EURO 2012

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Pelikan, Jun 8, 2012.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nisu uopste losi bili ni protiv Spanije, niti Hrvatske, naprotiv :) Irska ce da iznenadi veceras :D
     
  2. Pasha

    Pasha Komšija

    Šta bi ti drugo napravio u slučaju kada tri ekipe imaju isti broj bodova, međusobni skor, te istu gol razliku ? Da padnu Manituu na koljena možda ?
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Pa valjda se poslije gol razlike gleda ko je vise postigao golova? Nece se valjda i to poklopit :D
     
  4. Pasha

    Pasha Komšija

    To je najveća glupost koju je FIFA ikada izmislila i nedavno je došao vrlo jak protu-argument ; '' zašto ne bi išla dalje ekipa koja je primila najmanje golova ? ''. Tako da je FIFA/UEFA odustala od tog pfravila.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa mozda vrlo jak i logican odgovor, jer se fudbal igra da se postigne gol a ne da se primi gol :D
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma


    Dakle Španija i Hrvatska odigraju 2-2 i obe ekipe idu dalje. 2004 Euro anyone?
     
  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Muka mi je Španije, španskih igrača, a pogotovo njihovog stila igre. Ne mogu vise da ih gledam, odmah prebacim kanal.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Evo sta wiki kaze, ipak i dalje vrijedi ono moje logicno pravilo:

    Higher number of points obtained in the matches played between the teams in question;

    Superior goal difference resulting from the matches played between the teams in question (if more than two teams finish equal on points);

    Higher number of goals scored in the matches played between the teams in question (if more than two teams finish equal on points);

    If, after having applied criteria 1 to 3 to more than two teams, two teams still have an equal ranking, criteria 1 to 3 are reapplied exclusively to the matches between the two teams in question to determine the final rankings of the two teams. If this procedure does not lead to a decision, criteria 5 to 10 apply in the order given;

    Superior goal difference in all group matches;

    Higher number of goals scored in all group matches;

    If two teams which are tied in all criteria 1 to 6 play their last group match against each other (i.e., the result is a draw and the two teams have the same number of points, goal difference and goals scored), and provided no other teams within the group have the same number of points, the ranking of the two teams in question is determined by penalty shoot-out. Otherwise, criteria 8 to 10 apply in the order given;

    Position in the UEFA national team coefficient ranking system;

    Fair play conduct of the teams (final tournament);

    Drawing of lots.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ovo gore moje je sa uefa.com zaboravih postaviti.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dijelim misljenje. :D
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    @forza, ovo sa wiki je zapravo to, samo sto pise dodatno da se ponavlja kad je vise ekipa.
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    Ja ne znam kome se to još sviđa ta njihova igra, 'sem naravno njihovim navijačima i navijačima farce od kojih su je i kopirali: 30000 dodavanja ispred 16 i samo čekaj da se protivnik ili zbuni ili mu jednostavno dosadi pa izađe i tako otvori prostor za ubitačno dodavanje, a koje je hobbitima naravno specijalitet! Volio bi da ih Hrvati razvale posljednju tekmu, ali teško! Najbolje bi im bilo kopirati Chelsea kada su s 10 ljudi igrali odbranu protiv farce, očito ih se drugačije poderati ne može! :mrgreen:
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma razvalise irce laganini :D
    irvi su se ganjali,trcali,bas su fizicki spremni ali se nemoguce braniti od ovakve igre i ovako preciznih dodavanja

    istina,nije nesto atraktivna igra ali je ucinkovita :)
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Prebacio poslije 20 minuta, jednostavno dojadilo jedno te isto, svaki go isti, daj malo raznovrsnosti.
     
  15. senad_986

    senad_986 Komšija

    Sta je tebi veci cejf: pogledati utakmicu u kojoj padne 6-7 golova ili nijedan?
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    koja kisa u donetsku, kazu u
    19 se nastavlja
    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  17. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Ne znam cemu hejt prema spaniji :lol: valjda je i barca prinjela tome :D
    Pa kisa je padala skoro svaki dan ccc :D kao da igraju ne znam i ja gdje
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

     
  20. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Odvali Cabaye stativu! :D