih gresaka nece 99% biti kao sto je to bilo sa X360 u to sam siguran. bice nekih drugih musica. Sony za razliku od Microsofta dolazi iz zemlje u kojoj cast jos uvijek nesto znaci. svakako cekam EU verziju konzole, koja dolazi nekih 6 mjeseci poslije japanske gdje ce se sve srediti.
     
  14. monK

    monK Komšija

  15. Esh

    Esh HWB

    cisto sumnjam da ce biti "samo" 100 dolara skuplji, a iskeno se nadam da nece napraviti glupost kao ms sa ove dvije verzije, gdje je prva, pratkicno, neiskoristiva za mnoge stvari. racunam na to da bi i ms do eu premijere mogao malo skresati cijenu (iako i na ovim imaju znacajan gubitak).
     
  16. kamikaza

    kamikaza Aktivista


    hehe kako si ih samo procjenio nemojte se branit odma sad sacekajte da izadje pa onda...... cisto sumnjam da ce bit "savrsena" to ce bit prvo jedna konzola velicine VIDEA (onog starinskog) pa ce manja verzija izac kao i uvijek :arrow:
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    @Enis - Xbox360 u EU dolazi 22. pa sumnjam da ce za tri sedmice smanjiti cijenu. cijena je 400E a gube oko 130 us dolara po konzoli. glavesine iz Sonyja su prije neki dan rekli da cijena nije fiksirana ali da ce biti izmedju 400 i 500 us dolara (eura u Evropi) za osnovni model.

    UPDATE: zezno sam se - nije 22. nego 2. 12. Dakle, vec je izasao u EU. :wink:
     
  18. Esh

    Esh HWB

    nisam mislio na trenutni price cut, vec neki globalni kada izadje ps3..
    licno, ps3 u eu ne vidim prije narednog septembra.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    u tom slucaju Sony spusta cijenu PS2 na $99, a PSP na $199. opet su u prednosti. treba PS3 ocekivati u EU u oktobru/novembru osim ako ne budu isli na neki globalni launch.
     
  20. kamikaza

    kamikaza Aktivista


    daj boze da tako bude :D