EURO 2012

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Pelikan, Jun 8, 2012.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Na BHT je gotovo negledljiva, oci mi se umore. Sreca pa ima sopcast, streamaj BBC i dobar :)
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja ako gledam, onda gledam na ZDF/ARD HD. Jest da ne razumijem 90% ali je slika dobra. :D
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Los codec koriste :D
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    tacno je slika toliko losa da mi se gadi gledati
    zamucena,smanjena,dzaba ti lcd od 50 inca,kad je tekma dobijes nekih 30 inca slike
    kako su samo nesposobni,za sto mi placamo taksu,da se koji advokat sjeti napisati tuzbu i postaviti na net a onda da ih svi tuzimo sto nas prisiljavaju da placamo a ne dobijamo skoro nista zauzvrat

    u doba HD slike,mi gledamo sliku ko da je 1980ta godina
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    I dalje ne pije vodu ovo sto Tale govori. Da konvertovanjem iz digitale u analogni signal izgube sve. Mislim, svedimo to jednostavnije. Box koji dobijes od nekih kablovskih operater pretvara digitalnu u analognu. Takav kanal za nijansu izgleda losije od originala.. takodjer za nijansu bolje od analognih standardnih kanala.. (zavisi naravno koji je kanal, rezolucija, tv i slicno). Znam da ne koriste boxeve za to i ovdje je problem nesto drugo jer mogu u najgorem slucaju sa konvertovanjem dobiti kvalitetu kakva je cijelo vrijeme ili kakva je slika sa spomenutih domacih prenosa.

    Odavno kontam u cemu je fol jer nije uvjek losa slika ili nije prije ovakva bila ali jeste ovako zadnjih par godina. OBN vjerujem dobije signal za EU ligu u digitali pa ga konvertuju u analogiju. Slika je kaoo mlijeko, vjerovatno na najboljem analognom nivou.

    Inace ako neko sazna fol, neka javi, bas me zanima a sorry za off.. da ne blatimo temu vise.
     
  6. Piroman

    Piroman Komšija

    Također gledam samo i isključivo na tim kanalima! Inače, ne znam da li je kod mene HD (ne piše ništa na ekranu niti txt-u), da li i ti hvataš preko dig. resivera na ASTRI (19.2°) ili je to kablovska?? Kako god, i ova slika je ko' mlijeko na 32' lcd-u! Još kad' ti je deutsch "zweite muttersprache" kao meni, nemaš brige! :mrgreen:
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nisam nesto do sada zadovoljan kvalitetom fudbala na EP. Po meni, najbolja tekma do sada ona jucer izmedju Danske i Portugala.

    Niti simpatisem ikog, niti navijam za koga. Samo mi se gledaju dobre utakmice, a do sada je prilicno suhveli.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja imama opet drugo iskustvo. Sve su mi utakmice bile dobre te su sve ekipe uigrane. Ne mozes ocekivati od slabijih timova Barselona stil ali ni jedna utakmica nije zavrsena bez golova. Englezi sa Francuzima me mal orazocarase ali je nisam kompletnu sagledao pa nsiam siguran.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kablovska, bas je full HD. TV nije fullHD. Na mojoj 42" plazmi daleko bolje izgleda nego na rodjakovom 32" fullHD led tv-u.
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    Komentatori na ZDF-u/ARD-u su strašni. Svi naši su za klasu bolji od ovih. Sve što valja je na Sky-u. Čak RTL, Sat1 i Sport1 imaju bolje komentatore.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sto sam slusao hrvatskih, srpskih (a slusao sma ih dosta) i nesto sitno Engleza.. meni su imho nasi bolji.
     
  12. Pasha

    Pasha Komšija

    Ja kada kažem naši, mislim na naše govorno područje. A kada tu nekakvu računicu napravimo, mislim da niko ne može hrvatskim opepeliti. Božo je Tito komentatora.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Kemo na limitu opet: "Mario je udario vrhom kopacke, kako se to kaze, spicom. Evo sada usporeni snimak, jeste, jeste, spicom je sutirao". Who cares??
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Udaraju se hrvati sa talijanima bogami :)
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bice zanimljivo zadnje kolo. Ako budu svi imali po 5 bodova, go razlika se gleda?
     
  16. Pasha

    Pasha Komšija

    Da. Nakon toga FIFA koeficijent, te bi ga u tom slučaju Hrvati poduvali.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Čuj fifa koeficijent pa to je glupost neviđena. Najbolje je onda da da ove velike repke odmah igraju osmine finala niđe veze...

    Što se tekme tiče Italija se povukla 2. pol Mandžukić to odlično koristi i sada se situacija zakomplikovala. Protiv Iraca Italija će se imho itekako namučiti.
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sta ce se namuciti, kita ekipa i jos Talijan trener, 2-3 razlike komotno.

    Hrvatska je 99% ispala.
     
  19. Zlatan

    Zlatan Komšija


    pa skoro su izgubili od sjeverne irske 2:0 ako se ne varam...a zavisi i kako ce odigrati irci veceras...ako uzmu bod spancima onda ce biti veoma gusto...

    Hrvatska fino igra...mogli bi oni i spance izbaciti
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Zadnje 4 utakmice Italije: poraz kući od USA 0-1, poraz od Rusa kući 0-3 obje friendly i onda 2 remija protiv Španije i Hrvatske. I nije baš impresivno zar ne?