Zvuk na Visti

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Amer, Jan 20, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Amer

    Amer Aktivista

    Imam zvucnike X-530 i integrisanu graficku, i to je sve na Visti. E sad, dok sam imao XP, sve je bilo OK, svaki zvucnik je radio i mogao sam podesit onaj ambience(room, living room...). I kad u XP-u namjestim na Living Room bude super, ima ono u SoundMax, medjutim sad kad instaliram drivere SoundMax, ne pojavi se ikona da mogu uc i podesit to sve lijepo nego imam samo izbor u sound u CP. Mislim fakat je zvuk precudan bez toga, ne znam kako da objasnim, kao da ima eho... Jel ima nacin da se to rijesi?
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pa jesi li skinuo zadnje Realtekove drivere za Vistu?
     
  3. Amer

    Amer Aktivista

    Nisam, instalirao sam one sa cd-a, SoundMax-ove....
    I jedno vrijeme je radilo sve OK, i ev sad opet, rade mi samo dva zvucnika a svi ostali nista... A npr kad odem na test u control panel rade svi...
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija

    Pa daj nove driver nabaci druze, pa tek onda provjeri sta se desava.
     
  5. Amer

    Amer Aktivista

    ev skino najnovije soundMax drivere i nista... Opet nemam onog soundmax control panela...

    Al imam jos problema, na svakom resetu, gasenju racunara izbaci mi BSOD, i jedino je rjesenje ugasit komp na dugme... Sta bi to moglo bit?
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    zapisi code koji ti izbaci BSOD pa ga ukucaj na google i znat ces zbog cega se desava
     
  7. Amer

    Amer Aktivista

    Sad cu probat. AL najcudnije je sto sam ja instalirao Vistu, jer kad sam posao ubacit XP nisam mogao proc ono da se slozim sa licencom, sto treba pritisnut F8, svako radi i page down i ESC, nece F8 da si bog... Ima li kakav nacin da to testiram?
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Imao sam isti problem...ali nakon restarta i drugog pokusaja, sve je proslo.
     
  9. Amer

    Amer Aktivista

    ja sam probao 3 puta i nijednom da prodje i zato moram instalirat ovu hebenu vistu... Probacu sa drugom tast...
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Provjeri u msconfigu da li se pokrece u startup listi.
     
  11. Amer

    Amer Aktivista


    Evo rijesen problem, donio drugu tastaturu, ubacio XP, zvucnici svi rade, SoundMax radi, nema vise BSOD...

    Moze close...
     
Thread Status:
Not open for further replies.