Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Moguce i to sto pricas za QC pogotovo ako su bili pod dvije cijene kod jednog prodavaca. Pa jesu li ti zamijenili panel, sta se desilo konkretno u tvom slucaju?
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    najbolji panel u zadnjih 5-7g je imala prva serija Philips 40PFL5507k, Sharp UV2A, najbolji pva paneli na svijetu, poslije su poceli ubacivati neko smece, i sa 5 zvijezdica na recenzijama sletili na 3.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisam ni poslao na garanciju. Do mene je. Tv je sav odlican i slika i dalje otkida od kvalitete osim tih par mrlja koje su tu. Fleke su mi se pojavike mjesec pred istek garancije i nisam se mogao organizovat za rezervni tv dok se popravlja jer ostane to po mjesec dana na servisu tako da sam odlucio da ih trpim. Uskoro ce i novi tv a ovaj ce u spavacu.

    Neko je ovdje pisao da je isti tv slao u kimtec na servis i da je zajenjen ekran bez puno pod pitanja.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Cudi me da se slabo pise za ovaj IPTV :D
    Genijalna stvar preko smart TVa

    Uzeo sam testni period od 24 sata iznenadio sam se aplikacijom i kanalima koji se nude doduse placa se 10-15km mjesecno al barem ne vezuje se covjek ugovorom pa svakako nije mnogo jer se dobije sve najbolje od kanala.





    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kako to kino radi? Je li samo android ili mogu i ostali?
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    .m3u liste pretpostavljam

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ne mora biti android evo na Samsungu ima aplikacija imas adresu MAC posaljes covjeku koji nudi iptv a on te ubaci u svoj sistem gdje nudi kanale.

    Tizen i ova aplikacija rade ko podmazano, meni je ovo odlicno jer imam famozne arene i sk u jednom :)



    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  8. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Sto se OLEDa tice vidim samo spominjete LG, ne spominje nitko ove nove sony OLED, gledao sam ih neki dan u trgovini i to jako dobro izgleda.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sony i Panasonic kupuju OLED panele od LG Display-a.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    I raja, sta predlazete do 1.500 ? 55.. ? :D imal kakvih akcija, il da cekam oko nove godine ?
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pročitaj zadnjih pet strana :)

    Izbor ti je za to što ti tražiš Samsung 55MU6172 koji je sa IPS ili Sony 55xe7005/7077 koji je sa VA. Skontas šta ti treba od to dvoje i kupiš. Nema puno izbora.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Tako nekako dodje...
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sve prevrtio :) nisam nasao konkretno :)

    cek da pogledam ta dv amodela :) tnx
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja još nisam vidio Tv sem oleda da ima bolju sliku od moje plasme iz 2008. Da ima sada kupiti plasma TV odmah bi ga uzeo za TV programa i filmova.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Danas sam bio u Tehnomagu i Technoshopu gdje sam gledao ovaj model XE7077/7005 i ja apsolutno nikakve distorzije slike nisam vidio pri gledanju iz bilo kojeg ugla, što govori da je i na njemu IPS. Šta više, na modelu iznad - XE8096 je IPS panel. Hajd' ti sad budi pametan. Ispade u ovom rangu do 2000 KM nema 55" modela sa VA panelom...

    Ako neko ima neku preporuku rado bih poslušao :)
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Najbolje na pik-u kupite kakav kvalitetan debeli tj guzonju TV i rahat :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Rekoh ja da je 'lupa metod' pouzdaniji. Btw, 50MU6172 za ~1150KM je isto tako solidna kupovina.
     
    zoi likes this.
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Gdje ima za tu cijenu? Lupu nisam ponio danas :) Inače, kako se tačno provjerava to lupom? Šta gledam?
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Necu 50'' :) da kasnije ne pricam sebi jebo ga sto ne uze vecu kad si mogao :)
     
    zoi likes this.
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    hehehe i ja tako razmišljam, ali za ovu cijenu što je Neo spomenuo uzeo bih i 50". Na 55" smo haman osuđeni na IPS, tako da faktički možeš gledati svakog proizvođača pa odabrati šta ti se svidi.

    Kakvi su LG i Philips televizori za gaming, youtube i ponekad dokumentarac neki i slično?