Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    LG isto nije loš, a Philips i ne gledam zbog andorida, nervira me nesto...
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

  3. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Neces ni vidjeti da LCD to jest LED ima bolju sliku od plazme. Ni high end LED televizori ne izgledaju dobro kao plazma. Jedino su ovi FALD modeli LED televizora blizu plazme ali ipak to nije to.
     
  4. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Ovo nije istina. 55xe7005 je sa VA panelom i ja sam ga vidio i primjetio sam color shift pa ne znam kako ga i ti nisi vidio. Ako vec ne vidis taj color shift vjerovatno neces vidjeti ni losu crnu na IPSu pa mozes i njega uzeti. Ako meni ne vjerujete mozda cete povjerovati recenzijama. Doduse nisu na engleskom ali je jasno vidljivo koji je panel i koliki kontrast.
    http://m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sony-55xe7005-test.html
    https://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/sony-kd-55xe7005-p40449/test.html
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

  6. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Ima u TehnoMaxu Zenica 50mu6172 za 1150KM.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  8. JVC

    JVC Overclocker

    next je dobar, imam jako dobra iskustva, znamo se, jako koraktan trgovac, pa ako neko bude kupovao topla preporuka jer nema greske.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nažalost ne kupujem gotovinski, tako da mi ovo ne pomaže ali cijenim vaše savjete.

    Hvala na ovim recenzijama! Evo šta kažu poljaci, između ostalog: "very small degradation of the image at an angle (almost like in IPS)" tako da možda ipak i nije do mene. Korisne su mi bile obje recenzije u svakom slučaju, tako da sutra ili prekosutra ideako Bog da ovaj TV.

    Qleru pročitaj ove recenzije, možda ti pomognu, meni definitivno jesu.
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Ako kupuješ na kredit najbolji ti je tehnoshop, kod njih imaš LG, Philips, Sony i Toshiba, 24 mjeseca ista cijena kao za keš, možeš dati dio u kesu ostalo na rate, sve varijante možeš dogovoriti, na Koreji tamo je odlična ekipa
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    A prije mjesec dana ja otisao da kupim 50" i rasprodao se bio je za keš 1099km.

    Domodu. Strpi se malo sad ce novi katalog pa mozda bude kakve akcije nove. Ja nisam ugrabio tad 50" model znao sam da je VA a 55" IPS al sam zbog cijene od 1295km odabrao ovaj veci koji je ostao. I ne žalim zbog toga :D

    Poenta je strpiti se i cekati akciju
    Otprilike 50" bude oko 1200km a 55" model 1300km na akciji.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kod njih ću i kupiti. Nažalost kod njih nema Samsung jer su oni ovlašteni uvoznici LG-a, mada ih to ne sprječava da prodaju Samsungove telefone ali eto TVova nemaju. Nisam znao da mogu i te kombinacije, to im je super.

    Ako ima neki drugi TV kod njih do 2000 KM možete napisati jer se ja slabo razumijem u to. Gledao sam LG-eve kod njih i previše zbunjujući su im ti modeli, a i po rtingsu svaki u ovom cjenovnom rangu je pun mana.

    Ne odgovara mi domod za kupovinu, a i šta bude na akciji bude za keš, na rate uvijek veća cijena tako da ne dobijam puno. To možda Qleru da odgovara.

    BTW koga interesuju kataloške ponude Technoshop izdaje novi katalog 14.12. a Domod oko 09.12.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja sam van BiH od 10. do 16.12....
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Prosli mjesec u domodu katalog je trajao od 4.11 do 23.11 cini mi se.

    Ja sam otisao 7.11 a 50" model kroz dva tri dana je bilo rasprodan doduse cijena je bila 1099km nikad jeftiniji.


    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  15. black

    black Komšija

    Kod mene je Sony 43W807C i on ima VA ali gubljenje kontrasta i boja pri vecim uglovima uopste nije strasno. Ja jedino na TN panelima primjetim uzasno uske uglove gledanja, to posebno dolazi do izrazaja na laptopima.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Domod ima lopovski politiku, cijena za keš jedna, za kartice druga, a na kredit treća, čisti lopovluk
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Pa i next.ba kojeg si gore hvalio ima istu politiku.

    EDIT: @zoi, tebi se najvise isplati u telecomu uzeti 55mu6172 ako imas bilo kakvu uslugu kod njih. Na rate im je najjeftinije izgleda. EDIT2: Bilo, sad ga ne vidim....
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    zavisi, kako kome ali domod je dno definitivno.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Cuj kako kome... I ja sam kupovao kod njih i imam pozitivna iskustva. Ali govoris da je domod dno jer ima razlicite cijene a to isto radi i next i milion ostalih.
     
    Vedo likes this.
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja u targetu kupio svoj. Znam momke pa iako bude problema ne bih sta trebalo iakomplikovat.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Dec 5, 2017