YouTube pitanje

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by JaLa, Apr 18, 2013.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Stavi eset smart security, ja nikad nisam imo problema s njim.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako sam poceo koristiti MSE/defender od win7, nisam vidio virus na kompu. Ponekad sam znao skenirati PC sa malwarebytesom i to je to tako da ne vjerujem da je virus. Vise mi lici na problem keširanja.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koliko sam upratio reinstaliro si sistem i opet problemi?
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Da nemas kakvu YT ekstenziju
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam ali kada je ugasim isto. Obzirom da su razlicite ekstenzije na drugim browserima, nisam siguran da je do njih. Reinstalirat cu operu koju trenutno koristim kao main browser na drugi HDD pa probati.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa probaj ostaviti instaliran samo jedan browser, kakvo je stanje na IEu?
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja evo skoro mjesec dana muke patim sa YT, nece da ucitava.

    I na 360p nema sanse da kesira dovoljno brzo.

    Neki dan bilo procepilo i onda opet isto njesra.

    Sve ostalo leti, torrenti na 1 Mb/s, ping super itd, ali samo YT nece. Drugi flash snimci idu bez problema.

    Ista stvar na oba racunara u stanu, sa wifi ide malo bolje na iPhone.
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    i ja imam problem s tim da bude trecina videa odsjecena dok se stranica komplet ne ucita, pocelo se desavati zadnjih 4-5 dana koliko sam upratio ali posto mi ne predstavlja veliki problem nisam ni trazio rjesenje mada ako skontas do cega moze biti slobodno napisi, od ekstenzija za youtube koristim Auto HD for YouTube

    EDIT: @king: je li BHTelecom, koliko sam upratio dosta raje se zali na brzinu youtube-a a BHTelecom im je provider?
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ista je stvar i na IE samo sto taj dilej traje nesto krace:

    https://www.youtube.com/watch?v=dq457Ly ... e=youtu.be

    Tako je uvijek bilo koliko se sjecam samo ovih zadnjih par dana kako kolega kaze, treba hefta da ucita donji dio. Nekada za sekundu ucita, nekada za 5, 10sec.. nema pravila.

    King Koji je provajder ? Da li i drugi korisnici imaju iste probleme ? Predpostavljam da je nešto slabija kvaliteta na telefonu u odnosu na PC i ako se odabere HD video pa ide bplje. Jesi li probao druge DNS servere itd ?

    Ja sam na jednom kompu imao problem sa downloadom. Ide i stane. Mogao si se nasaditi na glavu ali ne znam sta je. Tako da je youtube bio negledljiv. Dok nisu skontali da je mak adresa modema bila pogresna, zamjenili modem i sve ok.

    Net je radio uredno st ose surfanaj tice ali cim stvais nesto da se skida il ida ide youtube, ide 20sec i stane.

    Da nije neki slican belaj.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jeste li probali ukucat dns servere a ne na auto i obrnuto?

    EDIT: a sta je problem na ovom videu, tako i treba :)
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    kako ide u onom sa strane rezimu?
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Tu se player ucita kompletan.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa sto ne gledas u tom rezimu ista je velicina ako je browser u full screen modu.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Browser u full screen modu, ili vide ou full screenu ? Kako god, ne odgovara mi ni jedno.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jeste, BH Telecom.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Napiso sam browser, a kod mene to instant ucitava u oba browsera, IE na flashu a chrome na html5.
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    eto ti uzroka problemu onda, neku noc pricam s jaranom i isto se zali na brzinu youtube-a, sve ostalo ide brzinama koje placa (mislim da je korisnik moje tv) samo youtube nece ni na najslabijoj kvaliteti, kaze zvao je telecom i oni mu rekli kao da je problem do njega

    i na ovom forumu se dosta korisnika bhtelecoma zalilo na brzine ucitavanja videa
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    i ja sam na BH Telecomu. Doduse bilo je nekad problema, trajali dan dva.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    A ne paše mi tako, fullscreen. Ucita i meni instant ali kada ucitava widescreen onda iz dva dijela.