1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bolje je imati android one i onda sebi nabacis launcher koji hoces, pa i miui.
     
    Haker likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ljudi su cudna bića i stvorenja navike. Svi ti skinovi su isto govno, niuje samsungov ništa bolji, ali neko to koristi godinama i konta nema bolje.
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    To je samo jedno loše iskustvo koje si ti imao, ali šta je tu je. Koji je bio uređaj u pitanju?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Sumnjam da taj nabačeni radi dobro kao originalni.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vjeruj mi da radi. Google izbaci AOSP rom odmah, cak i prije nego stave na pixele, i onda devloperi to uzmu i prerađuju. E sad dok oni odrade svoje i puste apdejte po provajderima stvar se otegne na pola godine. Tako da AOSP bazirane romove imaš jako brzo.
    Moj je bio Redmi note 5. Ova prica je prožvakana samo na ovoj temi već pet puta.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Btw jesi li otkljucao ti svoj?
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Last edited: Dec 23, 2018
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Nekad mi se dalo baviti sa kuhanim romovima,nikad nisam bio zadovoljan i od tad koristim samo oficijelne. Nemam ja baš vremena čitat svaki post koji se pojavi na temi tako da nisam upratio tvoj slučaj,samo pamtim da ne voliš MIUI :)
    Kod mene sve radi odlično,u kući imamo 4 Xiaomija,jedan je Android one,ostali su miui...
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ne znam stvarno što je komplikovano osim što moraš cekati da ti odobre. I ja sam ovako, samo ja sam uspio to zaobići cekanje jer je tada bila caka da se zaobiđe. Ali isto sam sve uradio.
     
  10. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    nije problem flesati custom rom, ali sto vise citam izgleda da je hardverski problem - los touch panel.
     
  11. igor.g

    igor.g Komšija

    Problem je firmware koji nikako da srede, također panel je zbog toga i preosjetljiv tj. kablo od misa ili slusalica registruje kao dodir ili swipe.
    MIUI kod copy paste-aju sa MI8 bez internog beta testiranja tako da smo dobili ne funkcionalni ambient display u STABLE releasu koji tu nema sta da radi na Poco IPS panelu.
    Ovo bi ja nazvao "early access" hardwareom, srecom i dalje imam LG G2 :D. Dok isprave sve te software i firmware musice doci ce i Poco 2, kilavi su da te Bog sacuva :rolleyes:
     
    Last edited: Dec 24, 2018
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Smiješni komentari. Očekujete od telefona koji košta 250-300km da nema mana..
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tvoj je smiješan, zašto bi imao?
     
  14. igor.g

    igor.g Komšija

    Telefon je 700km pricamo o poco
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    620KM :) :D

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ista se priča vodila i za druge modele.. nikad udovoljit.
     
  17. igor.g

    igor.g Komšija

    Zavisi koji :p
     
  18. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    Niko ne traži dlaku u jajetu ovo je bugovit touch utiče na sve od tastature surfanja gayminga itd..
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo da i ja prijavim mislim prvi bug na svom telefonu,redmi 5 plus
    danas mi se drugi puta desilo da kada ukljucim bluetooth,telefon se jednostavno zamrzne i jedino sto pomaze je soft reset
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Xiaomi telefoni su jeftiniji zbog malih marži. Nemaju agresivan marketing kao SAMSUNG i Apple. Imaju ekrane ispod prosjeka, kamere ispod prosjeka, digitajzer ispod prosjeka.

    Nije šajomi iPhone X minus bagovi pa da se ne kuka. Da je 50KM djaba ako je nepouzdan. Nisu svima telefoni samo igracka. A miui je odron.