1. Haker

    Haker Veteran foruma

    I to sve za nugat :D
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja jos uvijek čekam pomoć xiaomi supporta. Kao otključali mi telefon, ali su katastrofa. Sve genericki odgovori :( a ja im fino objasnio da nemam instaliran miui firmware nego da mi je trebao telefon i da sam instalirao custom ROM. Poslao im imei 1/2, screenshoot gdje se vidi verzija roma i sve sto su tražili. Šalju mi uputstvo kako da uklonim miui ROM, kako da uklonimo mi ACC sa telefona, backupujem postavke i i instaliram ponovo miui...

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta ti je problem konkretno, iz tog posta ništa ne kontam
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Evo kako izgleda kompletna konverzacija sa Xiaomi global supportom. Engleski mi nije jača strana, u skoli sam ucio njemacki :) pa zanemarite gramatičke greške :D Otvaraj naizmjenično Ja_x pa XiaomiSupport_x slike. Uploadovao sam fotku kako je to izgledalo na Mi 3 telefonu (koji sam sjebao jer sam ga morao otvarati pošto tipka VolUp nije radila) a identično je izgledalo i na Redmi 5 Plus, ali nisam mogao uslikati jer je na njemu u vrijeme konverzacije sa supportom bio custom rom (i sada je na njemu custom rom). Hocu da se vratim na MIUI (mada ovaj RR rom radi fantastično, velik je svega 530MB za razliku od MIUI koji je 1,5GB). NAkon njihovog zadnjeg maila gdje su mi kao objasnili šta trebam uraditi, još jednom sam im naglasio da imam custom ROM na telefonu i da ta njihova procedura neće funkcionisati i tražio da mi objasne šta dalje trebam raditi. Više se nisu javili.

    https://www.dropbox.com/sh/utsmwszsenrhld5/AAAMEAUC4sVjR0h_csqDZHPOa?dl=0
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nece ti oni pomoci kad si na custom romu. Javi se na xda i tamo trazi pomoc.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma i da jos uvijek imam zakljucan telefon, njihovo uputstvo ne pomaze. Kaze odjavi se sa Mi acconta, backupuj podatke, skini novi ROM, idi na recovery... Kako kad je tel zakljucan haha :D zanima me sta bi se desilo kad bih sada instalirao MIUI 10, pošto tvrde da je telefon otključan... Osim toga, bio sam primoran otići na custom rom kako bih mogao koristiti telefon. Nisam to uradio zato što sam htio pa sada tražim pomoć. Da sam čekao njih, još uvijek bih gledao zaključan telefon, skoro 15 dana.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ko će sve ovo pročitati. Ako si instalirao twrp formatiraj, formatiraj i datu, skini MIUI sa xda i gotovo.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    drug, to sam sve vec radio. vraćao MIUI9, probao ponovo MIUI10, svaki puta pri prvom bootu dobijem zakljucan telefon. Kazu da su ga otkljucali, ali mi nije jasno gdje pamti da je zakljucan? flasjujem fon, sve super i cim bootuje kaze da je zakljucan. bez ikakvog pristupa netu. Kvaka je što kaze da je jbeni username invalid, a nigdje ga ne mogu promjeniti (izgleda da nešto sere format broja telefona +387...). ali neise, probam i danas opet. je li ovaj aktuelni?

    https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5/how-to/rom-miui-9-6-5-0-stable-t3834512
     
    Last edited: Aug 31, 2018
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hoces ti cackat mecku. Stvarno nema potrebe za custom romom jer im je softwer odlican.
     
  10. senad_986

    senad_986 Komšija

    Oreo je sad na Redmi 5 Plus. :)
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    jbg, da si procitao i dio ne bi valjao gluposti. Jbeni telefon mi se zakljucao nakon instalacije MIUI10 ba. Tek poslije sam instalirao custom rom kako bih imao telefon ccccc
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ama ja sam otkljucao bootloader bez problema ba. Sa svojim Mi accountom koji koristim od 2014. Skinuo app, prebacio tel u fastboot mod, spojio kablom na PC i otkljucao. Kad upalim tel dobijem Mi logo i u dnu piše da je unlocked. Nakon što instaliram MIUI ROM, cim telefon boota dobijem ovo (to je uslikano na Mi 3, ali se ista stvar desila i na Redmi 5 plus nakon instalacije MIUI10):

    https://www.dropbox.com/s/l64ozl324adc1i9/UnlockCodeForMi3.jpg?dl=0

    Mislim da to nema veze sa bootloaderom? Ili?
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Instaliraj twrp pa formatiraj i ponovo instaliraj šta hoćeš, ne znam šta je tu problem.
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Probaj neki custom rom nabaciti.. mora radit bez problema telefon onda.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Popizdit ce kolins kad vidi da opet neko ne cita :D
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    jbg, necu vise ni pisati :) ljudi ga turili i ne vade ccccc
     
    Stormbringer likes this.
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nisam citao ranije, ali jel ne mozes kliknuti to da aktiviras i ukucas sifru?
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ko će tu romane čitati. Ja ti ljepo kažem šta ti je najlakše a ti kao mutav.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa da si citao, vidio bi da sam to vec 2 puta uradio i svaki put dobio locked device. Imam xiaomi telefon od 2014. godne, instalirao x puta sto miui sto custom rom i znam instalirati jbeni twrp img i rom. Neise, napokon je prosao 9.6.5.0 stable rom sa Oreo 8.1.0 :) takodjer, opet sam nakon instalacije roma dobio "Device is locked" ali je, ,a razliku od prethodnih nekoliko puta, ovaj puta password uredno prosao.[​IMG]

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk