Xbox One

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 21, 2013.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    S tim da na Steamu imas gomilu akcija i rasprodaja, pa se mozes nakupovati svega za cijenu jedne retail igre.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Samo sto je u Americi trziste polovnim igricama veoma popularno. Pogotov sto imas firme koje rentaju igrice, i cije su usluge veoma popularne: GameFly, RedBox, Blockbuster, da ne govorimo kako GameStop zivi od polovnih igrica.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zar ono nije gamestop bio pred gašenjem prošle godine, i to zbog online prodaje igara? To ti sve govori kamo se tržište kreće. Sasvim moguće da sljedeće konzole skroz ukinu retail, sada im je to ipak bio prevelik zalogaj.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kada/ako se sve prebaci na cloud computing, onda PS4 i Xbone mogu trajati 20 godina. :)

    Sve dok download igara od nekoliko desetina gigabajta ne bude "maciji kasalj" u svim regijama, retail ostaje.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Nemogucnost preporodaje igara, primoravanje na online vezu, kinect te 100$ više nisu mali minusi. Nemoj me sada hvatati ra zijec pa da kao govorim da ih ima hiljadu.


    Sto se kompa tice, te diskusije nisu nikada na mjestu.. imas druge ekskluzive, igre ispod 1$ i free online igranje ali kozolu kupis jednom za 7-8 godina bez nadoplata za upgrade dok na kompu svake godinu ulozis 500KM minimum ako si gejmer. Opet na kompu bolje iskustvo sa grafikom, mišem u nekim naslovima, itd itd tako da ta poredjenja bas nisu fer.

    Pitam iz perspektive konzolaša. Sta covjeka treba natjerati da kupi box. Ok, ekskluzive ali mislim da vise ima "obicnih" gejmera koji sve igraju ili su fanovi naslova koji izlaze za vise platformi.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne. Nego je Blockbuster, pred bankrotom, jer ih ubi streamanje filmova koje nudi Netflix, HULU, Amazon.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    @nails, pa najmanje je tih gamera koji sve igraju... Kolko imas sportskih fanova koji ce kupiti konzolu i fifu/nba/hokej/whatever i nista drugo. Isto tako i za Halo... Takvim ljudima ove restrikcije ne znace nista, niti takav "gamer" prati E3 i slicno. On ce kupiti kakva god izadje.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    @Baha: Nadajmo se da ova gen konzola donese slična sniženja igara kao i na steamu :) Recimo da MS to ubaci i sumnjam da bi ikog i bila briga za preprodajom. Samo je pitanje koliko su pohlepni i oni i izdavači.

    @nails: mislim da si prvi od kojeg čujem da je kinect minus.
    Priča o jednom kupiš konzolu dok na pc uložiš hiljade markica nije tačna i više puta je prežvakana na forumu a i na internetu, tako da to ne stoji. Ta prednost miš na PCu i nije neka, jer dosta igara koje se portaju sa konzola su bolje sa gamepadom, tako da tu prednost ide na konzole. Ne kupuje raja bezveze X360 gamepad ;)
    Nema smisla pričati o već prežvakanim temama.
    A za f2p igre, pa to već dlazi na konzole, i očekivati je da ih bude sve više. WoT, Planetside 2 su već tu, koliko sam vidio i LoL bi trebao doći, sasvim moguće da Valve prebaci i DOTA2, dakle trend je tu.

    Što se tiče igrača koji igraju samo jednu igru- pa i na PCu je dosta takvih. Koliko samo ovdje ljudi na forumu igra samo BF3 recimo, i ništa više.

    Ode ovo naširoko ovako, iako će sve biti dosta jasnije u novembru sljedeće godine.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Jesi li citao potencijalne minuse vezano za kinect i MS-ov patent ? Spomenuto je vise puta na temi. To ne moze biti nikakoa plus. Restrikcije.

    F2P nisam ni spomenuo. Generalno PC kao i svaka platforma ima svoje ekskluzive mada ovo sada vadis iz konteksta. Za AAA naslove "moras" nadogradjivati PC svake godine ako hoces 60 PFS lock i grafiku u trendu. Ne pricam uopset o 2D platformama i slicno. Svako ima svoj ukus ali govorim o top naslovima/zahtjevnim gejmerima.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prije toga ima krupniji problem - moraš biti na listi podržanih Live zemalja da bi koristio većinu Xbone funkcija.

    Evo šta MS support kaze na to:
    https://twitter.com/Crofna/status/344878297060110336

    Ovakav način plasiranja proizvoda na tržište je tragikomičan.
    Spominju se i neke ip restrikcije povrh svega.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Hahah, ljudi se bukvalno pish*ju po korisnicima :smt005 :smt005

    ja samo cekam kad ce reci "aprilili, just kidding" :smt003
     
  12. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    poslje svega mislim da cu odustati od xbox one i uzeti ps4, i ako sam xbox i xbox360 dobio djaba.
    stvarno glupe zahtjeve pruzaju za korisnike (samo mi zao HALO serijala, ali kao sto vidim on ce se razvlaciti sve dok microsoft bude izbacivao next gen. consol)
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kako oni hladno izjavljuju ove gluposti. Ocito ih zaboli neka stvar za pola svijeta. Zalosno je podrzati takvu kompaniju taman da te ove restrikcije ne diraju nikako.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Bullshit.

    Balkana i trecih zemalja ni prije nije bilo ni na Live-u ni na PS Online-u, uvijek su se ganjale neke EU adrese, i tako ce biti opet na obe platforme.

    Ne znam kako ti se mili svaki dan neke troll rumor-e plasirati kao cinjenice, SCEE ocito dobro placa :lol:
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Na PS3 od pocetka mozes izabrati Hrvatsku, Srbiju, Sloveniju... Ja imam Hrvatski racun (otvorio kad je bio glitch na njihovom PSNu, pa bilo igrica sto su tek izasle na 90% snizenju), sve u Kunama (vjerovatno uskoro u Eurima). Isto ce biti i za PS4, da mozes uzeti ove racune.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Koliko se sjecam mnogi su trazili adrese iz UK, Njemacke itd. na samom pocetku, mozda grijesim.

    Ali kako god opet nema 70% zemalja svijeta na obe platforme.
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mozda nije na samom pocetku, a mozda i jeste, ne znam sa sigurnoscu, ali znam da je ta opcija tu vec sigurno 4-5 godina. To se trazile Britanske, jer da se ima i njihov racun za slucaj da i kod njih sta naleti. Imam i ja Britanski PSN racun. I Americki isto tako. I jos 2-3, za koje sam zaboravio iz cije zemlje su. :D
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nastavak:
    abload.de/img/xbonereqqdj.png
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma ovo mora da je neki trollerski account, ev sada sam čitao i ostale izjave na ovom twitter accountu i stvarno sumnjam da bi oni onako nešto izjavili. Čovjek kaže proveo sam 5 godina na Xbox Live i sad idem na PS, oni hladno kažu "Sorry to hear that". To je neki troll def.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije lako biti SCEE uposlenik :lol:

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2