1. selvin

    selvin Moderator

  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne kontam koga ste nagovorili? Ja u julu 2014 uzeo Asus ZenFone 5 a u avgustu Xiaomi Mi3 koji sam koristio sve do ovog Redmi 5+

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod tebe je problem sto si backup imao na Mi acc a ne na sd kartici, a problem se rijesi kada se odjavis sa acc, ima o tome i na xda.
    Svi su ti pokusali pomoci i imali su dobru namjeru, mozda te nisu odmah razumili a ti si bio nervozan ko zena u klimaksu. ;)
    Najbitnije je da si rijesio.
     
    bhd likes this.
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma uvijek sam bio misljenja da ga je sigurnije držati na cloudu. Kartice se kvare. Ovo je isključivo bio bug MIUI softvera sa "invalid username" jer mi daje opciju ukucavanja pasworda samo. Smatram da je dobro imati aktiviran mi acc na fonu i radi kradje.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  5. Ninja

    Ninja Komšija

    Svratih malo u Xiaomi dućan...

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Lik se napadački odnosi kao da je uvređen što mu se piše
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Oreo za 5 plus
    [​IMG]
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Ninja Gdje si ti ovo zaluto, u kojoj su valuti ove cijene?
     
  9. Ninja

    Ninja Komšija

    Ovo je u Kijevu, valuta hrivnje nekakve. Otprilike 16-17 hrivnji za marku. Cijene su približne onim na banggood.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislis grivna, oni kazu hryvnia, nisam znao da je bolja od rublje 3 puta.
     
  11. Ninja

    Ninja Komšija

    G se čita H na ukrajinskom, a ponekad i na ruskom.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta je na slici 3, bijele ploce? Izgleda kao vaga ali nevidim display.
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Reventon likes this.
  14. Ninja

    Ninja Komšija

    Jest vaga.
    Nema šta nema, nisam vidio da imaju televizore dosad.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne kontam te majke mi. Ko da zidu pisem. Ponovim jos jednom. Instalirao sam MIUI na Mi3 bar 30 puta (sto stable sto devolper verzija), sto kao nadogradnju sto kao novu instalaciju nakon custom ROMa! NIKAD NISAM imao ovakav problem. Je li to tesko za shvatiti? Sada sam uradio isto to sto sam radio prethodnih 30 puta i problem se desio. Nikad ranije se nisam odjavčjivao sa Mi accounts ni prije upgrade-a ni prije instalacije custom ROMa. Cak nikad ranije nisam imao lockan device na Mi3. Ne tvrdim da neki jesu imali problem kad se ne odjave sa Mi acc, ja Taj problem nikad ranije nisam imao, nisam ga istraživao i nisam ni mogao naslutiti da bi se mogao desiti. Kad se problem desio, sve sto ste i savjetovali je trebalo uraditi prije nastanka problema a ne poslije. Ovaj mi objasnjava kako da formatiram data particiju ko da sam newbie, a mrsko mu procitati sta sam uradio VEĆ. Si siguran da MIUI ovaj info cuva na data particiji?? Ja nisam, jer mi je to pomalo naivno i prelako bi bilo imati funkcionalan tel nakon sto ga ukrades. Nakon trostrukog formatiranja dsta particije i nakon sto je na tel 15 dana bio RR rom, instalacijom MIUI ROMa telefon je ponovo lockan. Kako kad je data particija par puta formatirana i prepisana pri instalaciji custom ROMa i instalacije 80tak app-ova??

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ubacivanjem roma i prije toga brisanjem onih pizdarija iz recoverya: data, keš, dalvik.. se ne brise telefon na nulu. Zato ne mozes brikovati android sa defektnim romom. Na toj memoriji je recovery, bootloader.. pa i vjerovatno taj, njihov sistem zaštite.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i meni legao danas oreo na redmi 5 plus...fazon je samo sto je sve isto...jer je MIUI :D
    pise da su rijesili bugsa curenjem baterije...primjetio sam da je vise trosilo nakon nekog od zadnja 2 updatea
    vidjeti cemo sada
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Upravo tako. ROM telefona je podijeljen na nekolicinu particija, vjerovatno su neke i skrivene i kroz twrp ih i ne vidis. Kad sam kupio Mi3, na njemu je bio MIUI V6, danas je aktuelan V9 a evo uskoro i V10. Sve verzije sam probao, od evropskih do globalnih, i fakat nikad ovaj problem nisam imao. Hacker se ni prije niti poslije mog posta s linka nigdje ne pojavljuje jelde? Aktivan je Neo, reventon, mujka, selvin, black...



    https://forum.hardwarebase.net/index.php?posts/440244

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Last edited: Sep 1, 2018
  19. Esh

    Esh HWB

    Kolins rijesio problem, let’s move on. Nemojte da se vise na tu temu vracamo, da ne brisem bezveze..
     
    Haker likes this.
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Za neke stvari postoji pp i oni zidovi na profilu.
     
    Esh likes this.