Zvuk kao iz bunara sa MDR-EX082 slushkama

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by bINARY cODE sOUND, Nov 22, 2008.

  1. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Voz svima.Sluske sam uzeo nove , koristene 15tak dana , i odjednom dobijem onaj flat sound bez dubokih tonova , zvuk kao "iz bunara" :S .Haj reko mozda je usla voda u njih tako da sam ih susio jedno 45minutica al' njet opet.Nist' mi nije jasno , jel ko im'o slicno iskustvo i koko doticne sluske kod nas kostaju.Hvala
     

    Attached Files:

  2. Zlatan

    Zlatan Komšija

    da nisi sta cacko u postavkama zvuka tog uredjaja na kojem ih koristis? meni se to skoro desilo na kompu da se aktivirao profil 'klozetska solja' te sam imao poremecen zvuk
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    gube ti kontakt na konektoru
     
  4. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    ma nisam nist cack'o u postavkama ,a sad to vezano za konektor , jeli se to moze kako korigovati :/ ?
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni se isto desavalo na coca cola walkmanu slicne sluhe, problem sam rijesio tako sto sam uklonio onaj produzni banana kabl
     
  6. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    kasno sad :/
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nista, jedino onda kupi jedan bananasti jack muski, koji stoji 1 KM, lemilicu u ruke i za 10-ak min gotovo. Ili daj nekome ko je mirne ruke i zna baratati lemilicom. Ne rijesi li to problem, onda ih preko ramena u... znas vec gdje :D
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Spajaju ti se dvije žice. Ako je bas to sto mislim da jeste. Kda gubi kontakt onda ili se cuje ili ne. a kada spojis dvije suprotne deobijes onaj "bunarski" zvik bez vokala sa ritmom. Ako nije blizu slusalica da se to lako rjesiti. Dobre su to slusalice samo eto steta. Jedini eventualni problem jeste kako to fino "upakovati" da nije nakaradno. Ja jos nisam rjesio taj prob na svom konektoru od nokije koji sam napravio. Ne znam kako da ga "oblozim" da me nije stid nosat.
     
  9. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    hehehe , stid nositi :E , ma normalica , uz'o ja vec mdr-ex085 vec , cijena je drum n bass , ali jbg ... ak ima kakav zainteresovani hi-fi entuzijasta da ih "tusnem" , ak se vec mogu popraviti ... btw , nema velike razlike ova 85ca od 82ce , zvuk je skoro isti :/ , il' moras imati pojacano culo sluha ,biti audiofil , ili ne znam sta vec , ili sony puk'o cijena "na ime" .
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ako nadjes majstora, moze ti tako lijepo srediti da ne izgleda ko da je neko pravio od njih pitu guzvaru, pa da ti je poslije stid kome pokazati slusalice. Super sto si rijesio, mada mozda bi jeftinije prosao opravkom, no necemo dalje razvijati temu :D
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    @BCS - Koliko si platio EX85? 100KM pretpostavljam? Jesi uzeo slucajno za manje love, posto i meni treba nesto slicno a EX81 nisam nasao...
     
  12. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    yep , 100kmica , nazalost nisam nas'o nist' povoljnije , i ja trazio 82cu al sam' imali ove .
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    82-ica je stara 3-4 godine pa se vise ne proizvodi vjerovatno. Nema veze, 85-tica je svakako u vrhu kvalitetnih slusalica za mp3 playere...