Zamrzavanje racunara...

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Reznor, Jan 12, 2009.

  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Jesi nam objasnio, "send i don't send greska". Pa koji se program srusi?
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da si pazljivije citao vidio bi da se radi o web browserima, iako sam ja to brzinski napisao, ocito je o cemu je rijec. Evo i slike sta mi pise. Je li moguce da mene sad zeza ovaj flash player 10a? Mozda je do njega, i da trazim stariju verziju?

    [​IMG]
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Imao sam nedavno ovaj problem. Nadji na internetu fajl Flash.ocx, skini ga. Kopiraj taj fajl u C:\Windows\system32\Macromed\... (ne znam dalje path, to je za XP), i obrisi sve ostale fajlove u tom folderu, ukljucujuci i Flash10a.ocx. Napomenut cu da reinstalacija Flash playera ovdje ne pomaze.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Mogu kopirati flash.ocx ali ne mogu izbrisati,

    [​IMG]
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ne znamo svi njemacki.
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo napravio sam. Jednostavno mi je jaran msnom poslao instalaciju starog flash playera 9, ja obrisao stari i snimio novi. Hvala vam puno svima na pomoci i suradnji.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Problem se ponovo pojavio. Jutros sam probao ga upaliti tako sto sam iskopcao gotovo sve komponente, i oslobodio sve usb izlaze. Iskljucio sam cak i opticke uredjaje i floppy, te izvadio Propheta, i prebacio se na int.grafiku, RAM sam prebacio u drugi slot. Komponente na koje sumnjam su: maticna, hard disk, napojna jedinica (neka od 400W, RoHS certified, L-CASE proizvodjac) i ram - proizvodjac je SuperTalent, DDR 253 MHz (efektivni takt po everestu, kako pise na njemackom tako sam i preveo). Znaci desava se slijedece: slusam mp3 u Windows Media Player (nebitno koja je verzija u svakoj se isto desava) kliknem na slijedeci i zamrzne se racunar, a muzika prestane svirati. Kursor misa postane onaj pjescani sat i nista ne reagira. Desavalo mi se da nekad nestane slike na monitoru i onda se nakon 10ak sekundi opet pojavi. Onda imam problem s instalacijom antivirusa. Probao sam da ih vise snimim. Kod Avire AntivirPremium Edition (originalni, licencirani antivirus) 2009 nakon instalacije i restarta pocne update cim se spojim na internet. I tek sto krene i pise 0% racunar se i u tom slucaju zamrzne. Muziku mogu normalno slusati preko Winampa koji ne zamrzava. Takodjer zamrzne i kod klika na BHT1, FTV, TVSA i HAYAT se isto zamrzne, cim se pojavi Windows Media Player. Kod laptopa Dell Latitude sve uredno radi, otvori te streamove i kaze da je nemoguce uspostaviti vezu, isto tako i pjesme, internet, i sve ostalo. Mislio sam da cu rijesiti problem s novim BIOSom i sa 1.10 verzije sam flashao u 1.40 verziju ali nista. Sta vi mislite koja komponenta ili koje komponente ovdje ne stima/ju?
     
  8. GW

    GW Moderator

    To je neka hardverska nestabilnost.
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hard disk sam probao drugi, nije ni on, ni graficka, ostaju samo ram i napojna, a maticna mislim da ispada jer ni novi bios nije promijenio situaciju, sve je potpuno isto, jedino sto mi se jos nece da restartuje, zelena lampica mi postane narandzasta, i hoce samo na restart tipku, nebitno necu vise da petljam s time. Posto vidim da je ovo bilo pretesko pitanje, odluceno je da se uzme novi racunar. Da vas pitam koji mi je najbolji nacin da umrezim dva racunara i da prenesem podatke sa starog na novi racunar. Hitno mi je jer prekosutra idem nazad za BiH, stoga nemam puno vremena da to uradim. Je li moguce preko USB kabla, jedan kraj ide na usb port jednog racunala, drugi kraj u usb port drugog racunala. Je li njegov naziv USB to USB. Evo slika kako izgleda: http://www.trust.com/_images/products/500/14548.jpg
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    USB je spor ko puz. Prikljuci stari disk na novi komp i prebacuj. Ako to nije opcija, onda mrezom.
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nov racunar podrazumijeva i garanciju. Disk je interni, stoga, ne bih da covjeku otvaram novu masinu i skidam garanciju. Mislim da cu ipak ethernetom. Ima li jos kakvo rjesenje?
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne kapiram. Garancija na:
    Code:
    ASROCK P4i65G
    Pentium 4 2.0 GHz Northwood s478
    1 GB RAM (jedna plocica, ne znam koji je proizvodjac)
    Graficka Hercules 3D Prophet 4500
    HDD WDC WD800JB 74GB
    Opticki uredjaji:
    JLMS DVD ROM LTD-166S
    i CD RW Cyber CW078D
    Ako je nekad i bila, ovo je racunar star 5-6 godina.
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nisi skontao "nov racunar". Vlasnik te drvene konfe ce kupiti novu i zeli da mu Ico prebaci podatke sa drvene na novu. Nova je pokrivena garancijom (koja vjerovatno ukljucuje naljepnicu nazad).
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Aha, do mene je, naporan mi je bio dan na poslu, od umora nisam ni vidio. :oops:
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Dosao je kraj patnjama. Novi racunar je stigao, i nije bilo naljepnice garancije, stoga sam jednostavno digao sistem, posto je dosao bez OS-a, samo masina bez pratece opreme, monitora... potom sam ubacio HDD, sto je i najbolja metoda, sve lijepo snimio i radi kao sat, a stari disk od 80 GB je pripao meni, buduci da je bio jos jedan stari od 40 GB u ostavi.