zid srama - od koga ne treba kupovati na ovom forumu...

Discussion in 'Računari i komponente' started by Neo Bahamut Zero, Jul 25, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uglavnom prijedlog mi se svidio, i stoga otvaram ovaj sticky topic. Pisite svoje utiske o necasnim kupovinama i bezobrazluku pojedinih clanova i njihovim "garancijama" za robu koju prodaju. Bez previse spama molim, ovo je cisto tu da se osramoti stoka koja raji uvaljuje neispravne i poluispravne stvari.

    Ako se neko nadje ovdje kojim slucajem, javno izvinjenje i povrat robe/novca ide takodjer u ovaj topic.

    Dakle raspalite, mislim da je kupac izvjesne X800 kartice prvi... :wink:
     
  2. russ-co

    russ-co Komšija

    ja se moram sjetiti tipa od koga sam kupio CDRW, odnio kuci i testiram tek naredni dan-ne radi, nema ni znaka zivota, javim da zamjenim-kaze tip kod mene je radio i gotova prica. Pogledat cu na PM od koga sam kupio pa cu napisati, imao sam jos par slucajeva zadnjih mozda godinu, a npr prije toga 6-7god koliko sam na netu 1 ili 2 slucaja-tada nije svatko imao internet i uglavnom dosta ljudi se znalo ili licno ili po preporukama pa ovoga nije bilo...
     
  3. zilo

    zilo Komšija

    Od mene si kupio CDRW.

    Cega da zamijenis? Nazvao si me nakon 4-5 dana i rekao da te lik zvao i da CDRW ne radi, takodjer si napomenuo da ga ti nisi testirao nego si ga njemu prodao.

    Druga ruka buraz ... par danas proslo, zao mi je ali nisam ni ja ovca.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Ocisceno, da vidimo junaka koji ce se javiti.


    dmr ti dobro razmisli kada budes posta na forumu, spamas na kvadrat.
     
  5. russ-co

    russ-co Komšija

    ugradio, odnio covjeku koji zna o tome koliko i ja, zove i kaze ne radi, ja uzmem i fakat ne radi (mislim da sam ti odmah po testiranju poslao PM) tek te kasnije nazovem,jel 4 ili 10 dana ne znam jer ti nisam imao tel, ti kazes otisao ti CPU nisi ni gledao PM, kod tebe radio,sad je kasno i sve na tome ostalo...

    hajd Bogati, na mostu dobijes na cupriji izgubis, nije 20KM cifra vrijedna tolike hajke al ja bih ako nista uzeo da pogledam jel sve OK, pa ne crkaju ti aparati svaki dan, jos je i DVD bio uz njega pa da je bio strujni udar otisao bi i on 8)

    ovca nisi sigurno niti te ko smatra, samo sam vise obazriv cak i sa osobama koje su ''provjerene'' po forumima ;-)
     
  6. russ-co

    russ-co Komšija

    i još ovo moram dodati kao pozitivan primjer:
    prije 5god me tip izradio isto za CDRW (kao istekla garancija iako mi je rekao da je 12mj a ne 6) i onda prije par mjeseci se slucajno nadjemo preko neta i tip kao kompenzaciju posalje novu Sck 939 maticnu.
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    Nisi mi odmah slao PM. Slao si mi PM tek 20-ak dana kasnije.
    Prvo si me zvao i rekao ono sto sam gore naveo. Ne znam kako se zavrsio razgovor, nisam masina da pamtim tolike dogadjaje.
    Nakon tog razgovora isao je ovaj PM, a nakon PM-a si me zvao jer nisam bio u mogucnosti da ti odgovorim. Tada sam ti rekao da od vracanja nema nista i sve je zavrsilo.

    Sve se prodalo 5. Novembra.
    https://forum.hardwarebase.net/viewtopic.php?t=5855

    Poruke koje imam u inbox-u:

    [​IMG]

    Nakon toga sljedeca tvoja poruka je ova:

    [​IMG]


    Da si ti mene buraz nazvao dan-dva nakon prodaje vratio bih ti lovu odmah, ali brate 4-5 dana kasnije zvati i jos reci da si ga nekome prodao i da tome ne radi ... a onda 20 dana nakon toga slati PM, e nece ici.
    Ne zelim da me neko pravi budalom i lopovom zbog 20 maraka, ali takodjer necu da me neko levati i mlati po usima.

    Uostalom, kad kupujete trazite da provjerite ispravnost. Uvijek se svede na onu:'' Ma haj sta cu provjeravat, nemam vremana, radi valjda!''

    PS. Jel' ja sad treba da slijedim taj pozitivni primjer i poklonim ti maticnu?
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  8. russ-co

    russ-co Komšija

    ne, ti bi trebao pokloniti procesor, sta ce mi dvije maticne :mrgreen:

    moja greska je sto nisam odmah probao, ali koliko se sjecam od tebe sam i ranije nesto uzimao i bilo je OK, slijedeci to nisam ga ni testirao vec odmah stavio u comp i dao momku, nebitno sad, ja sam to davno otpisao ali je to jedino negativno iskustvo pri kupovini preko ovog foruma, sreca pa sam batalio sklapanje i prodavanje racunara, vidim da se vrijeme promjenilo u odnosu na ranije i da se na svasta naleti po newsu, forumima i online prodajama :(

    kako bi tek funkcionsao ebay.ba :lol:
     
  9. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    ebay sistem zakon. Rokaš zvijezdice ili balegice :D. Pa prije trgovine vidiš koliko trgovac/kupac ima zvijezdica ili balegica :D :smt002
     
  10. d0ga

    d0ga Aktivista


    evo ovaj market.ba nije losa stvar :]]