Xbox One

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 21, 2013.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Microsoft je predstavio novi Xbox, pod nazivom "Xbox One". Uz svaku konzolu dolazi i novi Kinect.

    Na trzistu ce se pojaviti krajem ove godine, cijena jos uvijek nije poznata.

    [​IMG]

    [​IMG]




     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Regarding "ALWAYS ON". Here's the official word from Microsoft:

    Q: Does Xbox One require an “always on” Internet connection?

    A: No, it does not have to be always connected, but Xbox One does require a connection to the Internet. We’re designing Xbox One to be your all-in-one entertainment system that is connected to the cloud and always ready. We are also designing it so you can play games and watch Blu-ray movies and live TV if you lose your connection.
     
  3. Neso

    Neso Komšija

    Vala je ruzna konzola da Bog sacuva :D Iskreno ja sam ocekivao neki spektakularniji dizajn. Sad sta je ispod haube i kako ce to konzola koristit je druga stvar :)
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Odgledah opet onaj CoD video, ono izgleda max 10% bolje od current-gena, razocarenje sto se tice grafike. Nadao sam se da ce bit BAR na nivou Crysis keca.

    Al 60 fpsa ocito ima svoju cijenu.
     
  5. Pasha

    Pasha Komšija

    60 fps-a je imao svaki cod i na 360. takodjer ne vjerujem da ce sve igre imati 60 fps. oni idu na 1080p i 30 fps.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    http://www.wired.com/gamelife/2013/05/x ... -analysis/

    "Microsoft did say that if a disc was used with a second account, that owner would be given the option to pay a fee and install the game from the disc, which would then mean that the new account would also own the game and could play it without the disc."

    Takodjer, nije backwards compatible, ali to je ocekivano bilo.
     
  7. Pasha

    Pasha Komšija

    Eto, one glasine nisu tačne, ali nisu ni puno slagale. Dakle da bi igru instalirao potrebna je internet konekcija. Što znači ako konzolu hakuju, pa MS provali konzolu, onda nadalje konzola se može koristiti samo kao BR player... ili eventualno kao neka JTAG opcija. :D


    edit ; Što mi je zapalo kod ovog rentanja igara ; to znači ako sam ja član nekog kluba ( a jesam ) koji izdaje igre, mogu platiti nekih cca. 10 eura jer igram kao drugi vlasnik, a pošto mi ne treba disk da bih dalje igrao igru, to onda znači da ja imam mogu i dalje igrati igru. Ili imaju neki điđu da provali disk pa isključe prethodnog korisnika, što je prije vjerovatno.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    najveca shega prezentacije je bilo vristanje i aplauzi publike. a kamera prikazuje novinare kako normala sjede, niko ziv ne pljesce. potvrdjeno - MS uposlenici su bili u zadnjim redovima i oni su vristali i navijali. e moj MS xD

    btw, nakon ove prezentacije su MS dionice pale a Sonyeve skocile za 9%.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  9. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Nisam nesto upratio, jel i Xbox ide sa x86 arhitekturom?
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bude na svacijoj prezentaciji tih placenika da ponesu publiku, samo su se ovi bas isticali. I meni je bilo komicno :)
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Jeste. I kod njega nista od backwards compatibility-ja. Sreca pa je i PS4 x86 tako da ce portovi biti identicni + na PS4 veca reza ili bolji AA radi jaceg GPUa i GDDR5 meme.

    Evo par Forza 5 screenova:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Not impressed, iako se ovo cini pre-rendered. Na prvoj slici cesta je totalno flat (pogotovo malo dalje od kamere), nigdje bumpa / normal mappinga a da ne pricamo o teselaciji i sl.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni je prvo palo na pamet "gdje se ovde ubacuje VHS". :D

    Generalno meni se svidja, puno ozbiljnije od WiiU igracke.

    Bas me interesuje ko je u MS-u rekao "ovo nam je treca konzola, idemo je nazvati ONE". :)
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Btw ovo govori zasto se nisu htjeli razbacivati tehnikalijama:

    Prvi put od '94 da Sony ima tehnicki najjacu konzolu u generaciji.
     
  14. Pasha

    Pasha Komšija

    Mene su na prvi pogled kao korisnika Xbox izgubili. Ne zbog toga što ima glupo ime i dizajn, nego zbog ove internet provjere i posuđivanja igara. Kada se uzme u obzir da će igre za X360 izlaziti još dobre godinu-dvije, nemam razloga ni žuriti sa uzimanjem bilo koje od konzola.
     
  15. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Haman da je ps4 prva konzola (poslije keca) koju cu ja kupiti(Ako se zaradi :lol: ). ABd to mi je plan ove godine, fino dijeluje a i trebala bi da ce biti pristupacna. Vise se ne isplati ulagati na racunar ako je samo za igranje!
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Valjda all in one. Tužno je zapostavljanje gejmera. Bas ce neko kupiti konzolu da moze surfati ili geldati TV. Jasno je meni predstavljanje novih tehnologija ali cak ni kinect nisu demonstrirali. Sta to, sada imamo i tieser prezentacije.

    Konzola je kao manji PC. Ima je pofino. Forza izgled dobro. Dosta bolje od trenutne generacije ali da anisotropic filter je smanjen pa fali tesalacije. Jedino ako nije kako velis pre-render.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator


    U prijevodu: nije im vise core-gamer ciljno trziste.

    Kako to? Pa PS3 je po samim hardverskim specifikacijama bio dosta jaci od X360, a druga je stvar sto ga developeri (sem Sonyjevih ekskluziva) nisu znali iskoristiti.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa ne znam bas, RSX je djubre. Da Cell nije imao GPU-like mogucnosti, bila bi mrka kapa.

    Sto se tice "all in one" filozofije, dodatak za kablovsku sa hdmi ulazom ce se posebno naplacivati.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa sa onim Smart glassom one nintendu jedina prednost :lol: Koliko bi Sony i MS bili ozbiljniji da Nintento predstavi ozbiljnu konzolu.


    Što se tiče konzole, logično da se ide na all in one, jer ne vidim razloga da neko u 2015 kupi konzolu samo da odigra koju igru i da mu skuplja prašinu a pored tog da kupuje još nekolicinu uređaja. Ne vjerujem da će biti velike i nešto posebno bitne razlike u grafici između konzola. Nek nam donesu dobrih novih IPs i ja zadovoljan.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    A eto mene bas interesuje kako ces je ti koristiti kao TV vodic. To sto nudi neke opcije ne mora znaciti da ce svima biti upotrebljive a ko igra igre svake prestupne godine za njega i nije konzola.

    Slazem se da je dobro iskoristiti hardver za jos neke aplikacije ali koliko je taj "TV viewer" zaista hendi kada ga vozaš samo glasovnim komandama ? Vala meni izgleda lakse uzeti daljinski u ruke i prebaciti na HDMI 2 na TV-u koji mi treba da koristim tu konzolu in the first place nego da pricam sa konzolom.

    Glasovne komande su super u odredjenim situacijama pa i igrama radi opcije vise, ali ne znam kako ce natjerati osobu da ne uzme daljinski vec da koristi konzolu.