Samostalni biznis (success priče) - 3D arch viz

Discussion in 'Generalna diskusija' started by sgtPepper, Nov 18, 2016.

  1. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Samostalni biznis (success priče) - 3D arch viz

    Crtam ti ja , ne treba ti Corel nego program za 2D drafting.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  2. Tensai

    Tensai Komšija

    Može se to u AUTOCADu. Ako black iz nekog razloga ne bude mogao nacrtaću ti ja.
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Javio sam se black-u odmah pa cemo se dogovoriti, ali ako ne bude bilo dogovora javljam se tebi. :)

    Znaci ono sto mi treba je odvojeno plocu i odvojeno noge, jer ce to dvije razlicite osobe praviti.
     
  4. black

    black Komšija

    Narode imam problem a nisam pametan sta da radim. Ovaj posao sto sam pogodio tek mi je pola isplaceno jer je blokiran acc od klijenta a usput su i moj blokirali. Izgleda mu paypal nije u istoj zemlji prijavljen kao upwork acc. Sad mi se lik javio mailom i nudi mi da mi isplati ostatak paypalom. Mogu li me banovati sa upworka jer sam siguran da je to protiv ToS?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    To je protiv ToS ali ne mogu ti uci u trag uopste.

    Mozete rijesiti sve putem privatnih linija, ali gledaj da zatvorite projekat. Ja bi licno poslao Customer Supportu ovakvu poruku:

    "Dear customer support, due to the fact that the employer I have been working for has certain problems with their account he/she offered to currently close the project and continue once everything is resolved on their end. Since I completed the task I would accept the fact that only 50% is paid to me. The most important thing is that the client has the ability to leave me a review because I am a starting freelancer and I am looking for good reviews. Hopefully you can help us sort this out and help me jump-start my profile by allowing the client to leave a feedback.

    Sincerely,
    Name"

    Ovo bi odradio nakon sto se dogovorim sa klijentom da on isplati ostatak putem PP-a, a onda bi oni njega pitali da potvrdi i vjerovatno bi ti dopustili.

    Oni imaju veoma razuman support za razliku od Freelancer.com-a, gdje je uzas teski.

    ps: prvo isposluj sve sa klijentom, neka ti plati, pa onda dalje ganjaj. sama cinjenica da ti je predlozio da ti plati privatno govori da je posten.

    Sretno!
     
  6. black

    black Komšija

    E sto ti je posten covjek , danas mi poslao sve na paypal i to bez upwork provizije. Da je neki nas papak ne bi mi se vise nikad javio jer je dobio sve sto je htjeo.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Eh drug, nema to veze ko je nas a ko je njihov. Meni su Amerikanci dugovali po hiljade dolara, i jedino je ucjena bio nacin kako da ih natjeram da mi isplate. Bukvalno smo morali oboriti stranicu i onda "ahh, ne znamo sta je bilo, ali mozemo popraviti za 30$, samo isplati onih 3000$ za taj projekat..." :D Iskustva samnom dijeli jos jedan forumas, dizajnirali smo na svakom projektu backdoor pristup nekakav, cisto zbog svoje sigurnosti - isplatilo se na kraju.

    Drago mi je da je rijeseno sve, sad samo zatvrotiti projekat da dobijes review.
     
  8. p4ja

    p4ja Komšija

    Samo da zahvalim raji sto su glasali, uzeo sam onaj posao. Hvala do neba!!!
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Naletit ces ti kad tad na nekog ko nece da plati ili uplati samo dio. Meni Amerikanci duguju 850 dolara evo pola godine. Posaljim im email svaki mjesec, kaze slijedece sedmice :D
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Web dev? Mi smo na kraju slali obfuscated code (ne znam kako prevesti - necitljiv ili tako nesto). I onda su znali da moraju platiti ako hoce punu verziju. Na nekim web appovima imali backdoor da mozemo uci. Evo kakvi su levati, i dalje isti passwordi stoje na site-ovima za koje su oni digli po 20k dolara... Profesionalnost :)
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    @p4ja, nema na cemu :D Sretno s poslom!

    A sto se tice ovog sto donjapa prica, morali smo to radit i od tad korisitim taj isti kod na svakom projektu, za svaki slucaj, nikad se ne zna :D I uvijek vise opcija treba imat, backdoor na bazu, na app, na hosting, obfuscated code itd. Nikad ne znas na kakvu ces budalu naletit.
     
  12. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Samostalni biznis (success priče) - 3D arch viz

    To je ono ne diraj ako radi :D



    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  13. black

    black Komšija

    U pregovorima sam sa ovim Francuzom sad za interior rendere , 4 kuce sam pogodio za 200€. Cekam da mi javi sad u ponedeljak je li to konacno.
    Moram Vedi i cevape i pivu :D

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nije mi jasno kako Vedo onoliku lovu dize :), to sve izgleda neozbiljno. Ako naleti, molis boga da dobijes, a i nije po nekoj cijeni.
     
  15. black

    black Komšija

    Pokusao sam prvo za 400€, ali uskuko se ovaj lik kao puno mu to para. Haj reko nije lose 200€ za 2-3 dana posla pa ti vidi :D Nema mjesec dana odkad trazim freelancer poslove , ne mogu odmah dobiti super placene poslove jbg.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma to je ekstra 200 eur za par dana posla ne moze bolje a tek si krenuo :D
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma jeste odlicno za njega. Ali gledam na ovo ko na jedini izvor primanja, trebala bi bar 2 ovakva posla sedmicno, a to ti niko ne moze garantovati a i da imas valja raditi 7 dana sedmicno po 15 sati dnevno? Otkud to da ces poslije moci uzimati vise love za iste poslove kada ce uvijek biti onih koji su "pocetnici" i spremni raditi za manje love?
     
  18. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Samostalni biznis (success priče) - 3D arch viz

    Pa mozes na upworku vidjeti satnicu kod iskusnijih likova. 12$ najmanje , prosjek 15-20$. Ne vjeruje raja pocetnicima to je fazon.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako je tako onda odlicno, i ako ima posla konstantno. Moze li se garantovati stalno imanje posla kada si vec iskusan ili to sve zavisi kako te sreca opali?
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Niko ti ne garantuje nista, danas moze ici sutra moze sve stati. Treba znati rasporediti svoje vrijeme, procijeniti svoje klijente, pokusati uhvatiti neke stalne klijente s regular poslom.

    Jbga sad ovo sto @dmr rece, minimalno bi trebao 400e sedmicno obrnuti (2x 200e sedmicno), znaci da bi po nekoj njegovoj procjeni trebao 1600e zaradjivati da bi ti se isplatilo. Po meni mislim da je ovo malo neralno, pogotovo na pocetku. Kasnije mozes i vise sigurno, ali bolje da radis i zaradis pa i 500e mjesecno nego nista.