zvucnjak...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by _GiAnT_, Mar 14, 2006.

  1. _GiAnT_

    _GiAnT_ Novi član

    E imam prob, imam 5.1 genius zvucnike, i odjednom mi prostao raditi front right zvucnik, i neki dan mi opet proradi :?
    i danas ja prodjem , kad nema mjuze, :eek: , do cega to moze bit, nije sigurno nis software-sko...
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Test speakers i nek provjeri sve.
     
  3. _GiAnT_

    _GiAnT_ Novi član

    jes, i cime da testiram, imam ovaj sound manager, sto je dosao , i ima test speaker, kliknes i svi sviraju osim front right
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mozda kabl. Pusti muziku i lagano po cijelom kablu da vidis gdje prekida.
     
  5. _GiAnT_

    _GiAnT_ Novi član

    kak cu vidjeti, kad je kabal rega, nema ostecenja...?
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Ili probjenis raspored zvucnika, ako na istom mjestu pokaze znaci taj izlaz zeza.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa savijaj ga. Pogotovo na ulazu u kutiju i na onom utikacu na zvucnoj. Ako bude prekidalo, onda znas sta je.
     
  8. _GiAnT_

    _GiAnT_ Novi član

    E skontao sam do kojeg je kabla, al sad mislim da je mozda do maticne, jer je onaj kabal koji vodi iz maticne do woofera... I sta sad kak da to popravim...?
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Gdje prekida? Je li na kablu ili na utikacu? Ili na izlazu sa maticne? Ako je na Utikacu, onda zamijenis utikac (3.5mm phono jack).
    Ne znam odakle si posto nisi napisao u profilu, ali u Sarajevu imas toga u elektro centru na Marijin Dvoru ili u Titovoj. Trebalo bi biti oko pola marke.

    Ako je do kabla, logicno promijeni kabl. Ako je do izlaza na ploci, onda su vjerovatno popustili lemovi. Ako je ploca pod garancijom nosi u servis. Ako nije svaki tv mehanicar ce ti to uraditi za par maraka. Ako se spretan i imas lemilicu mozes i sam.
     
  10. _GiAnT_

    _GiAnT_ Novi član

    reko bi da je do izlaza na maticnoj.. i nije pod garancijom, al ev u uva dva posta dok napisa proradi mi zvucnik, i opet ne radi, ja bolest :?
     
  11. Venom

    Venom Aktivista

    kupis novi komp i zvucnike, hahaha :mrgreen: :p
     
  12. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Al kad budes nosio da ti ko lemi provjeri kolka mu je lemilica. Da ti ne zalemi cm2 sve okolo. Sto smjesno zvuci kad nekog pitas "Kolka ti je lemilica" :mrgreen:
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa ako bude nosio pravom elektro-mehanicaru, logicno je da zna lemiti.
    @giant
    Ako si u sarajevu, javi se na pm da ti ja to odradim. Za dzaba.
     
  14. monK

    monK Komšija

    c c c c c c

    pažljivo s lemilicama
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma ne sekiraj se. Nije previse sitno da se ne moze lemilicom.
    [​IMG]
     
  16. zilo

    zilo Komšija

    Kasno vidjoh ovaj post.

    Ja odem da uzmem kablo,kaze meni onaj prodavac:''Ne radimo sa zvukom!'' :?

    Ili ja uzeo one scartove i kablove za tv-out prije par mjeseci.Odem neki dan sa jaranom,posto i on to hoce da uzme,kaze onaj prodavac nikad to nismo imali.Jes frajer naopak...

    Cim uzimas nesto jeftino,odma nema.