1. djambo

    djambo Aktivista

    Ta zastita opet nist ne vrijedi kao i sve u windowsima ali primjetio sam poboljsanu memorijsku iskoristivos.Vjerojatno iskljucuje service koji mu netreba.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    ljudi sp2 je glupost fol neka sigurnost ja sam upario mozilu i zonealarm upisao proxy server (sve djaba i tezi nekih 5 mb) i nema nikakvih problema ni jedan addware ili spyware nista (ali za tri sedmice zone alarm je registrovao 2195 pokusaja upada) :shock:

    iexp-zdere 30 mb rama
    a njihov firewall je karanana
     
  3. Esh

    Esh HWB

    svi koji imaju probleme sa xp sp2 svakako neka bace pogled na ovaj link:
    http://www.broadbandreports.com/forum/r ... ~mode=flat

    nisam ocekivao da cu ovo reci, no u ovom trenutku savjetujem vam da ne prelazite na xp sp2.. vec tokom septembra ocekujem neki sp2a..

    na zalost nemam uvida u promjene / dodatke u sp2 od builda 2149 koji je prema mom, a i misljenju velikog broja drugih testera, bio jedan od najstabilnijih.
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    SP2 je trebao najprije donjeti bolju stabilnost i kompatibilnost a zatim poboljsanu sigurnost.

    Ali koliko vidim niti u jednom nisu uspjeli. Neki programi nece nikako da rade (Premiere 6) a i Pincacle DV500 nema sanse da proradi sa SP2.
    A jos ga i HP i IMB ne preporucuju....neznam sta su radili toliko dugo, samo su donjeli probleme.
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Sigurnost? vi zapravo instalirate anti virus programe?!?!
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    (kako ce valjat kad je tezak 260 mb) tona preseravanja ali djaba
     
  7. djambo

    djambo Aktivista

    dobar je sp2,samo iskljucite sve postavke za sigurnost osim za antivirus jer ga u biti i nema.Detektira bilo koji av program.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    nekompatabilan je sa zone alarm i divx 5.2 od popularnijih programa
     
  9. jeretik

    jeretik Komšija

    Kako ijedna ozbiljna firma moze propustiti testiranje ZoneAlarma sa tako ozbiljnim updateom... To mora da je namjerno :roll:
     
  10. Esh

    Esh HWB

    baci pogled na zadnju vijest @hwb.. toliko o ozbiljnosti.. ili trebam reci, nemoj se brinuti, ima xp firewall.. heh
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

    Ma glupost. Samo neznam u kojem smislu to da neradi. Jer meni rade i NOD32 i ZoneAlarm. Ono, rade, al neznam jel propustaju ista :D.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    obrati paznju na verzije
     
  13. djambo

    djambo Aktivista

    imam zone alarm sa najnovijim update-om i radi ko i uvjek savrseno
     
  14. Esh

    Esh HWB

    i ti obrati paznju na verzije navedene na ms sajtu 8)
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    djambo:
    dobar je sp2,samo iskljucite sve postavke za sigurnost osim za antivirus jer ga u biti i nema.Detektira bilo koji av program.

    :lol: :lol: :lol:
    sp2 svrha mu je samo za sigurnost ostalo nista nepruza (mozda neke gluposti za koje covijek nije ni svjestan zato nema potrebe na ga nakacim)

    Mozilla i ZoneAlarm KickAss sp2-u dobro 8)
     
  16. jeretik

    jeretik Komšija

    Data Execution Prevention je sad samo obicni eksperiment, ali ce kasnije (za jedno 3-4 godine) biti iskoristen da suzbije piratstvo i Microsoftovu konkurenciju, nema to veze sa virusima, to je zamazivanje ociju.
    Negdje se spominje da ce raditi zajedno sa procesorima, pretpostavljam da ce Intel prvi uvesti hardversku podrsku za gusenje "nepozeljnog" koda.
     
  17. Shenron

    Shenron Komšija

    Ja imam BAS onu verziju ZA sto je MS naveo da neradi :).
     
  18. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Ja ću ga skinuti. Pa onda vidjeti, jel bugovit. CCC. Koja logika. :D
     
  19. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Meni zasad XP SP2 radi bez ikakvih problema cak sam u nekim stvarima primjetio i poboljsanja pa sad dali je to zbog SP2 ili je nesto drugo ne znam u svakom slucaju nezalim se jos na njega
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    DXP-samo moze trenutno na Athlonima 64 (koliko raje na forumu ima taj proc :idea: ) kad bih nakacio taj proc onda bih i SP2