1. Mujka

    Mujka Komšija

    kod mene sve radi super note 7 pro
    MIUI 12.0.2 verzija
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni stigao nekakav Update redmi 8.[​IMG]
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa to je MIUI 12, ako je preko 1,5GB :) security patch bude manji.
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Ne bih se složio, piše da je 11,ali based on android 10,vjerovatno dolazi desetka, a miui 12 će kasnije. I meni je na RN7 isto došlo neki dan...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    forzamilan and bhd like this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    to mu stize android 10 ali obzirom na MIUI skin,neces nikakve razlike vidjeti u izgledu i koristenju
    ali opet odradi...obicno miui skin pravi probleme na pocetku a ne nadogradnja androida

    obzirom na iskustvo kod modela redmi 5 plus,koji je poceo lagati nakon updatea na MIUI 11,ne radujem se dolasku MIUI 12 na redmi note 8 pro...a neki se vec zale na lag nakon updatea
    istija je da se lag malo popravio nakon friske instalacije na redmi 5 plus ali nije ostao fluidan kako je bio na miui 10

    mislim da je najblja opcija telefon ostaviti na onoj verziji sa kojom je i isporucen
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo odradjen Update sad zasad ok sve brže radi fluidnije. [​IMG]
     
    kolinsb and dams82 like this.
  7. FearLess

    FearLess Aktivista

    Ja sam vec dugo na 11.03 sa RN8Pro.
     
    NaLe! likes this.
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima li nacina da se systemske aplikacije poput Cleanera ili one Security, ugase? Kada odem na App management, nema ih na listi.
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Možeš isključit remind to clean ako te to smeta...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Telefon sam obrisao sve slike koje su kreirane za nekih 5 dana. Valjda po defaultu tako ukljuceno. Ugasio sam ali ne znam da li ce se opet aktivirati obzirom da nisam koristio MIUI. Za Security stalno stizu notifikacije.
     
  11. kAcA

    kAcA Aktivista

    Googlajte Xiaomi debloat i naci cete tool kojim mozete ukloniti skoro sve aplikacije sa sistema. Veoma lagan za koristiti. Ja uvijek preko njega rijesim. Ako slucajno obrisete neku koju niste trebali, imate mogucnost vracanja. Ukoliko se nesto zezne, factory reset vraca sve kako je bilo...
     
    NAILS likes this.
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije toliko bitno. Necu ce zezati jer nije moj telefon. Hvala svakako.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Meni se nikada nije desilo da xiaomi sam sta obrise a po tom pitanju je sve default,nisam nista gasio

    Ja ne radim ni debloat nikada,samo cim uzmem novi telefon,instaliram mu "adguard" kojim se rijesim svih mogucih reklama na nivou telefona i to je to...sve radi kao singerica

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Znaci obrisao je sve, i sa kartice i sa telefona, doslovno sve. Sa kartice stare slike, sa telefona slike/klipovi kreirani izmedju 18 kada je kupljen i 23-eg, nedjelja.

    [​IMG]

    Jedva sam skontao sta se desilo.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Neobjasnjivo
    Da nije u cleaneru nastimano da brise i galeriju?


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam stvarno, sve sam pogasio pa cemo vidjeti. Samo mi je rekla sestra da je dosla prije toga notifikacija da nema prostora, i ako je na kartici bilo vise od pola dok je telefon nov, bilo pedesetak slika. I nakon toga automatski brisao. Ja kada sam dosao nema nigdje nista i opet notifikacija da oslobodnim prostor. Ne znam da li se poslije pojavljivala.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da nije pokupila kakvu napast...pa joj iskakalo to kao da nema prostora

    Nikada na tri xiaomija nisam imao nista slicno

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Instalirane bile mozda 3 aplikacije. Viber, whatsup, FB i mozda jos nesto. Nista posebno. Cleaner je izbacivao upozorenje i on je sve pobrisao.

    Prvi dan sam primjetio fale 3 slike, testirao kameru. Pa 5min poslije da pogledam slike, nema ih. Kontam do mene.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja bi pukao factory reset za svaki slucaj,dok se na telefonu nije nakupilo aplikacija i slika,pa mora raditi backup.
    bas cudna situacija,da sam od sebe brise nesto

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Odradio sam to dva puta kada je tek kupljen. Zbog onog sistema zaštite pri prvom paljenju. Da vidim da li radi login dok nije prosao reklamacijski rok.